Проща до монастиря в Покотилівці з нагоди храмового свята Покрова Пресвятої Богородиці

Проща до монастиря в Покотилівці з нагоди храмового свята Покрова Пресвятої Богородиці

Середа, 2017-10-18    16:12:27 UTC+2    Новини

У суботу й неділю 14-15 жовтня 2017 року відбулася проща духовенства і вірних Харківського екзархату УГКЦ до Покотилівського василіянського монастиря Покрови Пресвятої Богородиці, чернеча спільнота якого відзначає ювілей 400-ліття Василіянського Чину. Це вже друга проща греко-католиків, яка проводиться з благословення преосвященного владики Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, з Харкова до Покотилівки.

Організаторами цьогорічної прощі стали молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини» та голова Катехитичної комісії Харківського екзархату с. Григорія Костів, ЗСЙ. Шлях прочан пролягав від храму св. Миколая Чудотворця (м. Харків) до Святопокровського монастиря Отців Василіян (смт. Покотилівка).

Цього року метою прощі було через заступництво Пресвятої Богородиці випросити у Бога для України та українського народу мир, єдність та любов. У прощі взяли участь понад 100 осіб з різних куточків України. Вона об’єднала як людей з різних частин України, так і людей різного віку: наймолодшій учасниці було 7 років, а найстаршій – 77.

Розпочалось паломництво у суботу, 14 жовтня, Архиєрейською Літургією о 8:00 год. у храмі святих верховних апостолів Петра і Павла катедрального собору святого Миколая Чудотворця у Харкові (вул. Гвардійців-Широнінців, 11). Після закінчення Святої Літургії владика Василій благословив прочан та разом з ними пройшов частину дороги через місто Харків.

Вирушивши від катедрального собору, проща рушила через мікрорайон Салтівку в напрямку вул. Балканської, де знаходиться монастир святого Івана Павла ІІ Згромадження Сестер святого Йосифа Обручника, і першу зупинку мала в цьому монастирі. Тут відбулася спільна молитва перед мощами блаженних преподобномучениць Олімпії й Лаврентії, Згромадження святого Йосифа.

Після цього прочани вирушили в дальшу подорож, супроводжуючи свої кроки словами молитов та релігійних пісень. В дорозі зробили ще одну зупинку, щоб трохи перепочити та підкріпитися.

Під вечір, після майже цілоденної ходи, прочани прибули до Святопокровського василіянського монастиря, де їх привітав та запросив до храму настоятель ієром. Йосиф Щур, ЧСВВ. Після цього Велику Вечірню з Литією у монастирському храмі очолив владика Василій у співслужінні з о. Миколаєм Микосовським, ЧСВВ, який від початку був учасником прощі.

Нічні чування, які тривали до 4 години ранку, провів о. Севастіян Бондаренко, ЧСВВ.

О 10:00 год. в неділю 15 жовтня розпочалася воскресна Утреня, яку відслужив настоятель монастиря о. Йосиф Щур, а об 11:00 год. на подвір’ї перед входом до храму священнослужителі, парафіяни й гості вітали владику Василія, екзарха Харківського, який очолив урочисту Архиєрейську Святу Літургію. З владикою співслужили: настоятель Святопокровської обителі о. Йосиф, настоятель василіянської обителі у Званівці о. Павло Федусів, ЧСВВ, священики Харківського екзархату о. Андрій Насінник, о. Віктор Мартиненко, о. Максим Кролевський, о. Олег Рибчак, диякон Юрій Целеп та інші священнослужителі.

Після Літургії владика Василій подякував усім парафіянам, гостям та добродіям, уділив своє архиєрейське багословення та покропив усіх освяченою водою.

Продовжилися святкування на подвір’ї обіч храму пісенним привітанням дітей та обідом, під час якого всі учасники свята частувалися смачною покровською кашею, яку приготували п. Дмитро Шевченко та інші парафіяни.

За інформацією із сайту osbm.in.ua
Світлини із сайту Харківського екзархату УГКЦ ugcc.kharkiv.ua

Close Menu