При монастирі святого Онуфрія в Лаврові відбувся літній табір «Тавор» для дітей учасників АТО та ООС

При монастирі святого Онуфрія в Лаврові відбувся літній табір «Тавор» для дітей учасників АТО та ООС

Понеділок, 2018-08-06    20:20:30 UTC+2    Новини

З 11 по 21 липня 2018 року в селі Лаврів, що на Старосамбірщині, при монастирі святого Онуфрія,  вже четвертий рік поспіль, відбувся табір «Тавор», організований спеціально для дітей, батьки яких, учасники АТО та ООС*, захищають мир, суверенність та цілісність своєї держави, України. Цьогоріч до Лаврова завітали діти зі Сходу, які теж стали частиною великої церковної сім’ї. Кожна дитина, яка була учасником табору, відчувала себе важливою, неповторною. Назва табору, що визначала його цьогорічну тему, була: «Дерева із Святого Письма». Кожен день всі учасники мандрували разом з Ісусом та його учнями сторінками Святого Письма. Під час зустрічей у групах діти вивчали історії про різні дерева, такі як кедр, пальма, смоковниця тощо.

Таборяни стали і головними героями історій зі Святого Письма, адже при їх участі були інсценізовані такі події, як чудо в Кані галилейській, історія про Закхея, в’їзд Ісуса в Єрусалим. Діти відчули себе справжніми акторами і намагались якнайкраще зіграти доручену роль.

Для всебічного розвитку активних юнаків та дівчат проводились різні майстер-класи: виготовлення 3D-малюнків, декупаж, орігамі, малювання на маленьких дерев'яних дощечках, розфарбовування брелоків та виготовлення сувенірів «антистрес».

У таборі відбувалися популярні серед молоді кіновечори, під час яких усі збиралися у великому залі та із захопленням, а інколи і сльозами, переглядали фільми.

Під час табору Бог, як знак своєї уваги й любові, посилав дітям маленькі «поцілуночки» у вигляді теплого дощику, та це зовсім не було дітям перешкодою весело проводити час, адже аніматори не давали сумувати ні на мить! Вони підготували змагання під назвою «Веселі забави». Кожна команда могла перевірити свої сили, змагаючись з іншими. Учасники відчули на собі море доброзичливого сміху, але, врешті, всі вийшли переможцями, бо перемагає Дружба і милостивий Бог, що завжди стоїть за плечима своїх дітей.

Кожен день відбувалася Свята Літургія, яку служив отець Антоній Яремчук, ЧСВВ, із монастиря святого Онуфрія у Львові, і щоразу під час спільної церковної молитви діти наближалися до Бога і пересвідчувалися, що Він любить усіх і прощає гріхи у святій Тайні Сповіді. Під час днів табору всі учасники, від маленького до великого, змогли відкрити у собі приховані таланти, спробувати щось нове.

Аніматори раді, що мали таку чудову нагоду – познайомитися з кожним із них, розділити спільні ранки, сніданки, обіди та вечері, молитви та Службу Божу. Дзвоник, який заміняв голос Бога, скликаючи всіх на Літургію, що відбувалася в монастирі, став для усіх рідним.

У таборі діти знайшли нових друзів, навчилися підтримувати один одного та допомагати в труднощах. Попри різний вік, характери та місце проживання, таборяни добре ладили, бо жили за Божими законами.

Усі учасники табору щиро вдячні Господу Богу, організаторам та провідникам цьогорічного табору «Тавор».

Особливу вдячність за благословення та підтримку:

— о. Йоану Школику, ЧСВВ, протоігумену Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні;
— о. Андрію Драгану, ЧСВВ, ігумену Лаврівського монастиря святого Онуфрія, – за тепле, гостинне прийняття та допомогу в організації;
— брату Володимиру Кмицю, ЧСВВ, організатору табору «Тавор» 2018 року;
— о. Антонію Яремчуку, ЧСВВ, духовному провідникові табору «Тавор» 2018 року;
— пані Надії Мирці – керівникові та організатору програми табору «Тавор» 2018 року;
— сестрі Альойзії Іванні Рондяк, Згромадження Святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, – за організацію та приїзд дітей військовослужбовців з Донеччини, за щиру та клопітку працю під час табору «Тавор» 2018 року.

А також усім настоятелям монастирів та парохам, які доклали зусиль і надали допомогу в організації відпочинку дітей учасників АТО із своїх парафії, – за їхню фінансову підтримку.

Окрема вдячність усім людям доброї волі, які допомагали організаторам табору продуктами, транспортом, вирішували організаційні питання.

Велика вдячність «Спільноті аніматорів» із м. Львова, що працює при монастирі святого Онуфрія, за їх жертвенну працю на Божу славу та допомогу у програмі табору «Тавор» 2018, зростання для себе та вміння дарувати всій час іншим, за ділення теплом, любов’ю та радістю.

Спогади про табір «Тавор» 2018 року

«Цього року, дякувати Богу, ми знову змогли організувати приїзд дітей військовослужбовців з Донеччини у Львів, де вони взяли участь у літньому християнському таборі «Тавор», який організували Отці Василіяни! Погожі дні, незабутні спогади і переживання, серед яких: Перша Сповідь дітей, нові друзі, і особливо цінний подарунок – Любов, яку діти відчули завдяки організаторам табору!

Дякую всім моїм дорогим друзям за допомогу: за кошти, за те, що завжди підтримуєте добрим словом, допомагаєте вирішити організаційні питання. І, звісно, дякую Тобі, БОЖЕ, за ВСЕ!!! »

Сестра Альойзія Іванна Рондяк

«Я була в різних таборах, але саме «Тавор» мені запам’ятався найкраще! Отця Антонія, який вчив любити Бога і бути добрими одне до одного, а також піднімав настрій своїм каченям, я вважаю своїм Другом! Завжди згадуватиму доброго брата Володимира, який був поряд повсякчас і фотографував мене навіть тоді, коли я цього не хотіла. Наші чудові аніматори вигадували для нас різні ігри, розважали, щоб нам не було сумно ані на мить, їм це добре вдавалось. Пані Надя – дуже щира, весела, добра і відкрита для нас. Дякую всім Вам за те, що дали мені таку можливість – побувати в таборі щастя і побачити таких Людей. Дуже буду за Вами всіма сумувати, але Ви теж не забувайте про мене =)»

Аліна, 14 років

«Декілька днів тому я побувала в таборі «Тавор». Мені він дуже сподобався! Запам’ятались веселі аніматори, цікаві розваги, командні ігри. Атмосфера в таборі була легкою, доброзичливою, тому кожен напрочуд легко знайшов нових друзів. Для мене особливо цікавими були проповіді отця Антонія, розповіді пані Наді про життя Ісуса, про історію дерев, які знаходимо у Біблії. Дякую всім Вам за цей чудовий табір, за подарунки, які Ви нам щиро вручили, за цікаво проведений час, та за Вашу Любов! Дякую! »

Аня, 12 років

«Я ще жодного разу (до цього часу) не була ні в якому таборі, тому «Тавор» особливий для мене. Я точно запам’ятаю його на все життя! Табір настільки мені сподобався, що я не бажаю більше нікуди їхати, окрім як сюди. Я вже домовилась з батьками, і тому наступного року зустрічайте мене знову =) Дякую отцю Антонію і брату Володимиру, пані Наді і сестрі Іванні! Дякую усім за Добро! »

Яна, 11 років

«Нещодавно я відпочивав у таборі «Тавор». Запам’ятаю отця Антонія. Мене вразила індивідуальна манера проведення Служби, прислухаюсь до його порад та настанов. Дякую за мою Першу Сповідь і Причастя! Дякую, отче, за мій духовний розвиток. Я радий, що мав приємність зустрітись із Вами! Також велика подяка брату Володимиру, пані Наді і сестрі Іванні за таку можливість – побувати у цьому таборі! Дякую за все! Час, проведений у таборі, дуже значущий для мене! »

Андрій, 14 років

Інформація та світлини прес-служби сайту osbm.lviv.ua

* Значення термінів АТО й ООС див. за цими посиланнями: Антитерористична операція на сході УкраїниОперація об'єднаних сил.

Close Menu