Справедливість у центрі уваги цьогорічного Тижня молитов за єдність християн

Справедливість у центрі уваги цьогорічного Тижня молитов за єдність християн

П’ятниця, 2019-01-18    18:10:00 UTC+2    Новини

Згідно з більш як столітнім звичаєм, християни в різних частинах світу розпочинають восьмиденну молитву в наміренні єдності.

«Справедливості й лише справедливості прагнутимеш», – ці слова зі старозавітної Книги Второзаконня, в якій звучать Господні розпорядження для суддів, стали темою цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, який відбуватиметься від 18 до 25 січня. Починаючи від 1975 року, тему та тексти, призначені для роздумів, приготовляють християни якоїсь країни, а пізніше їх затверджують спеціальна Комісія Всесвітньої Ради Церков та Папська Рада сприяння єдності християн. Цьогорічні матеріали були приготовані представниками Церков Індонезії.

Матеріали до цьогорічного тижня молитов за єдність християн можна знайти, в іноземних мовах, на сторінці Папської Ради для сприяння християнській єдності за цим посиланням.

Нижче подаємо переклад українською мовою коротких роздумів та молитов на кожний із восьми днів цього тижня.

Молитися за єдність у світі, позначеному несправедливістю

В поясненні до цієї теми зазначається, що ми, як християни, збираємося на молитву, щоб зростати в єдності. Робимо це у світі, в якому корупція, жадібність та несправедливість викликають нерівність і поділи. В такому роздробленому світі спільна молитва є промовистою. Однак, не зважаючи на це, ми, як окремі особи і як спільноти, часто стаємо спільниками несправедливості там, де як християни ми покликані давати спільне свідчення на користь справедливості, бути засобами цілющої Божої благодаті в розтерзаному світі.

Індонезія – це країна, яка нараховує понад 17 тисяч островів, 1340 різних етнічних груп та 740 діалектів, які поєднані, водночас, індонезійською мовою. З-поміж 265 мільйонів населення – 86% становлять мусульмани, а 10% – християни різних традицій. Серед розмаїття етнічних груп, мов і релігій, індонезійці намагаються жити згідно з принципом gotong royong, що означає «жити в солідарності та співпраці».

Така гармонія завжди є тендітною, а сьогодні зустрічає нові загрози. Бачимо різні прояви корупції, що завдає удару політичному життю, вражає діловий світ, часто викликаючи нищівні наслідки для довкілля, підважуючи також справедливість та застосування законів. Зростає прірва між багатими й бідними. Невластиве використання інформаційних технологій сприяє розвиткові екстремізму та радикалізації.

Спільна відповідь на ситуації несправедливості стає нагодою для християн поглиблювати усвідомлення своєї єдності. Перед обличчям різних проявів несправедливості християни зобов’язані остерігатися бути втягнутими в них, а послух волі Ісуса «щоб усі були одно» дає змогу свідчити життя єдністю в різноманітності. Саме цей контекст спонукав робочу групу зосередитися на словах з Книги Второзаконня, де описано події, що розповідають про те, як Вибраний народ перед входом в обіцяну землю оновлює свої зобов’язання, що випливають із союзу з Всевишнім.

Понад сторічна молитовна ініціатива

Проведення такого молитовного тижня 1908 року започаткував Пол Воттсон, американський пастор англіканського віровизнання, який через рік став католиком. Значного поширення ідея зазнала у 30-х роках минулого століття. Від 1926 року Комісія «Віра і Порядок» Всесвітньої Ради Церков розпочала приготовляти допоміжні тексти для молитви та роздумів, а від 1966 до приготування такого посібника долучилася Папська Рада сприяння єдності християн. Згодом їх почали приготовляти християни якоїсь країни або регіону.

Дата проведення Тижня молитов у північній півкулі була запропонована Полем Воттсоном. Його завершенням є свято Навернення святого Павла, а кілька днів перед тим відзначається свято катедри святого Петра. В південній півкулі, беручи до уваги той факт, що січень припадає на період літніх відпусток, молитовний тиждень проводиться в контексті П’ятидесятниці, що є не менш символічним для єдності Церкви. В Святій Землі такі моління відбуваються протягом тижня перед останньою неділею січня.

