Святкування свята святого Йосафата і закінчення ювілею 400-ліття Чину в Провінції Святого Миколая в Україні

Святкування свята святого Йосафата і закінчення ювілею 400-ліття Чину в Провінції Святого Миколая в Україні

Понеділок, 2017-12-04    10:32:27 UTC+1    Новини

У свято святого священномученика Йосафата за юліанським календарем, 25 листопада 2017 року, закінчується урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину. Кожна василіянська Провінція відзначила цей ювілей по різному, переважно використовуючи нагоду святкувань храмових празників та монастирських відпустів.

Ось як відзначили свято святого Йосафата у монастирях Провінції Святого Миколая на Закарпатті, Україна.

Зустріч молоді у Боронявському монастирі з нагоди празника святого Йосафата під гаслом «Святі з минулого − приклад для майбутнього»

У суботу 25 листопада 2017 року в Боронявському монастирі Отців Василіян, в день памяті святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, відбулася зустріч молоді Хустського та Золотарівського деканатів Мукачівської греко-католицької єпархії під гаслом «Святі з минулого − приклад для майбутнього».

Метою зустрічі було вшанування святого Йосафата та його подвигу, а також поглиблення знання про інших святих нашої Церкви, аби взяти для себе приклад з їхнього святого життя.

Під час цього заходу, після Божественної Літургії, парафіяльні групи молоді, під проводом своїх парохів та координатора зустрічі о. Мелетія Рішка, ЧСВВ, представили історії життя різних святих, звертаючи особливу увагу на їхні подвиги і приклад, а на завершення була показана вистава про святого Йосафата, яку підготувала парафіяльна молодь Боронявського монастиря.

Після спільної вечері, у монастирському храмі була проведена молитва у стилі ТЕЗЕ, під час якої учасники роздумували над тим, як, за прикладом святих з минулого, наблизити себе до Бога, аби самим бути святими тепер і в майбутньому.

Разом з парафіяльними групами молоді у зустрічі взяли участь їхні духовні провідники – парохи: о. Володимир з м. Хуста, о. Петро із с. Крива, о. Михайло із с. Драгово, о. Василь із с. Велика Копаня, о. Мілан із с. Копашнево та координатор зустрічі о. Мелетій Рішко, ЧСВВ, з Боронявського монастиря.

Торжество cвятого cвященномученика Йосафата у Малоберезнянській обителі

У суботу 25 листопада 2017 року в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян відбулися святкування празника святого Йосафата Кунцевича, ЧСВВ, архиєпископа Полоцького.

Цьому святкуванню передувала трьохденна духовна підготовка, або триднівка. Щодня у монастирському храмі миряни разом з отцями і братами молилися молебен до св. Йосафата та Святу Літургію. Під час Літургії о. Лука Буняк, ЧСВВ, адміністратор парафії при монастирі, мав духовне повчання, у якому, на основі слова Божого, поступово розкривав підстави свідомого рішення добровільно віддатися Божій волі та піти на хресну жертву, яке може прийняти людина заради спасіння власного й інших людей. Подібно і святий Йосафат йшов на свою криваву жертву свідомо й добровільно, віддаючись у всьому в руки Божі.

Увечері в п’ятницю 24 листопада о. Лука відправив Велику вечірню з литією, наприкінці якої на тетрапод було виставлено мощі та ікону святого священномученика Йосафата.

У саме свято, після ранкових богослужень, була відправлена святкова Божественна Літургія, під час якої молилися за єдність християн. Її відслужили: о. Михайло Станко, ЧСВВ, намісник Малоберезнянського монастиря, о. Лука Буняк, ЧСВВ, адміністатор монастирської парафії та о. Йосафат Сичкун, ЧСВВ, парафіяльний сотрудник.

Під час Літургії о. Михайло Станко виголосив проповідь до свята святого Йосафата.

На закінчення Літургії о. Лука відмовив молитву до святого Йосафата перед його іконою та мощами. Після Служби Божої отці відправили також панахиду за померлих внаслідок Голодомору 1932-33 років в Україні. Тоді о. Йосафат уділив учасникам молитви благословення для отримання повного відпусту наданого з нагоди ювілею 400-ліття Чину.

Після привітання о. Йосафата з іменинами, о. Михайло виголосив многоліття Святішому Отцеві, єпископам, отцям і братам василіянам, всьому монашеству і вірним та усім присутнім.

За матеріалами сайту osbm.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu