Ректор Василіянського інституту у Брюховичах взяв участь у Міжрелігійному круглому столі, організованому в УКУ у Львові

Ректор Василіянського інституту у Брюховичах взяв участь у Міжрелігійному круглому столі, організованому в УКУ у Львові

Середа, 2017-03-29    14:27:08 UTC+2    Новини

2017.03.28 UKU tavola rotonda 01Кафедра богослов’я УКУ у співпраці з Центром міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» започатковують новий формат академічних богословських зустрічей – Міжрелігійні круглі столи.

У вівторок, 28 березня 2017 року, у приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка 35а, конференц-зал) відбувся Міжрелігійний круглий стіл «Бог: природа об’явлення та сприйняття його людиною». Під час круглого столу його організатори, доповідачі та учасники долучились до флешмобу «#FreeKozlovskyу».

Доповідачами під час круглого столу були: рабин Сіва Файнерман, помічник головного рабина України, рабин громади «Тейва»; ієромонах Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, доктор богослов’я, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету; шейх Мурат Сулейманов, заступник муфтія, імам мусульман Львова та Львівської області.

2017.03.28 UKU tavola rotonda 15У вступному слові модератор заходу Віктор Жуковський, доктор богослов’я, завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету, після привітання гостей у конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ, зазначив: «Сьогодні хочу наголосити на словах Папи Франциска, виголошених 28 жовтня 2015 року, в його катехизі з нагоди 50-річчя проголошення декларації «Nostra Aetate», з яких маємо усвідомити головне: «Взаємна пошана є умовою та одночасно метою міжрелігійного діалогу...
2017.03.28 UKU tavola rotonda 09Світ дивиться на нас, віруючих, та закликає співпрацювати між собою і з усіма людьми доброї волі, які не сповідують жодної віри. І світ вимагає від нас ефективних відповідей щодо численних тем: проблеми миру, кризи довкілля, трагедії голоду, бідності, корупції, морального занепаду тощо. Давно назрів час розпочати діалог, дружні, братні бесіди на серйозному академічному рівні саме в тому визначальному богословському ресурсі, – як казав Папа Франциск, – віри і молитви, який буде підґрунтям, точкою опори і каталізатором всіх інших ініціатив, які без нього завжди вважатимуться недосконалими і часто штучними».

2017.03.28 UKU tavola rotonda 11«Вже не вперше Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібератас» й Український католицький університет співпрацюють у міжрелігійних проектах, але наша сьогоднішня зустріч вперше відбувається в тристоронньому форматі. Переважно ми організовували конференції та круглі столи, що стосувались юдео-християнського діалогу, християнсько-мусульманського діалогу, а на цій конференції у нас присутні представники трьох монотеїстичних релігій: юдаїзму, християнства та ісламу», – наголосив модератор заходу Тарас Дзюбанський, доктор богослов’я, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету, голова Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

Нижче подані короткі тези із доповідей спікерів Міжрелігійного круглого столу «Бог: природа об’явлення та сприйняття його людиною».

Рабин Сіва Файнерман, помічник головного рабина України, рабин громади «Тейва»:

2017.03.28 UKU tavola rotonda 12– Матеріалізм зробив і продовжує робити багато лиха у нашому світі;
– Cвітові давно треба провести грань між історією та дійсністю;
– Ми знаємо, що Бога не бачив ніхто і ніколи, але Він існує безумовно;
– Сила Бога проявляється через думку та слово;
– Все, що існує у світі, – Слово Боже; ці речі характерні для всіх трьох релігій: юдаїзму, християнства та ісламу (авраамістичні, монотеїстичні релігії);
– Всі народи світу вірять в наявність трансцендентного початку (для язичників – боги, духи тощо);
– В ключові моменти історії в різних народів Бог направляє до них різних людей, через яких сповіщає народам свою волю;
– Пророки – основна фігура кожної релігії, адже вели народ за собою;
– На жаль, сьогодні зброя війни – основна мова світу, але маємо пам’ятати, що «блаженними є миротворці».

Отець Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, доктор богослов’я, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету:

2017.03.28 UKU tavola rotonda 10– Все, що ми знаємо про Бога, Він сам про себе об’явив;
– Господь – неосяжний, незбагненний;
– Живий Бог відкрив себе людині в особистому спілкуванні;
– Проте людська мова не може вповні виразити, ким є Господь;
– Історія спілкування з Богом – це історія спасіння;
– Бог наче виховував людину, щоб вона могла спілкуватись з Ним у сопричасті та любові;
– Повнота правди про те, ким є Бог, об’явилась в одній людині, – це Ісус Христос; в Його особі Бог назавжди з’єднався з людиною;
– В особі Ісуса Христа Бог стає видимим у людині, до нього можна доторкнутись;
– Повнота Божого Об’явлення – це Об’явлення Трьох Божественних Осіб; Бог об’явив себе як їхнє спілкування у вічності;
– Людина може здобути досвід Бога через стосунок з кожною з Трьох Божественних Осіб: Отцем, Сином і Святим Духом;
– Досвідчити Бога ми можемо у молитві, а кордони Божої любові – безмежні у серцях людей.

2017.03.28 UKU tavola rotonda 14Шейх Мурат Сулейманов, заступник муфтія, імам мусульман Львова та Львівської області:

– В «Корані» Аллах – всезнаючий, Його ніхто ніколи не чув і не бачив;
– Саме тому в мусульман заборонено давати будь-яке зображення Бога;
– 1% – милості Всевишнього ми отримуємо у нашому житті; 99% – буде подаровано нам у час Суду;
– Говорити та роздумувати про Всевишнього – велика честь;
– Пророки закликали нас йти до Всевишнього, слухати Його волю;
– На жаль, у наш час мало хто говорить про Бога; у наш час релігія, Бог – це наче «між іншим», коли людині погано, вона тільки тоді згадує про Бога, а коли добре – Бог стає їй не потрібним;
– Наші Священні Писання приводять нас до Всевишнього.

Подібні тематичні міжрелігійні зустрічі будуть часто відбуватись в УКУ, тож тим, які хочуть брати в них участь, варто стежити за анонсами на офіційному сайті УКУ та у мас-медіа.

Під час тривання Міжрелігійного круглого столу його організатори, доповідачі та учасники долучились до флешмобу «#FreeKozlovskyу».

«Для нас як громадян України та віруючих людей є обов’язком та честю бути частиною цієї боротьби за справедливість, ми не можемо залишитись осторонь і відчуваємо відповідальність стати на захист Ігоря Козловського, сміливої людини, визначного науковця та щирого патріота своєї держави», – наголосив модератор заходу Тарас Дзюбанський, доктор богослов’я, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету, голова Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

З мінімальними змінами, стаття Лідії Батіг, журналіста сайту «Духовна велич Львова»
Світлини із сторінки центру «Лібертас» у «Фейсбуці»

Юрій Козловський 02Довідка.

Як відомо, політики, культурні діячі та громадськість у соціальній мережі «Фейсбук» влаштували флешмоб із закликом визволити із полону бойовиків терористичного угрупування «ДНР» українського вченого Ігоря Козловського.

Із січня 2016 року він ув’язнений та не вноситься бойовиками у списки на обмін, так як бойовики його вважають громадянином самопроголошеної «ДНР».

Ігор Козловський – відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем. Викладав релігієзнавчі дисципліни на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.

Долучитись до кампанії за визволення видатного українського вченого можна за гештегом #FreeKozlovskyу.

Після початку війни Ігор Козловський не зміг покинути Донецьк, оскільки доглядав за паралізованим сином. Бойовики затримали і посадили його у підвал.

Вчений був далекий від політики та не брав участі в бойових діях в силу віку і стану здоров’я. На думку сина, Ігор Анатолійович міг привернути до себе увагу самопроголошеної влади в період участі у міжконфесійному молитовному марафоні “За єдність і мир в Україні”, який тривав у березні-жовтні 2014 року, – туди він виходив із українським прапором.

Ігорю Козловському вже 63 роки і він має проблеми зі здоров’ям. В ув’язненні його стан погіршується, без належної медичної допомоги він довго не протримається.

Джерело довідки: видання «iPRESS.ua»
світлина із сайту risu.org.ua

Див. також повідомлення про ув’язнення Ігоря Козловського на сайті www.bbc.com

Close Menu