Щорічна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ цього разу відбулася в Німеччині

Щорічна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ цього разу відбулася в Німеччині

Середа, 2018-05-16    15:09:46 UTC+2    Новини

У понеділок — п’ятницю 7-11 травня 2018 року відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. Цього року членів Комісії гостинно прийняла Східна колегія міста Айхштет (Eichstätt) у Баварії, Німеччина.

Упродовж цих днів отці ректори та інші учасники Комісії обговорювали актуальні виклики та проблеми як семінарійного виховання, так і питання постійної формації священства. Зустріч Комісії розпочалася із привітання та вступного слова голови цієї комісії владики Богдана (Данила), який підсумував діяльність Комісії за останній рік та підкреслив нові питання, що потребують належної відповіді наступного року.

Зважаючи на те, що особливої турботи потребують “найменші” за віком і досвідом у нашій Церкві, отець Ігор Бойко представив напрацьований Комісією та затверджений Синодом єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ документ “Норми та принципи захисту дітей та молоді при здійсненні душпастирської діяльності за участі семінаристів та духовенства УГКЦ”.

Не менш важливим питанням, що потребує постійної праці, є семінарійне виховання. Для того, щоб краще зрозуміти виклики семінарійного життя та дати на них належну відповідь, у січні цього року було проведено опитування в усіх семінаріях УГКЦ в Україні. Ректор Київської Трьохсвятительської семінарії о. Петро Жук представив результати цього опитування. Питання сягали як духовних переживань семінаристів, їх молитовного життя, навчання та міжособистісних стосунків, так і можливих питань з особистого життя та планів на майбутнє.

Перший день праці завершився гостинним прийняттям у резиденції місцевого греко-католицького ієрарха, преосвященного єпископа Петра (Крика), апостольського екзарха для українців греко-католиків у Німеччині і Скандинавії.

Серед запрошених гостей зустрічі був отець Крістоф Віттманн, відповідальний за душпастирство покликань у м. Айхштет, який радо поділився досвідом особистої праці із молоддю в рамках проектів, спрямованих на відновлення доброго іміджу Церкви. Церква – це інституція, яка займається не вчорашніми питаннями, а працює з питаннями сьогодення. На його думку, саме така праця зможе принести добрі та ревні покликання для церковного служіння.

Глибоко змістовною була і зустріч членів Комісії із отцем Міхаелем Шнайдером, єзуїтом, професором літургіки і систематичного богослов’я Університету святого Георга у Франкфурті та одного з найавторитетніших духівників Німеччини. Отець Міхаель радо поділився своїм багаторічним досвідом духівництва, розповів про основні передумови успішного супроводу семінаристів. Він наголосив, що духовний супровід повинен виробити у семінариста певний стиль життя, навчити не відокремлювати щоденне життя від життя у вірі.

У четвер, 10 травня, у свято Вознесіння Господнього за григоріанським стилем, до Східної колегії у м. Айхштет завітав єпископ Айхштетський Григорій Марія Ганке. У своїй зустрічі із членами Комісії він поділився актуальними питаннями Католицької Церкви у Німеччині та висловив свою підтримку Греко-Католицькій Церкві у Німеччині.

На завершення зустрічі о. Андрій Онуферко представив напрацювання підкомісії у справах постійної формації духовенства та презентував робочий план підкомісії на наступний рік.

Наступна зустріч Комісії була призначена на 13-17 травня 2019 року в м. Дрогобичі.

Цього року в засіданні комісії взяли участь о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах, та о. Теодосій Грень, ЧСВВ, віце-ректор Папської української колегії святого Йосафата у Римі.

За інформацією Патріаршої комісії у справах духовенства із сайту news.ugcc.ua
Світлини із сторінки у фейсбуці

Довідка (за інформацією із сайту ugcc.ua)

Патріарша комісія у справах духовенства Української Греко-Католицької Церкви була створена на підставі Декрету Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), згідно з кан. 662, §1 ККСЦ, за постановою № 3 Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 2 — 9 вересня 2008 р. До складу Комісії входять ректори всіх єпархіальних/монаших семінарій і формаційних домів УГКЦ.

Напрямки діяльності Комісії:

  • координування священичого виховання у семінаріях і монаших формаційних домах УГКЦ;
  • організація та підтримка семінарійних структур і священичого виховання;
  • дослідження та praxis у ділянці семінарійної освіти та виховання;
  • перевірка реалізації програми священичого виховання в УГКЦ;
  • організація періодичних зустрічей ректоратів семінарій;
  • опрацювання програм вступу до семінарії, норм, вимог і психологічної оцінки кандидатів семінарії;
  • апостолят і молитва за священиче покликання;
  • періодичний тренінг ректорату семінарії.
  • опрацювання програми місійного виховання;
  • опрацювання богослов’я священства в УГКЦ.

Голова Комісії – Владика Богдан (Данило)

Див. також публікації Патріаршої комісії у справах духовенства на сайті www.vydannya-pc.com

Close Menu