Особливості молитовних заходів

Протягом цього періоду молитов за єдність християн, що хоч і названий «Тижнем», але в дійсності триває 8 днів, визнавці різних конфесій звершують особливу молитву за відновлення єдності між послідовниками Христа, беручи участь в екуменічних богослуженнях, конференціях, концертах та інших заходах. У рамках Тижня у багатьох місцевостях існує звичай «обміну проповідниками», тобто, екуменічна зустріч щодня відбувається в храмах різних конфесій, під час яких проповідь виголошують служителі інших конфесій.

У Римі завершальною подією Тижня молитов за єдність є екуменічна молитва Вечірні в базиліці святого Павла поза мурами. Однак, беручи до уваги той факт, що 25 січня Святіший Отець перебуватиме в Панамі, цього року папське богослуження відбудеться у перший день, тобто, 18 січня.

Поданий вище текст із сторінки українського відділу служби новин Святого Престолу,
автор: о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ

Біблійний текст на 2019 рік

(Второзаконня 16,11-20)
І веселитимешся перед Господом, Богом твоїм, ти і твій син, і твоя дочка, і твій слуга, і твоя слугиня, і левіт, що в твоїх містах, і чужинець, і сирота, і вдова, що серед вас, на місці, що його вибере Господь, Бог твій, щоб на ньому пробувало його ім’я. Пам’ятай, що ти був рабом у Єгипті, й додержуй пильно цих установ. Свято кучок святкуватимеш протягом сімох днів, як збереш урожай з току й винотоки. Ти веселитимешся під час того свята, ти і твій син, і твоя дочка, твій слуга і твоя слугиня, і левіт, і приходень, і сирота, й удова, які живуть у твоїх містах. Сім днів будеш святкувати свято на честь Господа, Бога твого, на місці, що його вибере Господь; бо Господь, Бог твій, благословитиме тебе в кожнім урожаї твоїм і в усякому ділі рук твоїх, і будеш сповнений радости. Тричі на рік увесь твій чоловічий рід являтиметься перед Господом, Богом твоїм, на місці, що його він вибере: на празник опрісноків, на свято седмиць і на свято кучок; але не буде показуватись перед Господом з порожніми руками: кожен по своїй спромозі з дарами, якими Господь, Бог твій, поблагословить тебе. Суддів і урядовців настановиш собі в усіх своїх містах, що їх Господь, Бог твій, хоче тобі дати, за твоїми поколіннями, щоб судили народ справедливим судом. Не викривлятимеш законів, не вважатимеш на особу й не братимеш дарунків, бо дарунки засліплюють очі мудрих і викривляють слова справедливих. Ти мусиш чинити по щирій правді, щоб жити на світі й безпечно володіти землею, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати. (Переклад о. Івана Хоменка, «Римська Біблія»).

Вступ до теми молитов на 2019 рік

Ти мусиш чинити по щирій правді
(Второзаконня 16,18-20)

Кожного року християни у всьому світі збираються на молитву за зростання в єдності. Ми чинимо це у світі, де корупція, жадібність та насправедливість привели до несправедливості й поділу. Ця наша молитва відбувається в розбитому світі і вона могутня. Хоч, як окремі християни і спільноти, ми часто є співучасниками несправедливості, ми все-таки покликані разом творити спільне свідчення справедливості і бути засобом Христової зцілюючої благодаті на поламаність світу.

Рік молитви за єдність християн 2019 був приготований християнами Індонезії. З населенням 265-тимільйонним населенням, 86% якого за підрахунками є мусульманами, Індонезія є добре відома як така, що має найбільше мусульманського населення від будь-якої країни. Але близько 10% індонезійців – християни різних традицій. Як з уваги на населення, так і на велику площу країни, Індонезія є найбільшою державою в Південно-Східній Азії. Вона має більш як 17.000 островів, 1.340 різних етнічних груп та понад 740 місцевих мов і все-таки об’єднана в її більшості одною державною мовою, індонезійською багаза. Держава заснована на п’яти принципах, званих панкасила, з девізом Bhineka Tunggal Ika (Єдність у Різноманітності) [П’ять принципів Панкасили: (1) Віра в одного єдиного Бога, (2) Справедливе і цивілізоване людство, (3) Єдність Індонезії, (4) Демократія, керована внутрішньою мудрістю, яка постає в однозгідності з розсудливого рішення між представниками, (5) Соціальна справедливість для цілого народу Індонезії]. Зважаючи на відмінність національності, мови й релігії, індонезійці жили за принципом gotong royong , тобто життя в солідарності та співпраці. Це означає поділ у всіх ділянках життя, праці, болю і свят, та вважаючи всіх індонезійців братами й сестрами.

