Святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в монастирі святого Василія Великого в Луцьку

Святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в монастирі святого Василія Великого в Луцьку

Понеділок, 2017-06-19    11:33:08 UTC+2    Новини

Ювілейні святкування з відзначення 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата при монастирі святого Василія Великого у Луцьку (55 мікрорайон, вул. Карпенка-Карого 5) відбулися у днях з 28 травня по 4 червня 2017 року. Вони розпочалися реколекційними науками під проводом відомого місіонера отця Корнилія Яремака, ЧСВВ, які проходили з 28 травня по 1 червня в монастирському храмі.

Як наголосив проповідник, відзначення ювілею Василіянського Чину – це найкращий спосіб, дивлячись у минуле, поглянути на майбутні завдання, які перед ним стоять. Якщо дивитись на історичну перспективу, можна виділити три завдання, яким Чин надавав велику увагу і яким присвячував найкращі свої сили: народні місії, проповідування слова Божого книгодрукуванням і поширенням богослужбової та духовної літератури і провід шкіл. Василіяни багато працюють для того, щоб Церква була і освіченою, і виконувала своє головне покликання – приводити людей до спасіння. Василіянський Чин завжди стоїть на сторожі, разом з єпископатом та духовенством, щоб гідно виконувати свою місію, беручи участь у здійсненні того завдання, яке доручив Христос Церкві: вести всіх людей до повної єдності з Богом і між собою. (Відеозапис реколекцій можна переглянути тут).

У суботу, 3 червня, у монастирському храмі відбулися молитовні та пісенні чування перед Найсвятішими Тайнами під проводом ігумена монастиря і пароха парафії при монастирському храмі о. Терентія Цапчука, ЧСВВ, та братів-семінаристів із Василіянського інституту у Брюховичах, з участю парафіян.

Кульмінацією святкувань стала Архиєрейська Божественна Літургія у празник Зіслання Святого Духа, 4 червня, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні з численним духовенством Василіянського Чину та Луцького екзархату, у супроводі монашого хору «Deisis» Василіянського інституту у Брюховичах.

Під час проповіді владика Йосафат висвітлив історію Василіянського Чину Святого Йосафата та підкреслив важливість василіянського монашества у житті Української Греко-Католицької Церкви. Також він згадав про вклад у життя УГКЦ Блаженнійшого Любомира Гузара, предстоятеля цієї Церкви у 2001—2011 роках, який нещодавно відійшов у вічність.

Під час Божественної Літургії відбулося священиче рукоположення, яке отримав диякон Михайло Заваринський.

Урочистості завершились многоліттями та молитвою за Україну «Боже великий, єдиний! ».

На основі інформації із сайту osbm.lutsk.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu