Святкування празника Успіння Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею Чину в Мукачівському монастирі

Святкування празника Успіння Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею Чину в Мукачівському монастирі

Субота, 2017-09-02    14:05:38 UTC+2    Новини

27-28 серпня 2017 року в Мукачівському монастирі святого Миколая Отців Василіян відбулися святкування відпустового празника Успіння Пресвятої Богородиці та урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

У неділю 27 серпня святкування розпочалися о 19:00 год. Великою Вечірнею з Литією, яку відслужив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, з Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього, під мелодійний спів василіянської спільноти.

По закінченні Литії відбулася співана вервиця.

О 21:00 год. розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Ніл Лущак, ЧБМ, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

З ним співслужили: протоігумен Провінції Святого Миколая о. Андрій Белеканич ЧСВВ, настоятель Мукачівського монастиря о. Веніамин Довганич ЧСВВ, ієромонахи-василіяни та єпархіяльне духовенство. Під час Літургії владика Ніл виголосив проповідь, присвячену празнику Успіння Пресвятої Богородиці.

У понеділок 28 серпня, у сам день свята, була відслужена святкова Утреня, а після її закінчення – Молебень до Пресвятої Богородиці.

Об 11:00 год. розпочалася святкова Божественна Літургія, яку очолив протоігумен о. Андрій Белеканич. З ним співслужили ієромонахи Провінції Святого Миколая о. Веніамин Довганич, настоятель Мукачівського монастиря, о. Павло Кречун, провінційний вікарій та настоятель Імстичівського монастиря, о. Тарас Іванина, настоятель Боронявського монастиря, о. Лука Буняк, з Малоберезнянського монастиря, ієромонахи-василіяни Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йосафат Фітель і о. Матей Химинець, а також декани і священнослужителі Мукачівської греко-католицької єпархії. Під час Літургії Протоігумен о. Андрій виголосив святкову проповідь.

На завершення богослужень відбулися подячні промови та многоліття, а також відбулося освячення води на монастирському джерелі. З нагоди урочистого відзначення ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата всім учасникам молитви було уділене Апостольське благословення з Повним відпустом.

Літургійний спів під час богослужень провадив монастирський хор «Базілеус».

У святкуваннях взяли участь сестри Чину Святого Василія Великого та Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії. Також на святкування приїхали діти і молодь з василіянського монастиря Царя Христа м.  Івано-Франківська на чолі з о. Амвросієм Козаком ЧСВВ.

Під час двох днів святкувань ієромонахи-василіяни та єпархіяльні священики уділяли вірним святу Тайну Покаяння. А учасники свята мали можливість приклонитися перед Мукачівською чудотворною іконою Божої Матері, що виставлена у монастирській каплиці.

Інформація та світлини із сайту osbm.org.ua

Close Menu