Ця завжди делікатна гармонія сьогодні зустрічає нові види загроз. Багато економічного зростання, досвід якого Індонезія пережила в останні десятиліття, було збудовано на системі, осередком якої є конкуренція. А це стоїть у жорсткому контрасті із співробітництвом  gotong royong. Явище корупції проявило себе в різноманітний спосіб. Ним заражені політика й бізнес, часто з руйнівними наслідками для природного середовища. Зокрема, корупція підпорядкувала собі юстицію та застосування закону. Надто часто ті, які мали би бути промоторами справедливості та захищати слабких, роблять навпаки. Як наслідок, прогалина між багатими й бідними стала ширшою; і так країна, багата на ресурси, переживає драму, що стільки людей живе в бідності. Як каже традиційне індонезійське прислів’я, «Миша помирає з голоду в клуні повній рису». У той час як окремі етнічні та релігійні групи часто асоціюються з багатством, що створює зайве напруження. Радикалізація, яка налаштовує одну спільноту проти іншої зросла і дійшла до межі через надуживання суспільних засобів масової інформації, які нападають на окремі спільноти.

Християнські спільноти в такому середовищі наново стають свідомими своєї єдності, коли вони об’єднуються в розумінні та відповіді на несправедливу дійсність. У той же час, зіткнувшись із цією несправедливістю, ми зобов’язані, як християни, перевірити, яким чином і ми є в цьому спільниками. Лише прислухаючись до молитви Ісуса «щоб усі були одним», ми можемо свідчити про життя єдністю в різноманітності. Саме завдяки нашій єдності в Христі ми будемо здатними подолувати несправедливість і служити потребам її жертв.

Спонукані цим, християни Індонезії вважають, що слова книги Второзаконня: «Ти мусиш чинити по щирій правді...» (див. Второзаконня 16,18-20) – дуже вдало говорять про їхню ситуацію і потреби. Перед тим, як Божий народ має увійти в землю, яку Бог обіцяв йому, він відновлює свої зобов’язання в рамках Завіту, який Бог уклав із ним. Обраний уривок є частиною розділу, центральною темою якого є свята, які має відзначати народ Завіту. Після опису кожного свята йде заклик до представників народу: «Ти веселитимешся під час того свята, ти і твій син, і твоя дочка, твій слуга і твоя слугиня, і левіт, і приходень, і сирота, й удова, які живуть у твоїх містах» (Втор. 16,14, див. також 16,11). Християни Індонезії прагнуть відновити той же дух святкувань у своїх громадах, який був у них раніше. Наприкінці цього довгого розділу може здатися дивною наявність двох віршів (Втор. 16,18-19) про призначення суддів, але в індонезійському контексті зв’язок між спільними святами і справедливістю стає цілком зрозумілим. Як люди Нового Завіту, встановленого в Ісусі, ми знаємо, що насолода небесного бенкету буде дана тим, що голодують і спраглі, і переслідувані за справедливість, «бо їхнє Царство Небесне» (Мт. 5,6.10).

Христова Церква покликана бути передсмаком цього царства. Проте, в нашій роз’єднаності ми до цього не дотягуємо. Ми втратили здатність бути знаком Божої любові до його народу. Подібно до того, як несправедливість поширила поділи, які розкололи індонезійське суспільство, так несправедливість також посилила розколи Церкви. Ми каємося в несправедливості, що викликає поділ, але, як християни, ми також віримо в силу Христа прощати і зцілювати. Тож ми знаходимо себе об’єднаними під хрестом Христа, просячи і про його благодать, щоб покласти край несправедливості, і про його помилування, задля гріхів, які викликали наш поділ.

Роздуми і богослужіння у ці вісім днів будуть зосереджені на обраній темі. Щоб поглибити наші роздуми про єдність і справедливість, були ретельно підібрані теми на кожний день, щоб представити загрози, які є наслідком несправедливості.

