Священики і брати василіяни взяли участь у І Відкритому чемпіонаті України з шахів серед духовенства УГКЦ

Священики і брати василіяни взяли участь у І Відкритому чемпіонаті України з шахів серед духовенства УГКЦ

Субота, 2018-02-17    11:46:00 UTC+1    Новини

У вівторок 13 лютого 2018 року в приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбувся Перший відкритий чемпіонат України з шахів серед духовенства УГКЦ. До Львова з’їхалися 34 учасники з цілої України: представники чотирьох семінарій, кількох монаших згромаджень, священики більшості єпархій та екзархатів України. У турнірі взяла участь також одна дружина священика.

Від Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні у турнірі взяли участь ієромонахи Василь Мендрунь, із Крехівського монастиря, Віктор Квасній, із монастиря святого Онуфрія у Львові, та Йоан Петришак, із Крехівського монастиря, а також студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Й. Велямина Рутського у Брюховичах д. Йосиф Баранецький, VІ курс, бр. Микита Овчар, IV курс, та бр. Даниїл Галяс, ІІІ курс.

Організатором турніру був референт Відділу душпастирства спорту при Комісії у справах мирян УГКЦ, представник Львівської архиєпархії о. Михайло Цегельський. Головним суддею турніру був суддя міжнародного класу, представник ФІДЕ п. Олександр Прохоров.

Традиційно турніри із шахів духовенства УГКЦ розпочинаються з молитви. Молебен до Пресвятої Богородиці перед початком турніру очолили цього разу о. Михайло Лесів, проректор з академічних питань Львівської духовної семінарії Святого Духа, та о. Олег Кобель, керівник Відділу душпастирства спорту при Комісії у справах мирян УГКЦ. Cвященики привітали учасників турніру і побажали їм перемоги, а о. Олег Кобель запропонував назвати турнір на честь Трьох Святитителів, які були одними з найвизначніших інтелектуалів свого часу і свято яких відзначалося напередодні, 11 лютого, за юліанським календарем. Після цього о. Михайло Цегельський і суддя турніру п. Олександр Прохоров звернулися до учасників з організаційними питаннями, ознайомили їх із правилами турніру і турнір розпочався. Він проходив за швейцарською системою, було зіграно 9 турів. Всі результати висвітлювалися в режимі онлайн. Сам турнір мав високий статус офіційного турніру під егідою ФІДЕ і всім учасникам нараховувалися рейтингові очки. З результатами і перебігом турніру можна ознайомитися за цим посиланням.

Під час змагань панувала дружня і невимушена атмосфера. У недовгих перервах між турами учасники могли порозмовляти за чаєм чи кавою, а організатори також подбали про обід для шахістів.

Сім годин турніру проминули дуже швидко. Тільки останній тур визначив явних фаворитів і переможців. Усі учасники були нагороджені грамотами, приз глядацьких симпатій очікувано отримала єдина учасниця п. Ірина Сенюра із Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а також окрему нагороду отримав найстарший за віком учасник турніру о. Василь Мендрунь, ЧСВВ. Кубок та медаль за третє місце отримав о. Михайло Цегельський, Львівська архиєпархія, а друге місце виборов семінарист 5-го курсу Львівської семінарії Святого Духа Валерій Купчак. І о. Михайло, і брат Валерій дістали як приз 25 % знижку від паломницького центру “Рафаїл” на будь-яку закордонну поїздку.

Переможцем турніру одноосібно став о. Віктор Квасній, ЧСВВ, кандидат в майстри спорту з шахів. Йому дісталася золота медаль, головний кубок і 50% знижка на закордонну поїздку з паломницьким центром “Рафаїл”.

На завершення організатор турніру о. Михайло Цегельський подякував усім спортсменам за участь і безкомпромісну боротьбу, а керівник Відділу душпастирства спорту о. Олег Кобель склав подяку за бездоганну організацію цього шахового турніру о. Михайлу Цегельському та висловив сподівання, що такий турнір буде відтепер проводитися щорічно і саме в день після празника Трьох Святителів. Після цього усі учасники зробили спільну світлину на згадку, яке є історичним фото про перший в історії УГКЦ шаховий турнір духовенства, що носив статус всеукраїнського.

Використано інформацію із сайтів sport.ugcc.uaosbm.in.ua та www.lds.lviv.ua
Світлини із сайтів sport.ugcc.ua та www.lds.lviv.ua
Більше світлин див. за цим посиланням

Close Menu