Проща до Фатіми з нагоди посвячення наріжного каменю храму і монастиря Отців Василіян

Проща до Фатіми з нагоди посвячення наріжного каменю храму і монастиря Отців Василіян

У суботу й неділю, 13-14 листопада 2021 р., відбулася проща українців до всесвітньо відомого місця об’явлень Пречистої Діви Марії, міста Фатіми в Португалії, з нагоди посвячення наріжного каменю під будівнитцво церкви Благовіщення Божої Матері та чернечої резиденції (малого монастиря) Св. Архангела Гавриїла Отців Василіян.

У суботу, 13 листопада, Божественна Літургія для прочан, яку очолив Кир Степан, була відслужена у базиліці Пресвятої Тройці м. Фатіми.

Архиєрейську Божественну Літургію в неділю, 14 листопада, яка була відслужена на території Марійського санктуарію, очолили єпископ дієцезії Лейрії-Фатіми кардинал Антоніо Августо дос Сантос Марто і голова пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус.

У святкових богослужіннях, разом з архиєреями, взяли участь, зокрема, отці василіяни: генеральний економ і представник о. протоархимандрита о. Маврикій Попадюк, який прибув на прощу з головного осідку Василіянського Чину в Римі, протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціск Онисько, місцевий настоятель і протоархимандричий делегат новоутвореної Делегатури Св. Йосафата в Португалії Василіянського Чину о. Сільвіо Літвінчук із співбратами, які проживають і служать у Фатімі, – о. Гавриїлом Тимчиком, який виконує уряд координатора душпастирів УГКЦ в Португалії, та о. Венедиктом Деркачем, а також отці василіяни із спільноти монастиря св. Йосифа в Санта-Ірія-де-Азойя, Лісабон, Микола Ярема та Натанаїл Гарасим.

Численною була участь у прощі священників, які приїхали, разом із своїми парафіянами, з інших міст Португалії, як також з Франції та Італії.

Після Літургії на місці відправи богослужіння відбулося посвячення наріжного каменя церкви Благовіщення Божої Матері та монастиря Св. Архангела Гавриїла отців василіян у Фатімі. Відтак єпископи з присутніми отцями василіянами мали змогу оглянути місце будівництва нового монастирського комплексу, де теж відбувся чин освячення та благословення фундаментів нової споруди.

Інформація і світлини із сайту Провінції Св. Миколая в Україні osbm.org.ua 

Close Menu