Річні реколекції в монастирі Головної управи Чину

Річні реколекції в монастирі Головної управи Чину

Від п’ятниці 18 грудня до середи 23 грудня 2020 року в монастирі Головної управи Василіянського Чину Святого Йосафата в Римі проходили річні монаші реколекції. Провідником цих духовних вправ був о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар, а участь у них взяли більшість отців і братів спільноти монастиря.

Цей час був зручний тим, що ієромонахи-студенти, які навчаються в університетах Рима, вже не мали лекційних занять (які в період пандемії здебільшого проводяться онлайн) і могли взяти повну участь у цих п’ятиденних реколекціях, разом з іншими учасниками. Частина отців мала річні реколекції в інші періоди року.

Духовні науки отець провідник, у притаманний йому простий і доступний спосіб, а водночас з повагою знання і життєвого досвіду, присвятив найважливішим питанням християнського життя: мета духовних вправ, покликання людини, зло гріха і дорога навернення до Бога, богословські чесноти віри, надії й любові... Окрему увагу провідник присвятив тематиці богопосвяченого життя у роздумах про зміст трьох чернечих обітів: убожества, чистоти й послуху – як вільної й великодушної відповіді людини на Христове запрошення перебувати в єдності з Ним, наслідуючи Його спосіб життя, і про спільне життя в любові на зразок Ісуса Христа – як покликання людини і богопосвячених осіб зокрема.

Також о. Ґенезій наголосив на необхідності пізнавати, розуміти, мати правдивий образ Бога Отця і бути Його свідками в суспільстві, яке, зокрема, переживає кризу інституту батьківства, а також вміти доцінити Божий дар, яким є богоматеринство Пречистої Діви Марії та її місія проводу учнів її й Божого Сина.

Закінчилися реколекції співом пісні св. Амвросія «Тебе, Бога, хвалимо», після чого всі проказали молитви в наміренні Святішого Отця Франциска й отримали апостольське благословення від провідника реколекцій.

Подяку провідникові реколекцій, о. Протоархимандритові Ґенезію, склав, від імені всіх учасників, Генеральний вікарій Чину о. Йоанікій Чверенчук, який звернув увагу на актуальність представлених тем та їх глибину, а також відзначив сприятливі для духовного збагачення умови, які були під час реколекцій. Потім учасники духовних вправ зробили спільну фотографію.

Подав о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ
Автор фотографій – о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

Close Menu