Святкуванням празника святого Йосафата на його батьківщині закінчилося відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину

Святкуванням празника святого Йосафата на його батьківщині закінчилося відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину

Середа, 2017-11-29    8:58:45 UTC+1    Новини

Святкуванням у неділю 26 листопада 2017 року храмового празника святого священомученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, у василіянському монастирі в м. Володимирі-Волинському, Україна, на малій батьківщині святого, завершилось урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Монастирський храм святого Йосафата у Володимирі-Волинському – це колишня лютеранська кірха, збудована громадою німців-лютеран у 1890 році. Цю споруду міська влада, з огляду на відсутність у місті лютеранської громади та на той факт, що колишній василіянський монастир знаходиться тепер у власності іншої Церкви, передала на початку 90-х років ХХ ст. Василіянському Чинові. Цей храм знаходиться поблизу місця, де колись стояла церква святої Параскеви, у якій був охрещений уродженець міста Володимира Іван Кунцевич, відомий у наш час всьому християнському світові як святий священомученик Йосафат, архиєпископ Полоцький.

Саме святий Йосафат, ще як молодий монах, разом із митрополитом Йосифом Велямином Рутським та іншими ченцями монастирів Київської митрополії, з’єднаної з Римом в результаті Берестейської Унії, провели чернечу реформу, внаслідок якої окремі монастирі цієї митрополії об’єдналися в один Василіянський Чин. Саме цього року минає рівно 4 століття від цієї доленосної події, а також 150-років від проголошення святим священномученика Йосафата.

Цього року святкуванням у Володимирі-Волинському празника святого Йосафата, встановленого Католицькою Церквою на пам’ять його мученицької смерті 12 (за юліанським календарем – 25) листопада 1623 року у м. Вітебську, Білорусь, закінчується ювілейний рік Василіянського Чину, який тривав від 12 листопада 2016 по 25 листопада 2017 року й урочисто відзначався в монастирях цього Чину в усіх країнах світу, де присутні Отці Василіяни.

Передували цьогорічному відзначенню пам’яті святого Йосафата у Володимирі-Волинському реколеції у парафії при монастирському храмі, під проводом о. Августина Стрижика, ЧСВВ, магістра новіціату у Крехові.

А в неділю 26 листопада відбулася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Йосафат Говера, екзарх Луцький. З архиєреєм співслужили: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, настоятель Володимир-Волинського монастиря о. Марко Максимів, ЧСВВ, ігумени кількох василіянських монастирів та інші священики.

На свято прибули і паломники з декількох міст і сіл Західної України, зокрема брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Велямина Рутського, разом з о. Никанором Ситарем, ЧСВВ, секретарем цього інституту, та дияконом Піо Павликом, ЧСВВ, які прикрасили богослуження своїм співом та забезпечили літургійну прислугу. Крім тих священиків, які взяли участь у Літургії, інші ієромонахи служили парафіянам та прочанам, уділяючи святу Тайну Покаяння.

У своїй гомілії владика Йосафат зосередився на темі святості. Він зазначив, що до святості покликана кожна людина, незалежно від свого стану чи віку. Це можна прослідкувати в історії Церкви на прикладі багатьох святих. Серед цих постатей є і святий Йосафат, який своєю жертовною посвятою вказує нам ще одну дорогу, якою можна дійти до Бога.

Проповідник детальніше зупинився на обставинах, в яких зродилося монаше покликання святого Йосафата Кунцевича, та на окремих подіях з його життя і служіння як монаха, священика, єпископа.

По закінченні Святої Літургії, після привітань, слів подяки та многоліття, всі учасники Святої Літургії процесійно вирушили до пам’ятного хреста, де раніше була церква святої Параскеви, у якій Іван Кунцевич, ще бувши дитиною, приходив на молитву і де запалився любов’ю до Бога. Тут відбулася спільна молитва.

Завершилися святкування спільною трапезою, організованою для всіх, хто прибув вшанувати пам’ять уродженця м. Володимира-Волинського, сина Волинської землі, святого Йосафата.

Використано інформацію та світлини прес-служби сайту osbm.in.ua

Close Menu