Святкування Ювілею 400-річчя існування Василіянського Чину Святого Йосафата в парафії м. Кентшин, Польща

Святкування Ювілею 400-річчя існування Василіянського Чину Святого Йосафата в парафії м. Кентшин, Польща

2017.01.14 Kentrzyn 00213-14 січня 2017 р. у греко-католицькій парафії Святого Василія Великого в м.  Кентшині (Польща), душпастирське служіння в якій здійснюють отці василіяни, відбулися святкування Ювілею 400-річчя існування Василіянського Чину Святого Йосафата, які були поєднанні з храмовим святом святого Василія Великого.

Напередодні, у п`ятницю 13 січня, в кентшинському греко-католицькому храмі служилася Вечірня з Литією, яку відправив Протоігумен Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі ієромонах Миколай Козіцький, ЧСВВ, і в якій взяли участь, крім місцевої спільноти василіян, гості з Варшавського та Венґожевського монастирів та парафіяни. Після закінчення богослуження ієромонах Патреній Підчеха, ЧСВВ, з Варшави, виголосив доповідь про життя святого Василія Великого.

У суботу 14 січня о год. 12:00 Божественну Літургію очолив Протоігумен о. Миколай, з яким співслужили: ієром. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, ігумен монастиря Святого Василія Великого в Кентшині; ієром. Василь Парасюк, ЧСВВ, з монастиря у Венґожеві, парох Ґіжицька; о. Дарій Ґлінєвич, парох сусіднього Решля; ієром. Партеній Підчеха, ЧСВВ, з Варшави. Сповідав ієром. Василь Кепещук, ЧСВВ, ігумен Венґожевського монастиря Святого Михаїла, парох Венґожева. На богослуженні були також присутні василіяни з Венґожевського монастиря ієром. Павло Старух, парох Бань Мазурських і Круклянок, та ієродиякон Богдан П`єтночко. Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії представляла с. Франциска Саламашек, настоятелька монастиря в Круклянках.

Чисельну участь в ювілейних святкуваннях взяли не лише місцеві парафіяни, але також вірні з Асун, Байор, Ґіжицька та інших сусідніх парафій.

Після прочитання Євангелія отець Протоігумен виголосив проповідь, присвячену Ювілеєві 400-ліття, в якій наголосив роль св. Василія Великого, св. свщмч. Йосафата Кунцевича та митрополита Йосифа Велямина Рутського в становленні Василіянського Чину. Проповідник вказав також на діяльність ієромонахів Василіянського Чину в утворенні та проводі греко-католицьких парафій на Вармії та Мазурах.

Після Святої Літургії парох кентшинської парафії ієром. Ігор Гарасим, ЧСВВ, запросив усіх присутніх на святковий обід до світлиці у церковному підвалі, який приготували парафіяни при допомозі п. Анни Головач із Ґіжицька.

На завершення обіду виступ для святочної громади мали діти і молодь парафії, а потім парох о. Ігор звернувся із словами подяки до священнослужителів і гостей, до парафіяльної громади, а також до господинь за допомогу в організації ювілейних святкувань та у приготуванні трапези.

За інформацією інтернет-сторінки Провінції в Польщі, звідки також взято світлини.

Close Menu