Святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці в Підгорецькому василіянському монастирі

Святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці в Підгорецькому василіянському монастирі

Понеділок, 2017-04-10    12:57:49 UTC+2    Новини

2017.04.07 Підгірці 14У п’ятницю 7 квітня 2017 року в Підгорецькому василіянському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці (с. Підгірці Бродівського району на Львівщині, Україна) відбулись урочистості з нагоди празника Благовіщення, в рамках відзначення 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Святкування розпочалися з Утрені, яку о 10 год. відслужив о. Йоан Школик, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Після цього ігумен Підгорецького монастиря о. Віктор Батіг відслужив молебень до Пресвятої Богородиці.

2017.04.07 Підгірці 02Близько 12 години священики, місцева громада та чисельно зібрані вірні, які прибули на свято з різних міст і сіл, зустріли на подвір’ї перед монастирським храмом Преосвященного владику Михаїла Колтуна, Єпарха Сокальсько-Жовківського, а ігумен о. Віктор привітав владику і запросив його очолити святкову Божественну Літургію.

Із владикою Михаїлом співслужили Протоігумен о. Йоан Школик, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Львові-Брюховичах о. Пантелеймон Трофімов, численні ієромонахи василіяни та єпархіальні священики, які прибули на святкування.

2017.04.07 Підгірці 06У своїй гомілії владика Михаїл, відкликаючись до події Благовіщення, наголосив на тому, що, подібно як Пречиста Діва Марія довірила все своє життя Богові, так само і всі християни мають плекати в собі довір’я до Бога. Також архиєрей заохотив святочну громаду до молитви про те, щоб кожен був здатний сповняти Божу волю у своєму житті, не тільки виконуюючи заповіді любові до Бога і ближнього, але і шануючи неоціненний Божий дар, яким є увесь сотворений світ, що його не маємо права збезчестити чи знищити.

Далі владика звернув увагу вірних на те, що святкування празника Благовіщення у цьому монастирі, в якому від початків християнства в Русі-Україні вшановували Пресвяту Богородицю, має цього року ще й інше значення, бо є урочистим відзначенням 400-ліття від реорганізації монашества нашої Церкви, заснування Василіянського Чину. З нагоди цього ювілею всі учасники сьогоднішньої спільної молитви можуть отримати повний відпуст. Владика Михаїл також зазначив: «Цей ювілей заохочує нас молитися за покликання до стану монашого і священичого, покликання до Отців Василіян, щоб тих жертвенних людей в народі множилося».

2017.04.07 Підгірці 13На закінчення Святої Літургії о. ігумен Віктор Батіг подякував Преосвященному владиці Михаїлу за те, що той прибув, очолив цю спільну молитву і виголосив пастирське слово, а також Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоану Школику, усім ієромонахам, парафіяльним священикам та паломникам з різних місцевостей, особливо молоді, яка пішки прийшла з Олеська.

Після цього всі присутні помолилися в наміренні Святішого Отця, а владика Михаїл уділив їм апостольське благословення з повним відпустом, з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину, відтак вірних було окроплено свяченою водою.

За інформацією, яку подав для сайту osbm.in.ua бр. Давид Козин, ЧСВВ,
та для сайту sokaleparchy.org.ua – прес-служба Сокальсько-Жовківської єпархії

Світлини із сайту sokaleparchy.org.ua

Close Menu