Святкування храмових празників святого Онуфрія у василіянських монастирях в Україні

Святкування храмових празників святого Онуфрія у василіянських монастирях в Україні

Середа, 2017-06-28    15:02:12 UTC+2    Новини

У днях 24 і 25 червня, з нагоди свята святого Онуфрія Великого, відбулися урочисті святкування у василіянських монастирях у Львові, Лаврові та Підгірцях. Як відомо, святий Онуфрій від давніх давен вважався зразком життя, посвяченого Богові, і надійним покровителем тих, які живуть монашим життям. Недаремно одні з найстарших монастирів Галицької землі, у Лаврові й у Львові, заснування яких пов’язане з особою Льва Даниловича, князя Галицького, мають своїм покровителем цього святого. Також заснований у ХІІ столітті в Пліснеську Підгорецький монастир мав серед кількох своїх церков одну, присвячену святому Онуфрію.

Цього року храмові празники в Львівському та Лаврівському монастирях святого Онуфрія були відзначенням у них 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Святкування храмового празника у Львівському монастирі святого Онуфрія

У монастирі святого Онуфрія у Львові, який є осідком управи Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні, відзначення храмового свята розпочалося з Великої вечірні з литією у суботу, 24 червня. Після закінчення богослужіння тут було виставлено для вшанування мощі св. Онуфрія пустинножителя, а всі учасники молитви приступили до мирування.

У сам день празника, в неділю 25 червня, було відслужено Утреню, а святкову Божественну Літургію очолив о. Теодосій Янків, ЧСВВ, у співслужінні з намісником Львівського монастиря о. Йоакимом Ошустом та іншими священиками василіянами.

У своїй гомілії о. Теодосій наблизив учасникам молитви постать святого Онуфрія, сповненого любов’ю до Ісуса Христа як милосердного Бога, яка спонукала його до відданого Богові пустельничого життя.

Торкаючись теми ювілею 400-ліття Василіянського Чину, проповідник нагадав про сумну долю Львівського монастиря святого Онуфрія за часу, коли УГКЦ була в підпіллі, та про його віднову, яка супроводжувалася і відновою та оживленням Чину після виходу Церкви з підпілля та здобуття Україною державної незалежності.

Після Літургії відбулася молитва суплікації та уділення повного відпусту з нагоди відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину.

Завершились богослуження освяченням води та оскропленням нею учасників спільної молитви.

Ювілейні святкування у Лаврівському монастирі святого Онуфрія

24-25 червня, з нагоди свята святого Онуфрія відбулася піша проща із Самбора до Лаврова з нагоди храмового празника, присвячена цього року також і відзначенню ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

У суботу 24 червня паломники вирушили із Самбора до монастиря у Лаврові. У прощі взяли участь близько 700 осіб. Учасників паломництва в місцевостях, які вони переходили, радо вітали люди, які гостинно їх зустрічали.

Після прибуття у Лаврівську святиню відбулися відпустові моління. Зокрема, була відслужена Божественна Літургія, яку очолив о. Миколай Микосовський, ЧСВВ, з монастиря у смт. Покотилівка, поблизу Харкова. Після Літургії відбулася молитва на оздоровлення, освячення релігійних речей, благословення та відпуст з нагоди ювілею 400-ліття ЧСВВ.

Неділя 25 червня, день вшановування пам’яті святого Онуфрія пустельника, богослуження розпочалися акафістом, який відслужив о. Теодор Лев, ЧСВВ. Опісля відбулася Утреня, яку відслужив о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

Після цього було урочисто винесено мощі святого Онуфрія та розпочалася святкова Божественна Літургія, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, у співслужінні з ієромонахами василіянами: Андрієм Драганом, настоятелем Лаврівського монастиря, Захарією Слободяном та Миколаєм Микосовським.

Завершилося святкування молитвою для отримання повного відпусту з нагоди ювілею Чину та окропленням учасників богослуження свяченою водою.

За матеріалами із сайту osbm.in.ua
Світлини: брат Володимир Кмиць, ЧСВВ, та о. Миколай Микосовський, ЧСВВ

Close Menu