Святкування святого Йосафата у Володимирі-Волинському

Святкування святого Йосафата у Володимирі-Волинському

25 листопада у м. Володимир-Волинському, як і щороку, відбулася міжнародна проща на честь святого священномученика Йосафата Кунцевича.
Свято розпочалося великою Вечірнею з Литією, яку відправив о. Терентій Довганюк, ЧСВВ (настоятель монастиря), а співали брати семінаристи з Брюхович: Роман Мельник, Йосафат Герляк, Андрей Бойчук, Франціск Гурняк.
У п’ятницю, 25 листопада, о 8.00 год. ранку о. Доротей Ганджалас, ЧСВВ, відслужив Божественну Літургію та закінчення дев’ятниці до св. свящмуч. Йосафата Кунцевича для парафіян, які не могли відсвяткувати празник з різних важливих причин.
Згодом, об 9.30 год. о. Яків Яремчук, ЧСВВ, (із церкви св. Андрія, що у м. Львові) відслужив Утреню.
Після Утрені багато священиків, які приїхали на святкування, зустрічали Преосвященнішого Владику Кир Йосафата (Говеру). З привітальним словом до Владики звернувся о. Терентій та «маленькі» парафіяни: Віталій Голіч, Мирослава Телібська, Софія Панчишин, вручивши Кир Йосафату коровай та квіти.
Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, у якій співслужили: Протоігумен Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ; о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, Ректор Брюховицької семінарії; о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, Префект студентів у Брюховичах; о. Григорій Бардак, ЧСВВ, з Підгорецького монастиря; о. Захарія Слободян, ЧСВВ, з Луцького монастиря; о. Лєшек Кошляга – парох Римо-Католицького костелу м. Володимир-Волинського; о. Атанасій Євуш, ЧСВВ, економ Крехівського монастиря; о. Юстин Мидзга, ЧСВВ, з Червоноградського монастиря; о. Атанасій Кулинич, ЧСВВ, з Луцького монастир; о. Роман Дутчак з Тернополя; о. Яків Яремчук, ЧСВВ; о. Володимир Гавриленко із м. Яворова; о. Євген Задорожний, ЧНІ, з м. Ковеля; о. Василь Довганюк із м. Коломиї.
Також приїхали багато гостей із м. Радехова, м. Червонограда, с. Бендюги та с. Межиріччя (поблизу м. Червонограду), церкви св. Андрія зі Львова, сестри Василіянки: зі Львова, Берегів, Брюхович; сестри Чину Пречистої Діви Марії зі Львова, прочани з м. Оболоня, м. Жовкви, Луцька та багато інших, як також і мас-медіа.
Під час Святої Літургії всі прочани мали нагоду приступити до Святих Тайн: Покаяння та Євхаристії й отримати повний відпуст та Архієрейське благословення.
У своїй проповіді Владика Йосафат (Говера) підкреслив, що місто Володимир-Волинський є особливим для всіх, оскільки саме у ньому народився великий святий і апостол єдності.
Після Святої Літургії о. Терентій подякував Владиці, що приїхав на це свято, возвеличивши його своєю присутністю, адже він носить ім’я цього святого і святкує свої Іменини. Отець (настоятель) привітав Іменинника Кир Йосафата та побажав всього найкращого від отців Василіян та парафіян, як також подякував всім гостям, які прибули на це свято.
Згодом для всіх прибулих прочан була проведена екскурсія вулицями міста, де свого часу проживав святий Йосафат Кунцевич.
Запрошені гості, Владика, духовенство мали спільну святкову трапезу у приміщенні монастиря. Перед тим, як залишити отців, запрошені гості подякували о. Терентію та спільноті за гостинне прийняття та записали свої враження у книгу Архіву монастиря. Із піднесеним настроєм гості поверталися до своїх домівок, очікуючи наступної можливості повернутися на землю святого Йосафата.

Close Menu