Святкування празника святого Василія Великого у Київському василіянському монастирі й парафії

Святкування празника святого Василія Великого у Київському василіянському монастирі й парафії

DSC_0779 Київ, св. Василія Вел.У суботу 14 січня монастир і парафія святого Василія Великого у Києві відзначили свято свого небесного покровителя. До цього свята парафіяльна спільнота готувалася триденною духовною відновою.

У сам день празника урочисту Божественну Літургію о 10 год. очолив Глава й Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні з Преосвященними владиками Богданом Дзюрахом, ЧНІ, секретарем Синоду єпископів УГКЦ, та Дмитром Григораком, ЧСВВ, єпархом Бучацьким. У богослуженні також взяли участь о. Йоан Школик, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Роман Шуп’яний, ігумен місцевого монастиря, Провінційні радники о. Михайло Лучків та о. Сергій Крутовський, економ Провінції о. Веніамин Чернега, парох парафії при монастирі святого Василія Великого о. Рафаїл Стефурак, ігумени та представники різних василіянських монастирів, священики Київської архиєпархії та Київської духовної семінарії УГКЦ, інші священики з України та з-за кордону. Участь у Літургії взяли представниці жіночих чернечих спільнот (сестер Чину Святого Василія Великого, які цього дня відновили свої монаші обіти, сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, сестер Згромадження Пресвятої Родини) та сотні вірних – парафіян і гостей.

У своїй проповіді Блаженніший Святослав звернув передусім увагу на зміст потрійного свята: Нового року за юліанським календарем, який є новим початком церковного й особистого життя; події обрізання Ісуса Христа та надання йому імені, яке нагадує християнам, що у хрещенні вони прийняли спасіння в Ісусі Христі й нове ім’я; та вшанування святого Василія Великого, який випереджував ученістю й побожністю своїх сучасників і залишається вчителем наступних поколінь.

Далі Предстоятель згадав про ювілейний рік 400-ліття Василіянського Чину, який розпочався в Українській Греко-Католицькій Церкві. Минулого року УГКЦ відзначала 420-ліття Берестейської унії, одним з наслідків якої стало відновлення й реорганізування монашого життя з’єднаної з Римом Київської митрополії. А вже через двадцять років митрополит Йосиф Велямин Рутський розпочав реформу руського монашества, яка стала початком існування Василіянського Чину, що об’єднав у собі монастирі з’єднаної Церкви.

Блаженніший Святослав привітав ченців-василіян і сестер-василіянок з днем святого Василія Великого та ювілеєм і, звертаючись до настанов і заповітів святого, закликав їх до відкривання щораз глибше змісту богопосвяченого життя. Він побажав усім, щоб цей рік став не просто роком повернення до джерел, а роком оновлення монашества УГКЦ, здобуттям нової духовної сили. Звертаючись до святочної громади, Блаженніший Святослав наголосив, що цей ювілейний рік не буде тільки ювілеєм Василіянського Чину, а має стати роком глибокого духовного оновлення всієї нашої Церкви. Сьогодні ми просимо в Господа Бога дару оновлення, дару, який би став моментом нового імпульсу для глибокого святого життя, що походить від єдиного імені, в котрому є спасіння для людини, – імені Ісус, – зазначив Глава УГКЦ.

Після Святої Літургії до учасників свята звернувся Преосвященний владика Дмитро Григорак, який наголосив, що Чин Святого Василія Великого був і є надійною опорою Української Греко-Католицької Церкви і таким буде й надалі.

Після цього слово вітання мав Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, а наприкінці до всіх присутніх звернувся ігумен монастиря святого Василія Великого у Києві отець Роман Шуп’яний. Він сердечно подякував Блаженнішому Святославові за те, що очолив цю Святу Літургію, і за його пастирське слово, владикам Богданові і Дмитру за те, що вони прийняли запрошення та приєдналися до радісного святкування такого знакового для всього Василіянського Чину, а особливо для монастирської та парафіяльної спільнот у Києві, празника, подякував усім присутнім священикам, сестрам-монахиням, представникам парафіяльних спільнот («Віра і Світло», «Лицарі Колумба», рух «Матері в молитві», «Калео»), чоловічому хорові парафії, який прикрасив співом цю Архієрейську Літургію, та всім мирянам, які прийшли розділити радість торжества, за їхню присутність та підтримку.

За матеріалами сайтів: Інформаційного ресурсу УГКЦ, на якому можна прослухати запис проповіді Блаженнішого Святослава, інтернет-сторінки Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та інтернет-сторінки монастиря святого Василія Великого в Києві, де можна знайти більше фотографій.

Світлина вгорі – із сторінки монастиря святого Василія Великого в Києві.

Close Menu