Протоігумен о. Павло Райчинець, ЧСВВ, представив Генеральній Капітулі діяльність Провінції Святого Миколая в Україні

Протоігумен о. Павло Райчинець, ЧСВВ, представив Генеральній Капітулі діяльність Провінції Святого Миколая в Україні

Під час першого тижня проведення Генеральної Капітули, яка відбувається цими днями у Римі, а докладніше – у четвер 5 липня, Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ, висвітлив перед учасниками найвищої законодавчої влади Василіянського Чину Святого Йосафата, життя і діяльність Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні.
Капітула – це зібрання Ченців Чину з довічною професією, які скликаються та відбуваються згідно з нормами загального права та Статуту Василіянського Чину.
Насамперед, Протоігумен запізнав Генеральну Капітулу з кількістю Монастирів даної Провінції та кількістю її Ченців. Також, у своїй промові, Протоігумен розповів про діяльність Василіянських монастирів та приналежних до них Ченців на Закарпатті.
Від Провінції Святого Миколая в Україні, у Генеральній Капітулі беруть участь четверо Ченців-делегатів: Протоігумен цієї Провінції о. Павло Райчинець ЧСВВ, Провінційний Вікарій о. Павло Кречун ЧСВВ, о. Даниїл Дербаль ЧСВВ і бр. Макарій Добра ЧСВВ.
Варто підкреслити, що від 1992 року, це перша участь Делегатів Провінції Святого Миколая у Генеральній Капітулі, адже лише у 2009 році ця Провінція була відновлена. У згаданому 1992 році, діяльність Закарпатської Провінції було тимчасово припинено, а ченців підпорядковано Протоігуменові Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.
Тому для Провінції Святого Миколая, участь її Делегатів у скликаній цього року Генеральній Капітулі, має особливе та історичне значення. Така участь дала можливість представникам усіх Провінцій Василіянського Чину, детальніше запізнатися з василіанськими монастирями на Закарпатті. Як також і Делегати від Провінції Святого Миколая, мають змогу краще запізнатися з іншими дев’ятьма Провінціями Чину, які діють в різних країнах світу.
Без сумніву, цьогорічна Генеральна Капітула, яка ще продовжує свою роботу, вже стала для всіх її Делегатів взаємним збагаченням та обміном досвіду, який допоможе їм краще розвивати діяльність Василіянського Чину для сповнення харизми його засновників у Церкві.

о. Франціск Онисько ЧСВВ
 www.osbm.org.ua

Close Menu