Ректор та студенти Василіянського інституту у Брюховичах відвідали Івано-Франківську духовну семінарію

Ректор та студенти Василіянського інституту у Брюховичах відвідали Івано-Франківську духовну семінарію

Понеділок, 2017-12-04    9:09:14 UTC+1    Новини

У п’ятницю 24 листопада 2017 року брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського разом з ректором о. д-ром Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, відвідали Івано-Франківську духовну семінарію ім. священомученика Йосафата. У цей вечір ченці-василіяни долучилися до заходів, присвячених 110-тій річниці від заснування Івано-Франківської духовної семінарії.

Візит розпочався із спільної молитви, Вечірні з Литією празника св. Йосафата. Вже після спільної вечері відбулася презентація братів-студентів із Брюхович про минуле і сучасність Василіянського Чину Святого Йосафата. Розповідь торкалася стану монашества на Русі, обставин та здійснення реформи чернецтва Київської митрополії за митрополита Йосифа Велямина Рутського. Зокрема було представлено духовний профіль св. Йосафата та діяльність ченців василіян у Церкві останніх чотирьох століть.

Серед відомих представників Чину було згадано постать першого ректора Станіславівської (Івано-Франківської) семінарії о. Єремії Ломницького, ЧСВВ. Серед викладачів цієї семінарії за його ректорства були також і майбутні єпископи, блаженні священномученики УГКЦ Йосифат Коциловський, ЧСВВ, та Миколай Чарнецький, ЧНІ. А в той час вони, будучи священиками та викладачами семінарії, виконували, перший – обов’язки віце-ректора, а другий – духівника. Було також відзначено, що ігуменом Станіславівського монастиря Отців Василіян був ісповідник віри о. Григорій Балагурак, ЧСВВ.

Також мова йшла про діяльність ченців василіян у наш час, сучасний стан Чину та етапи чернечої формації. Варто зазначити, що після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля єпископом Івано-Франківської єпархії був владика Софрон Дмитерко, ЧСВВ, а ректорами Івано-Франківської духовної семінарії були василіяни: єпископ Іриней Білик, отець, а згодом єпископ Софрон Мудрий та о. Теодозій Янків.

На завершення презентації ректор Івано-Франківської духовної семінарії ім. св. Йосафата о. д-р Олесь Будзяк подякував братам-василіянам за цікаву презентацію, а ректор Василіянського інституту о. д-р Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, подарував студентам Івано-Франківської семінарії книги з історії та діяльності Чину Святого Василія Великого, а також портрет Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського.

За інформацією прес-служби ВІФБС із сайту vifbs.in.ua
Світлини із цього ж сайту

Close Menu