Теми:

День 1: Нехай тече, неначе води, справедливість (Амос 5,24)
День 2: Хай буде ваше слово: Так, так; ні, ні (Матей 5,37)
День 3: Господь ласкавий і милосердний до всіх (Псалом 145,8)
День 4: Задовольняйтеся тим, що маєте (Євреїв 13,5)
День 5: Нести Добру Новину бідним (Лука 4,18)
День 6: Господь сил – його ім’я (Єремія 10,16)
День 7: Жінко, велика твоя віра (Матей 15,28)
День 8: Господь – моє світло й моє спасіння (Псалом 27,1)

Біблійні призадуми і молитви на всі вісім днів
Тижня молитов за єдність християн у 2019 р.

День 1
Нехай тече, неначе води, справедливість
(Амос 5,24)
Амос 5,22-25
Лука 11,37-44

Призадума
Деколи християни можуть бути дуже відданими молитві й прославі Бога, але менше займатися бідними і маргіналізованими. Деколи ми молимося в церкві, але в той же час гнобимо близьких нам людей або завдаємо шкоди природі. Християни в Індонезії визнають, що в їх країні є люди, які з завзяттям намагаються дотримуватися своєї віри, але які утискають представників інших релігій, вживаючи при цьому навіть насильства. Але в Євангелії від Луки Ісус нагадує нам, що видимим знаком правдивого богопочитання є діяти справедливо. Він суворий у своєму засудженні тих, які занедбують цей обов’язок.

У пророцтві Амоса Бог відкидає поклоніння тих, які занедбують справедливість, доки не потече, «неначе води, справедливість, і правда – як ріка потужна» (5,24). Пророк наполягає на безсумнівному зв’язку між поклонінням Богові й чиненням діл справедливості. Коли християни працюють разом, щоб вислуховувати крик бідних і пригноблених, вони зростають в сопричасті одні з одними і з Триєдиним Богом.

Молитва
Боже вдів, сиріт і чужинців,
ти покозав нам стежку справедливості.
Допоможи нам ходити твоїми дорогами в чиненні справедливості як нашому почитанні тебе.
Щоб ми як християни спільно могли прославляти тебе не тільки нашими серцями й умами, але також нашими вчинками.
Нехай Святий Дух допомагає і веде нас у праці над справедливістю, де б ми не були,
так щоб багато людей могли скріпитися завдяки нашим ділам.
В ім’я Ісуса. Амінь.

День 2
Хай буде ваше слово: Так, так; ні, ні...
(Матей 5,37)
Ефесян 4,22-25
Матей 5,33-37

Призадума
Насильство по відношенні до іншої людини полягає не тільки в фізичному побитті або пограбуванні, але також у розповсюдженні пліток і шкідливих чуток. Засоби суспільної інформації спростили дорогу неправді, яка може миттєво поширитися до широкого кола слухачів. Християни в Індонезії свідомі того, як це деколи ставало причиною брехні та упередження, які поширювалися релігійними групами, в тому числі християнами, проти інших релігійних груп. Страх і загроза репресій можуть змусити людей відмовитися від правди і можуть змусити їх мовчати на несправедливі й неправдиві заяви, спрямовані на виникнення страху.
Ісус сміливо сказав: «Хай буде ваше слово: Так, так; ні, ні; – а що більше цього, те від лихого». Обман руйнує добрі відносини між людьми і між групами, включаючи Церкви. Нечесність руйнує єдність Церкви. Послання до ефесян нагадує нам, що ми є членами один одного. Це заклик до християн бути чесними і відповідальними один за одного, щоб вони могли зростати у спільноті. Коли ми так чинимо, то з нами буде не дух лукавого, але Святий Дух Бога.

Молитва
Справедливий Боже,
дай нам мудрість відрізняти правдиве від хибного.
Нехай наші серця керуються чесністю, а наші губи говорять правду.
Дай нам відвагу бути правдомовними навіть коли інші проти нас.
Бережи нас від поширення обману,
зроби нас радше діячами єдності й миру
в поширенні добрих новин для всіх людей.
Просимо в ім’я твого Сина, Ісуса Христа. Амінь.

