Радіопрограма «Велети духа і віри» присвячена 400-літтю Василіянського Чину та пам’яті єпископів-василіян

Радіопрограма «Велети духа і віри» присвячена 400-літтю Василіянського Чину та пам’яті єпископів-василіян

Неділя, 2017-11-05    15:47:36 UTC+1    Аудіо

Нова тематична програма «Історія і сучасність. Велети духа і віри», яка вийшла в ефір на хвилях Івано-Франківської обласної телерадіокомпанії «Карпати», присвячена 400-літтю Василіянського Чину та постатям трьох архипастирів-василіян: митрополита Андрея Шептицького та єпископів Софрона Дмитерка і Софрона Мудрого – кожен з яких у свій час був єпископом Івано-Франківської (перед тим Станіславівської) єпархії.

«5 листопада – особливий день пам’яті для Української Греко-Католицької Церкви. Цього дня 1944 року у Львові відбувся похорон великого митрополита Андрея Шептицького, який зібрав понад 10 тисяч осіб.

5 листопада 2008 року відійшов у вічність владика Софрон Дмитерко, якому Прикарпаття зобов’язане виходом УГКЦ з підпілля, відновленням основних церковних структур, поверненням сотень храмів.

А 2 листопада 2014 року Івано-Франківщина попрощалася з єпископом Софроном Мудрим, який гідно продовжив справу своїх попередників і став знаковою постаттю в розбудові церковного життя.

Усі троє владик – Шептицький, Дмитерко і Мудрий – були ченцями-василіянами. І на це звертаємо особливу увагу у ювілейний рік 400-ліття їхньої чернечої родини.

В молодому віці вони почули заклик Христа: «Іди за мною! » – і залишили світське життя, одягнули чернечий габіт Чину Святого Василія Великого і прийняли монаші імена. Ревно трудилися для своєї пастви і були удостоєні єпископської гідності...».

Тож запрошуємо вас у цей листопадовий день прослухати радіопрограму «Велети духа і віри», ведуча – п. Мар’яна Стринаглюк, присвячену пам’яті митрополита Андрея Шептицького та єпископів Софрона Дмитерка і Софрона Мудрого з нагоди 400-ліття Василіянського Чину св. Йосафата. У радіопрограмі ТРК «Карпати» звучать голоси видатних архипастирів-василіян.

Програму можна прослухати на сайті www.mixcloud.com/Karpaty
або увімкнувши програвач нижче

Інформацію завдячуємо сайтові ugcc.if.ua

Close Menu