Свято святого Василія Великого 1 січня 2020 року у василіянському монастирі в Римі

Свято святого Василія Великого 1 січня 2020 року у василіянському монастирі в Римі

Цьогорічне святкування в перший день нового 2020 року празника святого Василія Великого в монастирі ‎Головної управи ‎Василіянського чину святого Йосафата в Римі попередив, як і кожного року, період духовної віднови: від суботи 28 грудня до понеділка 30 грудня, крім звичайних богослужень, чернеча братія молилася триднівку-молебень до святого Василія Великого.

У понеділок 30 грудня відбувся день річної духовної віднови, згідно з програмою якого духовник спільноти о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, виголосив духовне повчання про спільне чернече життя за настановами святого Василія Великого. Він також запросив усіх до призадуми над тим, які Божі дари кожен з ченців і ціла спільнота отримали протягом року, який минає, і як їх використали. Під час цього дня отці і брати мали нагоду переглянути своє життя в минулому році, перевірити, наскільки вірно виконували вони свої чернечі обов’язки, та відновитися в бажанні ще з більшим запалом служити Господеві і Церкві.

У вівторок 31 грудня велику вечірню з литією, в якій взяли участь отці і брати монастиря Христа Царя, а також сестри-василіянки з монастиря їхньої Головної управи, очолив о. Єфрем Кончак.

О 23:25 цього дня в монастирській церкві відбувся молебень на закінчення року, який очолив генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук. У молитві лунали слова подяки Богові за прожитий рік, вибачення за недоліки осіб і спільнот, а також прохання про щедрі Божі дари в році, який ось-ось розпочнеться, – для василіянської чернечої родини, Церкви, народу і всього людства.

У середу 1 січня святкову утреню о 7:30 год. і Божественну Літургію святого Василія Великого, в якій взяли участь більшість ченців спільноти, очолив о. Єфрем Кончак.

‎Божественну Літургію святого Василія Великого з чисельною участю вірних очолив об 11:00 год. о. протоархимандрит Ґенезій Віомар. З ним співслужили генеральні радники о. Йоанікій Чверенчук, о. Діонисій Заведюк та о. Стефан Стареправо, віцеректор Папської української колегії святого Йосафата в Римі о. Теодосій Грень та духовник студентів цієї колегії о. Роберт Лисейко.

Під час проповіді о. протоархимандрит привітав отців, сестер Чину святого Василія Великого і сестер служебниць Непорочної Діви Марії, запрошених на свято, та всіх вірних із початком нового року, бажаючи всім духовного зросту, добробуту і миру. Він зосередив увагу передусім на прикладі Ісуса Христа, Бога між нами, який, разом із тілесним обрізанням, за юдейським законом, приймає людське ім’я Ісус. Бог приходить до нас, щоб бути нашим Спасителем, бути близьким, запрошує нас до єдності з собою. Нашою відповіддю Богові має бути відкрите серце і готовність відкликнутися на Його запрошення, уникання того, що віддаляє від пам’яті про Нього і єдності з Ним, та чинення Його волі.

Після закінчення Святої Літургії представники української громади, яка щонеділі бере участь у богослуженнях в монастирському храмі, склали вітання о. Ґенезієві, як генеральному настоятелеві Василіянського чину, і всім отцям і братам римської спільноти, з нагоди свята їх засновника і небесного покровителя.

З нагоди празника святого Василія в монастирській трапезній відбувся святковий обід, на якому були, серед запрошених гостей, преосвященні владики Діонісій Ляхович та Іриней Білик, ректор собору Святої Софії о. Марко Семеген, настоятельки та представниці жіночих чернечих спільнот візантійського обряду в Римі (Чину сестер святого Василія Великого, Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, Згромадження сестер катехиток святої Анни) та інші гості.

Під час обіду о. протоархимандрит Ґенезій Віомар склав побажання ювілярам: владиці Іринеєві, який 2 січня відзначає ювілей 70-річчя; пані Амелії Копполелла, довголітній працівниці Колегії святого Йосафата; сестрі Дженес Солюк, СНДМ. Також о. Ґенезій привітав о. Порфирія Підручного, ЧСВВ, який 3 січня відзначає свій 79-тий день народження.

А ввечері цього першого дня 2020 року деякі отці і брати мали змогу відвідати м. Сутрі на північ від Рима та побачити живий вертеп, який щорічно організовується в цьому старовинному італійському місті з нагоди Христового Різдва.

Більше світлин із цієї події, див. за цим посиланням.
Автор світлин: о. Єфрем Кончак, ЧСВВ 

Close Menu