Солідарність з жертвами Голокосту

Солідарність з жертвами Голокосту

70 років тому, 16 жовтня 1943 р., розпочалась масова депортація євреїв з гетто у Римі.
Папа Франциск у зверненні до громади євреїв закликав: «Нашим обов’язком є пам’ятати про біль жорстокого Голокосту. Пам’ять це не лише спомин, а зусилля яке допомагає зрозуміти сенс події для сьогодення, яка має стати світлом для майбутнього у якому не має бути місця для жахіть Голокосту.
Папа Венедикт у 2006 р. під час візиту у Аушвіц сказав — Минуле ніколи не є лише минулим, а вказівником, яку дорогу залишити, а яку натомість обрати. Скеровуючи погляд на молоду генерацію закликаю не втрачати пильності у боротьбі з антисемітизмом і расизмом. Нехай будуть джерелом дружби зустрічі католиків і євреїв».
Важлива роль у налагодженні стосунків між євреями і українцями належить митрополиту Андрею Шептицькому, який ще на весні 1942 р., коли лише довідався про загрозу депортації єврейської громади Львова, розпочав активну місію з їх спасіння. Він підкреслив, щоб не виявляти євреїв, переховуючи їх у палатах та бібліотеці собору святого Юра з наступним перевезенням до Унева під опіку блаж. архимандрита Климентія Шептицького.
Виховував і закликав вірян у часі війни плекати повагу до гідності людського життя, незалежно від раси.
Ми покликані зглибити і доцінити постать Кир Андрея – миротворця, який відважно стояв в обороні життя у час, коли війна сіяла смерть, особливо у рядах єврейського народу. Солідарність з болем втрат рідних і знайомих у часах Голокосту є виявом тривалості традиції людяного ставлення до євреїв, яку посіяв в українському суспільстві Слуга Божий Кир Андрей.

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ

Close Menu