У Боронявському монастирі відсвяткували празник св. пророка Іллі

У Боронявському монастирі відсвяткували празник св. пророка Іллі

У неділю й понеділок, 1-2 серпня 2021 р., в монастирі отців василіян у с. Бороняво, Україна, відбулися святкування з нагоди відпустового празника пророка Іллі та вшанування 100-ліття монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті.

У неділю 1 серпня, в навечір’я празника, богослужіння розпочалися Хресною дорогою, яку проводив о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, з монастиря отців василіян в Малому Березному. Після закінчення Хресної дороги відбулось освячення води на монастирському джерелі. Опісля моління продовжились великою вечірнею з литією, яку відслужив о. Єфрем Шикітка, ЧСВВ, з монастиря отців василіян в Брюховичах. О 21 год. відбулася урочиста Божественна Літургія, яку очолив о. Роман Якимець, ЧСВВ, з Брюховичів, у співслужінні з іншими ієромонахами василіянами та єпархіяльними священниками.

У сам день празника пророка Іллі, понеділок 2 серпня, богослужіння розпочалися святковою утренею, яку відслужив о. Миколай Козелківський, ЧСВВ, настоятель василіянського монастиря у Вільнюсі (Литва), та акафістом до Пресвятої Богородиці, який відправив о. Макарій Флячок, ЧСВВ, з монастиря у Погоні (Івано-Франківщина).

Об 11:00 год. розпочалася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Ніл Лущак, ЧБМ, Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії. З ним співслужили ієромонахи-василіяни (протоігумен Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько, провінційний вікарій і настоятель Мукачівського монастиря о. Даниїл Дербаль, провінційний радник й ігумен Імстичівського монастиря о. Полікарп Погоріляк, настоятель Боронявського монастиря о. Еміліян Гавей і намісник Малоберезнянського монастиря о. Лука Буняк) і численні священники Мукачівської греко-католицької єпархії.

Після Святої Літургії були виголошені многоліття, під час яких настоятель Боронявського монастиря о. Еміліян висловив подяку найперше преосвященному Кир Нілу, а також співбратам василіянам і всім іншим священнослужителям, паломникам та всім вірним.

Завершилося богослужіння молитвою за Україну і процесійною ходою, під час якої преосвященний владика Ніл і протоігумен о. Франціск окроплювали місцевих вірних і прочан свяченою водою.

На основі повідомлення із сайту
Провінції Св. Миколая в Україні osbm.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu