Студенти ВІФБС у Брюховичах відвідали Київську духовну семінарію УГКЦ із презентацією про Василіянський Чин

Студенти ВІФБС у Брюховичах відвідали Київську духовну семінарію УГКЦ із презентацією про Василіянський Чин

Неділя, 2017-11-05    21:54:40 UTC+1    Новини

У п’ятницю 3 листопада 2017 року брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського, що у Львові-Брюховичах, та о. Никанор Ситар, ЧСВВ, секретар цього інституту, відвідали Київську Трьохсвятительську духовну семінарію УГКЦ у Княжичах. Метою поїздки було представлення інформаційно-мистецької програми про історію та сучасність Василіянського Чину Святого Йосафата, який цього року відзначає ювілей свого 400-річчя.

У Київській семінарії гостей із далекого Львова зустріли, запросивши передусім на вечерю. Вже після вечері усі перейшли до семінарійного храму Пресвятої Тройці, де мала відбутися презентація програми, присвяченої 400-літтю Чину.

На початку зустрічі о. Никанор розповів присутнім про мету візиту й цієї зустрічі та подарував спільноті Київської Трьохсвятительської духовної семінарії портрет митрополита Йосифа Велямина Рутського та кілька книг про Василіянський Чин, серед яких видання протоколів його перших шести капітул.

Пізніше брати-семінаристи із Брюхович мали презентацію про минуле та сучасність василіянського монашества.

Почавши розповідь про початки спільного чернечого життя та вклад св. Василія Великого, – який є покровителем не тільки Отців Василіян, а й Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, – розповіли про інші Чини, які живуть за правилами св. Василія Великого, торкнулися історії Церкви й монашества в Київській Русі, Литві, Україні й Білорусі, згадали історію унії – з’єднання Київської митрополії з Римом, та реформу митрополита Йосифа В. Рутського 1617 року, який об’єднав в один Чин монастирі Київської митрополії, розповіли про розквіт і занепад греко-католицького монашества в Україні, Добромильську реформу, відродження Василіянського Чину та його сучасний стан.

Презентація супроводжувалася музичними творами у виконанні хору «Deisis» братів-студентів Василіянського інституту. Зокрема звучали пісні, присвячені Пресвятій Богородиці, блаженній Йосафаті Гордашевській, кант «Ой зійшла зоря вечоровая...», частини з богослужінь «Господи, воззвах к тебі...», «Богородице, ти єси лоза істинна...».

На завершення зустрічі префект Київської семінарії о. Інокентій Волошин подякував братам-василіянам за їхній концерт, – який є першим таким заходом у нещодавно освяченій церкві Пресвятої Тройці цієї семінарії, – побажав гостям радості, бути вдячними Богові за їхні покликання, витривати в доброму до кінця, а також подарував зображення Київської семінарії та збірник статей із наукової конференції, яка в ній відбувалася.

Наступного ж дня, у суботу 4 листопада, монаший хор «Deisis» виступив з концертом духовної музики перед парафіянами храму св. Василія Великого, що при василіянському монастирі у Києві (вул. Вознесенський узвіз, 7).

За інформацією із сайтів vifbs.in.ua та ktds.org.ua
Світлини звідти ж

Close Menu