При Малоберезнянському монастирі святого Миколая відбувся християнський табір «Плоди Святого Духа»

При Малоберезнянському монастирі святого Миколая відбувся християнський табір «Плоди Святого Духа»

Неділя, 2018-07-29    12:04:46 UTC+2    Новини

З 8 по 14 липня 2018 року при Малоберезнянському монастирі Провінції Святого Миколая Отців Василіян в Україні відбувся літній християнський молодіжний табір під назвою «Плоди Святого Духа».

Організаторами зустрічі були о. Мелетій Рішко, ЧСВВ, та о. Йосафат Сичкун, ЧСВВ. Допомагали їм в організації та проведенні табору о. Василь Бич, бр. Домінік Костак, ЧСВВ, бр. Мирон Балог, ЧСВВ, та Мирослава Глагола.

У таборі взяли участь понад 60 дітей та юнаків віком від 12 до 20 років. Учасники прибули звідусюди: із с. Бороняви, с. Малий Березний, с. Жнятина, с. Дунковиця, с. Імстичева, ур. Джублик, с. Велика Копаня, м.  Мукачева та навіть із м.  Санкт-Петербурга в Росії.

Упродовж тижня у розпорядок дня табору входили: Служба Божа, Вечірня, можливість Сповіді, духовні розмови з отцями і катехизації. Також відбувалися спортивні змагання, походи в ліс, на річку, різні спортивні ігри (волейбол, футбол, теніс). Крім того, учасники табору працювали у групах, де обговорювали питання, які турбують дітей і молодь.

Особливу увагу було приділено головній темі наук – плодам Святого Духа. Всі заходи, які проводилися в таборі і стосувалися теми «Плоди Святого Духа», допомагали краще зрозуміти, більш глибоко пізнати, сприйняти і пережити все, що про що була мова під час катехизацій.

Разом із бр. Мироном учасники табору вивчили пісню «Мир і любов», яка стала гимном табору.

Особливо запам’яталися: ватра з іграми та піснями; банси, які проводили дівчата із м.  Ужгорода; «таємний друг» і молитва Тезе у храмі, яку провадила Марія Мартюк; Адорація Найсвятіших Тайн, котру розпочав молитвою о. Мелетій.

У таборі подбали не лише про духовне зростання, але й про тілесні потреби, зокрема, про харчування смачною їжею, такою, «як готує мама». За це організатори й учасники вдячні кухарці Тані Вучкан із с. Бороняво.

На завершення табору протоігумен Провінції Святого Миколая Отців Василіян о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, поділився з учасниками роздумами на дуже важливу тему – про вартість і значення Служби Божої.

Цього дня для дітей і молоді був приготований святковий обід, після якого всі разом із о. Мелетієм поговорили про ще один із важливих плодів Святого Духа – любов, про який отець дуже добре і зрозуміло пояснив на прикладі короткого періоду проведення табору та взаємин, які були між його учасниками. Адже тут діти змогли краще зрозуміти навчання про плоди Святого Духа, роблячи один одному маленькі подарунки, проявляючи терпіння один до одного, проводячи разом час, спілкуючись, знаходячи нових друзів, закінчуючи все це подякою Богу.

Час у таборі пролетів дуже швидко і плідно. Всі діти були задоволені, щасливі, натхненні Святим Духом і не приховували свого бажання ще не раз зустрітись у такому товаристві.

Дяка Богу за все!

За повідомленням із сайту osbm.org.ua
Автор повідомлення і світлин: Мирослава Глагола

А ось враження декого з учасників табору:

«Хочу щиро подякувати всім аніматорам цього табору. Ви всі дуже хороші. Завдяки вам табір вийшов дуже класним і по-справжньому християнським.

Особливо мені сподобалась молитва в стилі Тезе. Я радію тим, що з Божої ласки зміг до вас приїхати».

Віталій

«Все было очень круто. Ребята все добрые, хорошие и отзывчивые. Не было времени скучать. Если мне выпадет возможность побывать тут еще раз, то я буду очень рада».

Даша

«Моє враження від табору: веселі і хороші друзі, подарунки від «таємного друга», ігри, ватра, молитва Тезе, смачна їжа, банси і о. Мелетій.

Дякую за добре проведений тиждень».

Аделіна

«Моє враження від табору: хороша, смачна їжа, зручне ліжко, «таємний друг», ватра, банси, хороші друзі, аніматори, молитва Тезе, ігри і о. Мелетій!!! »

Яна

«За ці дні, проведені в таборі, в першу чергу ми хочемо подякувати духовним наставникам: о. Мелетію – це людина, котра виховувала нас та заміняла нам батька; о. Йосафату, котрий навчив нас багато чому, проводив різноманітні духовні розмови та давав поради.

На мою думку, духовні наставники в цьому плані відіграють дуже важливу роль. Якщо зараз перераховувати всіх, кому ми маємо сказати «дякую», то це буде дуже довго. Тому напишемо тут, що ми дуже ВДЯЧНІ кожному, хто брав участь в цьому.

Перший день, можливо, було трохи важко. Але день за днем ставало тільки краще. Ми проводили більше часу разом, ми спілкувались один з одним, відпочивали та розповідали про свої проблеми, котрі нас турбують. Ми не помічали, як проходить час, ми насолоджувались моментами.

Служби Божі, спільні молитви, молитва Тезе – це все, що нас об’єднало тут. Нас об’єднав сам Господь Ісус Христос. Він скликав нас всіх сюди, щоб ми мали змогу пізнати Його краще, і ми це зробили.

Тому, ми дуже дякуємо кожному, хто був поруч з нами. Хліб «з лекваром», пісні під гітару, спільні молитви та спокій на душі – ось цього ми прагнули.

Ми дуже багато чому навчились. Ми вдячні. Дякуємо! Мукачево любить кожного.

До зустрічі.

З Богом! »

Христина

Close Menu