Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці та освячення престола в Боронявському монастирі

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці та освячення престола в Боронявському монастирі

Понеділок, 2017-04-10    12:07:30 UTC+2    Новини

2017.04.07 Бороняво 106У п’ятницю 7 квітня 2017 р., з нагоди відпустового празника Благовіщення Пречистої Діви Марії та 400-літнього ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата, в Боронявському монастирі Отців Василіян була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Мілан Шашік, Єпарх Мукачівський.

2017.04.07 Бороняво 16На початку Літургії владика Мілан освятив нововстановлений престіл у монастирському храмі. Разом із престолом у храмі були встановлені новий кивот, проскомидійник та тетрапод.

Із владикою Міланом Літургію співслужили: Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці о. Тарас Іванина, ЧСВВ, Декан Хустського деканату Мукачівської греко-католицької єпархії о. Володимир Бабич та інші єпархіальні священики.

Численні ієромонахи-василіяни та ієреї з довколишніх парафій уділяли вірним святу Тайну Покаяння.

2017.04.07 Бороняво 41Під час Літургії владика Мілан виголосив святкову проповідь, на початку якої привітав Отців Василіян з їхнім ювілеєм – 400-літтям від заснування Василіянського Чину Святого Йосафата, побажавши їм ревності у монашому служінні та щоб Святий Дух провадив їх дорогою святості.

Звертаючи увагу слухачів на подію Благовіщення, Преосвященний владика зазначив, що це згода Пречистої Діви Марії дозволила Божому Синові прийняти людську природу в її лоні, стати у всьому подібним до нас, крім гріха, а сама Марія стала кивотом Нового Завіту.

Владика запросив кожного замислитися над власним життям і виявити, за що можемо прославляти особисто Господа. На конкретних прикладах владика Мілан представив, як потрібно розпізнавати дію Бога та прославляти Його, а також свідчити іншим про безмежну Божу любов і Його великі діла в особистому житті. Закінчуючи проповідь, владика заохотив усіх присутніх молитися словами Богородиці «Величає душа моя Господа...», додаючи до цих слів подяку Богові за ті величні діля, які Він вчинив у їхньому житті.

2017.04.07 Бороняво 103Після Літургії відбувся процесійний обхід храму з читанням Євангелія, подячні промови і многоліття, окроплення свяченою водою та мирування.

Цим празником у Боронявському монастирі розпочалися центральні святкування ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата у Провінції, під час яких ченці-василіяни та вірні, які моляться разом з ними, мають можливість отримати повний відпуст з нагоди цього ювілейного року. Головне святкування ювілею 400-ліття в Боронявському монастирі відбудеться на відпустовий празник святого пророка Іллі – 2 серпня.

На закінчення спільної молитви Протоігумен о. Андрій Белеканич запросив усіх присутніх брати активну участь у згаданих ювілейних святкуваннях, які відбудуться в кожному василіянському монастирі Провінції.

Інформація та світлини – із сайту osbm.org.ua,
на якому можна побачити більше фото і відео з цієї події
та прослухати проповідь владики Мілана

Close Menu