Свято на честь ікони Пресвятої Богородиці у Крехівському монастирі

Свято на честь ікони Пресвятої Богородиці у Крехівському монастирі

У суботу й неділю, 24 та 25 липня, у Крехівській обителі отців василіян (с. Крехів, Львівської обл., Україна) відбулося святкування на честь чудотворної ікони Божої Матері. Проминуло якраз 30 років від повернення до Крехівського монастиря у 1991 році цієї ікони, яка в часи підпілля Української Греко-Католицької Церкви, після закриття монастиря радянською владою, перебувала в церкві св. Параскеви (П’ятниці) у Львові. Тож у цю річницю встановлено окремий день вшанування чудотворної ікони, що прославилася у Крехові.

Цьогорічні дводенні святкування містили багато молитовних та духовних подій. Численні паломники розпочали свято із освячення води на джерелі, яке здійснив соцій новіціяту о. Теоктист Міщук, ЧСВВ. Опісля розпочалася Молитовна роздума на Побійній горі, на якій встановлена Хресна дорога, – її розпочав ігумен Крехівського монастиря о. Володимир Маланюк, ЧСВВ. На кожній зупинці роздумували про життя Пречистої Діви Марії та зачитували свідчення про отримані ласки через заступництво чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Увечері 24 липня в урочистій процесії копію чудотворної ікони Божої Матері внесли до каплиці на відпустовому майдані перед монастирською брамою. Вірні, які прибули на святкування, мали змогу пережити глибокий молитовний вечір: Свята Літургія, яку очолив о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ, у співслужінні з о. Василем Крешеницьким та іншими священниками, і яку возвеличив співом хор «Джерело» під керівництвом пані Надії Сторожук, з парафії при Жовківському монастирі отців василіян; велика вечірня, адорація Найсвятіших Тайн під проводом о. Степана Дуди, ЧСВВ; цілонічні чування у храмі Переображення Господнього, які провів о. Порфирій Шумило, ЧСВВ, разом із прочанами.

У неділю, 25 липня, після утрені, яку очолив о. Іван Майкович, ЧСВВ, та молебню до Пресвятої Богородиці, який відслужив о. Віктор Батіг, ЧСВВ, відбулася урочиста Свята Літургія, яку очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. З ним співслужили отці Франциск Онисько, ЧСВВ, протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні (на Закарпатті), Миколай Козіцький, ЧСВВ, протоігумен Провінції Покрови Пресвятої Богородиці у Польщі, Ярослав Малиш, синкел у справах монашества Сокальсько-Жовківської єпархії, Ярослав Петруха, декан Жовківський, ігумени монастирів та інше численне духовенство. Також багато священників уділяли прочанам св. Тайну Покаяння.

У проповіді о. протоігумен Йоан звернув увагу на те, що ікона, на честь якої зібралися паломники, подолавши довший чи коротший шлях, теж багато подорожувала, нагадуючи людям, що Господь їх супроводжує і ніколи не покидає. Чудами вона прославилася у Верхратському монастирі, а після його закриття австрійською владою, у 1810 році святиню перенесли до Крехівського монастиря. Численні прочани поспішали до Пречистої на молитву перед її іконою, були зафіксовані чудесні оздоровлення. Але внаслідок приходу радянської влади і закриття монастиря ікона покинула це місце, на щастя, потрапила до львівського храму святої Параскеви. Врешті, після здобуття Греко-Католицькою Церквою свободи та повернення монастиря отцям василіянам, у 1991 році повернулася сюди і його святиня. Тисячі вірних моляться перед нею, просячи ласки і заступництва. Інформація про деякі отримані ласки, яку записують у спеціальній книзі прочани, вражає. Багато свідчень про одужання, вирішення життєвих проблем. Багато сімей завдячують Пресвятій Діві у цій іконі дар материнства. Це незаперечний знак опіки Діви Марії над своїм народом, який молиться, випрошуючи Божу благодать, особливо за завершення війни та збереження життя наших воїнів.

Цим цьогорічним святкуванням у Крехівському монастирі започатковано окреме вшанування Пресвятої Богородиці, прославленої у Крехівській (Верхратській) чудотворній іконі, яке відбуватиметься щороку в останню неділю липня.

На основі повідомлення о. Івана Петришака, ЧСВВ,
із сайту Провінції Найсв. Спасителя в Україні osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Коротку історію Крехівської (Верхратської) ікони Пресвятої Богородиці
можна знайти за цим посиланням.

Close Menu