День 3
Господь ласкавий і милосердний до всіх
(Псалом 145,8)
Псалом 145,8-13
Матей 1,1-17

Призадума
«Добрий Господь до всіх, і його милосердя перед усіма його ділами», – сказав псалмоспівець, проголошуючи, що любов Бога є понад межами національності, культури, раси і навіть релігії. Розповідь про родовід Ісуса в Євангелії від Матея відображає це широке бачення. У той час як стародавні культури часто сприймають жінок як нижчих або як власність їхніх батьків чи чоловіків, Матей серед предків Ісуса називає імена чотирьох жінок, дві з яких, Рут і Рахав, були з язичників. Три інших предки у списку були відомі своєю гріховністю, включаючи перелюбного царя Давида. Згадка їхніх імен в родоводі Ісуса і вчинення їх частиною людської історії Бога проголошують, що Бог включає всіх, чоловіків і жінок, грішників і праведників, у свій задум спасіння, незалежно від обставин їхнього життя.

Індонезія – держава, яка нараховує понад 17.000 островів та 1.340 різних етнічних груп, і часто межі поділу Церков відповідають межам між народностями. Така відокремленість може спонукати когось бачити себе як єдиних власників істини, таким чином завдаючи ран єдності Церкви. Серед ескалації етнічного та релігійного фанатизму і зростаючого духу нетерпимості в різних частинах сьогоднішнього світу, християни можуть служити людській сім’ї, об’єднуючись для давання свідчення про всеохоплюючу Божу любов, проголошуючи з псалмоспівцем, що «Господь милостивий і милосердний» до всіх.

Молитва
Отче, Сину і Святий Душе, єдиний Боже,
ми віддаємо хвалу тобі за те, що твоя велика слава виявилася у всьому творінні.
Дай нам відкрите серце, щоб охопити всіх, що відчувають дискримінацію.
Допоможи нам зростати в любові, виходячи поза упередження й несправедливість.
Даруй нам благодать поважати унікальність кожної людини,
щоб так у нашому різноманітті ми могли переживати досвід єдності.
Цю молитву ми творимо в твоє святе ім’я. Амінь.

День 4
Задовольняйтеся тим, що маєте
(Євреїв 13,5)
Євреїв 13,1-5
Матей 6,25-34

Призадума
Автор Послання до євреїв застерігає перед надмірною любов’ю до грошей і матеріальних речей. Відповідаючи на нашу схильність вважати, що нам ніколи не достатньо, цей текст нагадує нам про Боже провидіння і запевняє нас, що Бог ніколи не покине створіння. Щедрою плідністю землі, річок і морів Божа доброта забезпечила достатньо продовольства і прісної води для підтримки всіх живих істот, але все-таки багато людей відчуває брак цих речей першої необхідності. Людські слабкість і жадібність часто призводять до корупції, несправедливості, бідності та голоду. Може бути спокусливим, замість того, щоб піклуватися про інших і ділитися з ними нашим майном, збирати й накопичувати гроші, продукти і природні ресурси для себе, для своєї нації чи етнічної групи.
І все ж Ісус навчає нас, що матеріальні речі не повинні бути нашою головною турботою. Навпаки, ми повинні прагнути найперше Божого царства і його цінностей, маючи впевненість, що наш Небесний Отець подбає про нас. В останні роки деякі церкви в Індонезії надавали різні види фінансової, людської та освітньої підтримки малим церквам у сільській місцевості. На цьому простому і практичному прикладі взаємної любові вони показують єдність зі своїми співбратами-християнами, яка є даром Бога для його Церкви. Життя у більшій простоті, не турбуючись про заробляння грошей понад наші потреби або про нагромадження ресурсів на майбутнє, може дозволити нам зробити землю, наш спільний дім, більш справедливим місцем.

Молитва
Милосердний Боже,
ми дякуємо тобі за твої щедрі дари.
Дай нам ласку прийняти всі благословення
у простоті та з покірною вдячністю.
Вчини, щоб ми були задоволені та готові ділитися з іншими, які в потребі,
так щоб усі могли здобути досвід єдності в любові, що походить від тебе,
наш триєдиний Боже,
що живеш і царюєш на віки віків. Амінь.

День 5
Нести Добру Новину бідним
(Лука 4,18)
Амос 8,4-8
Лука 4,16-21

Призадума
Пророк Амос критикував торговців, які обманювали й визискували бідних, щоб отримати максимальний прибуток. Амос також наголошував, як Бог спостерігає за їхніми злочинами і ніколи цього не забуде. Бог вислуховує волання жертв несправедливості і ніколи не покине тих, яких експлуатують і до яких ставляться несправедливо.
Ми живемо в глобалізованому світі, де маргіналізація, експлуатація і несправедливість нестримно зростають. Розрив між багатими та бідними стає ширшим. Економічні досягнення стають вирішальним фактором у відносинах між людьми, націями та спільнотами. Економічні питання часто викликають напруженість і конфлікти між ними. Неможливо, щоб був мир, коли немає справедливості.
На підставі нашого спільного Хрещення всі християни беруть участь у пророцькій місії Ісуса проголошувати Добру Новину бідним і слабким, як словами, так і вчинками. Коли ми свідомі цієї місії, також Дух Господній буде над нами, даючи нам силу добиватися справедливості. Наша гідність як християн закликає нас говорити і діяти таким чином, щоб слова із книги пророка Ісаї, які Ісус проголосив у Назареті, ставали дійсністю кожного дня у відчутті тих, що навколо нас.

Молитва
Боже Отче наш,
прости нам наше жадання влади
і звільни нас від спокуси гнобити інших.
Сопричасним тобі Святим Духом
допоможи нам жити в солідарності з нашими ближніми
і таким чином брати участь, разом із твоїм Сином Ісусом,
у сповненні твоєї обітниці свободи від бідності та гніту.
Просимо в його ім’я. Амінь.

День 6
Господь сил – його ім’я
(Єремія 10,16)
Єремія 10,12-16
Марко 16,14-15

Призадума
Створений світ є виявом подивугідної сили Бога. Божа велич виявляється у всьому створінні та за його посередництвом: «Господь сил – його ім'я».
Однак сьогодні ми стоїмо перед серйозною всесвітньою екологічною кризою, яка ставить під загрозу виживання природного світу. Багато людей керувалися жадібністю у визискуванні створіння поза його спромогу. В ім’я розвитку ліси були розчищені й забруднення руйнує землю, повітря, річки і моря, вчиняючи сільське господарство неможливим, роблячи свіжу воду недоступною і стаючи причиною вимирання тварин. У цьому контексті корисно пригадати, що після свого воскресіння Ісус вислав учнів проголошувати добру новину «всьому створінню». Нема такої частини створіння, яка була б поза Божим задумом вчинити все новим. І тому необхідне навернення від схильності експлуатувати до постави, яка цінує створіння та примирює нас із ним.
Представники різних конфесій в Індонезії та в багатьох інших місцях об’єдналися в рухи, які надихають християн до сприяння екологічно чистим церквам і до протистояння зловживань навколишнім середовищем. Це об’єднує християн у даванні свідчення про їхнього Творця, «тому що він єдиний, хто все створив». Коли ми об’єднуємося з іншими християнами на захист нашого спільного земного дому, ми не активізмом займаємося, але виконуємо Господню заповідь проголошувати добру новину про Божу зцілюючу й відновлюючу любов до всього створіння.

Молитва
Люблячий Боже,
твоїм словом ти все привів до буття.
Дякуємо тобі за всесвіт,
який виявляє твою славу, красу й доброту.
Даруй нам мудрість ходити по землі, не шкодячи їй,
і разом бути пророками твоєї доброї новини всьому створінню. Амінь.

День 7
Жінко, велика твоя віра
(Матей 15,28)
1 Самуїл 1,13-17
Матей 15,21-28

Призадума
Елі помиляється в оцінці глибокої і завзятої молитви Анни і засуджує її, вирішивши, що її благання – це белькотання сп’янілої. Але слова її відповіді, із звертанням до нього не відмовляти їй, немовби вона була «негідною жінкою», пом’якшили його серце, і він відіслав її з благословенням. Подібно, коли жінка-хананейка прийшла просити Ісуса вилікувати її дочку, він спочатку відмовив їй, сказавши, що він прийшов тільки до свого народу. Проте вона була наполеглива у своєму проханні й виклику і врешті, визнавши її велику віру, Ісус здійснив її прохання. В обох випадках виявилося, що жінка, яка була спочатку маргіналізована і вважана негідною уваги, висловлювала пророчі слова, які пом’якшували серця, виліковували і зцілювали.
Маргіналізація і відмова голосам жінок продовжується і в наші часи. Насправді, навіть у наших Церквах ми часто є співучасниками культур, які принижують жінок. Якщо християни усвідомлюють свої власні недоліки в цій сфері, вони доходять до більш чіткого визнання жаху насильства над жінками і дітьми, примусово вирваними з їхніх домівок і проданими в інші країни. До таких та багатьох інших трудових мігрантів часто ставляться як не до людей, їм відмовляють у найосновніших правах людини. В останні роки Церкви в Індонезії вжили спільних заходів проти торгівлі людьми та сексуального насильства над дітьми. Їхні зусилля, а також зусилля людей інших релігій, є щораз більш актуальними, оскільки кількість жертв у деяких частинах їхньої країни щодня зростає.
Якщо християни об’єднуються в молитві і вивченні Писань, по-справжньому слухаючи Божий голос, вони можуть виявити, що Бог і сьогодні говорить взиваннями найбільш визискуваних у суспільстві. Саме тоді, коли вони разом чують Божий заклик, вони отримують натхнення брати участь у спільних діях проти ганебної торгівлі людьми та іншого зла.

Молитва
Ласкавий Боже,
ти джерело людської гідності.
Твоєю благодаттю та силою
слова Анни перемінили серце священика Елі;
твоєю благодаттю та силою
слова жінки-хананейки спонукали Ісуса вилікувати її дочку.
Як тим, що шукають виявити єдність Церкви,
даруй нам відвагу відкинути всі форми насильства у відношенні до жінок
і втішатися дарами Духа,
котрі жінки приносять на служіння Церкві.
Про це ми просимо за посередництвом Ісуса Христа, Господа нашого,
який живе і царює з тобою і Святим Духом,
єдиний Боже на віки віків. Амінь.

День 8
Господь – моє світло й моє спасіння
(Псалом 27,1)
Псалом 27,1-4
Іван 8,12-20

Призадума
Протягом восьми днів цього Тижня молитви за єдність християн щоденні роздуми розглядали багато складних ситуацій, з якими стикається сьогодні світ, включаючи жадібність, насильство, позбавлення прав, експлуатацію, бідність, забруднення, голод і торгівлю людьми. Церкви в Індонезії усвідомлюють, що ці питання є викликами, які стоять перед усіма християнами. Вони признаються і визнають, що деякі з цих гріхів затьмарили також життя їхніх Церков, поранивши їхню єдність і зменшивши вагомість їхнього свідчення світові. У той же час, вони також визнають багато обнадіюючих випадків, коли Церкви гуртуються разом, щоб свідчити про свою єдність у Христі. Християни в інших частинах світу можуть назвати багато інших прикладів із своїх власних ситуацій.
День за днем, рік за роком, і особливо під час Тижня молитви за єдність християн, християни об’єднуються для спільної молитви, сповідуючи свою спільну віру Хрещення, слухаючи Божий голос у Святому Письмі і молячись разом за єдність у Христовому тілі. Так діючи, вони визнають, що Свята Тройця – джерело всякої єдності та що Ісус – світло світу і він обіцяє світло життя тим, хто йде за ним. Багато несправедливостей у світі їх часто засмучують або спонукають до гніву. Але вони не втрачають надії, вони переходять до дії. Тому що Господь – їхнє світло, їхнє спасіння й опора їхнього життя, вони не бояться.

Молитва
Боже, що нас підтримуєш,
ми славимо тебе за твою доброту повну любові,
за зміцнення нас під час випробувань,
за те, що показуєш нам своє світло в часи темряви.
Переміни наше життя, щоб ми могли бути благословенням для інших.
Допоможи нам жити єдністю в різноманітності як свідченням нашого сопричастя,
Отче, Сину і Святий Душе,
єдиний Боже тепер і навіки. Амінь.

Переклад здійснений на основі англійського тексту Тижня молитов 2019 р.

Close Menu