Своє перше 25-річчя в Україні рух «Віра і світло» відсвяткував у патріаршому соборі Воскресіння Господнього в Києві

Своє перше 25-річчя в Україні рух «Віра і світло» відсвяткував у патріаршому соборі Воскресіння Господнього в Києві

Четвер, 2018-07-05    16:28:12 UTC+2    Новини

У четвер 28 червня 2018 року в Києві, при патріаршому соборі Воскресіння Господнього Української Греко-Католицької Церкви, з благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулося святкування 25-річчя руху «Віра і світло» в Україні.

Участь у відзначенні срібного ювілею руху взяли представники 36 його спільнот з різних куточків України, усього понад 500 учасників. Організатори заходу зазначили, що учасники спільнот, волонтери і капелани руху вперше так масово прибули до столиці України. Ця спільна зустріч є нагодою для руху «Віра і світло» засвідчити про себе, звернути увагу на свою діяльність в Україні, а також поділитися радістю святкування. Спочатку учасники взяли участь у Святій Літургії в соборі Воскресіння, а потім відбувся концерт, який підготували самі учасники руху.

У вітальному листі до всіх учасників руху «Віра і світло» з нагоди відзначення його 25-тої річниці Глава УГКЦ Блаженніший Святослав написав: «Рух «Віра і Світло» повторює жести тих, хто з вірою долав великі відстані, щоб бути з нашим Спасителем. Сьогодні ви, паломники, приїхали з різних куточків України, щоб зустрітися з Ісусом. Місцем зустрічі ви обрали Патріарший Собор у древній столиці, де наші прадіди вперше Його зустріли і прийняли».

Звертаючись до осіб, які становлять осередок цього руху, Глава УГКЦ написав: «Дорогі наші та Христові друзі – особи з особливими потребами, для вас «Віра і Світло» – місце зустрічі з ласкавим, милосердним Богом, – Богом любові, котрий полюбив нас ще перед нашим народженням, навіть перед самим створенням світу. Його краса й диво виявляються в кожній людині як у Божому творі».

Предстоятель УГКЦ звернувся також до батьків особливих дітей: ««Віра і Світло» дарує вам певність, що ваша дитина є люблена Богом і Церквою, що в Церкві завжди знайдеться для неї місце. Ваша жертовна любов і терпеливе несення життєвих хрестів є для всієї Церкви великим даром і свідченням віри».

Звертаючись до приятелів осіб з особливими потребами та їхніх родин, Блаженніший Святослав зауважив, що ця спільнота є прекрасною школою самовідданої любові: ««Віра і Світло» показує вам справжню любов, – любов, яка не погорджує, не принижує, не заздрить, а приймає і дарує себе, тішиться, адже «більше щастя – давати, аніж брати» (Ді. 20, 35)! Спільноти потребують вас, молодих! А молодь легко знаходить своє місце між батьками та друзями. Це бажання бути разом є утвердженням любові».

Окремо Глава УГКЦ звернувся до священиків: «Дорогі капелани, ви в спільноті є служителями, які являють усім членам руху Ісуса, лагідного і сумирного серцем. Спільнота так потребує вашого батьківського супроводу, так потребує «доброго пастиря». Друзі, батьки, приятелі дуже люблять своїх капеланів. Кожен із вас їм дуже потрібний, вони хочуть, щоб ви були поруч. Таке служіння вимогливе, але воно явно свідчить про Добру Новину, що Господь близько. Це прекрасно, коли душпастир любить особу з розумовою неповносправністю і вірить у її духовний поступ – спроможність перебувати з Богом. Це прекрасно, коли капелан допомагає тим батькам, які іноді відчувають провину чи біль через неповносправність своєї дитини, – коли показує їм, що Господь, довіривши їм саме цю дитину, не карає їх, а навпаки, обдаровує незвичайним покликанням! Капелан є особливим учителем для молоді, який бачить у простих та найменших обличчя Бога. Спільнота, в якій немає капелана, відчуває брак любові, брак живої присутності Христа насамперед у Святій Сповіді та Божественній Літургії», – йдеться у зверненні.

Наостанок Блаженніший Святослав звернув увагу на девіз прощі «Радість у Господі – це наша сила» (Неєм. 8, 9-10): «Справді, батьків, друзів, приятелів і капеланів «Віри і Світла» можна впізнати здалеку – вони радісні, усміхнені та безпосередні. Вони вже не бояться нелегкого паломницького шляху, не звертають уваги на свої болі та трудноті, бо бачать Господа, який присутній у кожному, особливо в найслабших, тих, хто поруч. Тільки з радістю можемо йти за Ісусом шляхами Євангелія. Це сила, яка допомагає нам прийняти запрошення «Іди за Мною». Ви не тільки прийняли це запрошення, а й уже 25 років здійснюєте його – ходите з Христом, разом і з Ним у Його стражданнях і в радості Воскресіння», – наголосив Отець і Глава УГКЦ.

*   *   *

«Віра і світло» – це міжнародний християнський рух спільнот, що об’єднує осіб із розумовою неповносправністю, їхніх батьків та молодь-приятелів. Рух «Віра і світло» виник як відповідь на страждання людей з неповносправністю та їхніх родин, яких у суспільстві часто принижують та відкидають, немовби вони позбавлені людської гідності.

Рух «Віра і світло» був започаткований у Франції в 1971 році, коли, після організованої для неповносправних дітей та їхніх батьків прощі до Люрду на Великдень цього року, групи, які готували цю прощу, і далі продовжували діяти і зорганізувалися в рух пільнот «Віра і світло», у серці якого – розумово-неповносправні особи, їхні батьки та приятелі.

Існування і діяльність руху «Віра і світло» засвідчують невід’ємну гідність кожної людської особи, без уваги на її особисті риси чи здібності. У цій братерській спільноті особи з розумовою неповносправністю можуть любити, почуватися любленими, радіти життю, ділитися повнотою свого серця.

Після відродження в Україні Української Греко-Католицької Церкви цей рух поширився і в Україні, так що вже наприкінці 90-х тут нараховувалося чотирнадцять спiльнот: у Києвi, Львовi, Тернополi, Кам'янцi-Подiльському, Тячевi, Хустi, Жовкві.

У 1999 році дві спільноти руху були засновані при монастирському храмі Пресвятого Серця Христового Отців Василіян: спільнота «Промінь надії» – 24 жовтня, та спільнота «Веселий струмок» – 11 листопада 1999 року. Зародженню цих спільнот сприяли п. Зеня Кушпета, о. Тома Кушка, ЧСВВ, с. Еммануїла Харишин, ССНДМ, с. Єроніма Вовчак, ССНДМ, а також молодь – приятелі Уляна Мікула та інші.

Ці спільноти активно живуть і засвідчують цінність кожного людського життя вже понад 18 років. За цей час капеланами спільнот були: о. Тома Кушка, ЧСВВ, о. Любомир Бобиляк, ЧСВВ, о. Ілля Сірук, ЧСВВ, діючим капеланом спільнот є о. Артемій Новіцький, ЧСВВ.

Важливу духовну підримку спільноти отримують від сестер служебниць Непорочної Діви Марії.

Неодноразово спільноти руху «Віра і світло» із Львова та Жовкви проводили одноденні або кількаденні табори на території монастиря святого Йосифа у Брюховичах, при яком діє Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського.

За інформацією із сайтів ugcc.kiev.ua, www.faithandlight.faithweb.com та osbm.zhovkva.org

Світлина із сайту ugcc.kiev.ua

Close Menu