Програма відзначення 100-ліття від дня народження видатного церковного діяча й історика о. Атанасія Великого, ЧСВВ

Програма відзначення 100-ліття від дня народження видатного церковного діяча й історика о. Атанасія Великого, ЧСВВ

Четвер, 2018-10-25    18:14:00 UTC+2    Анонси

У п’ятницю й суботу 9-10 листопада 2018 року у Львові та Брюховичах (Україна) відбудеться міжнародна наукова конференція «У невтомних пошуках правди…», присвячена 100-літтю від дня народження відомого науковця й церковного діяча о. д-ра Атанасія Великого, ЧСВВ, Протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата в 1963—1976 роках.

А в неділю 11 листопада у м. Жовкві в рамках відзначення цієї дати буде відслужена архиєрейська Свята Літургія та відбудеться урочиста академія.

Ієромонах Атанасій, ЧСВВ, хресне ім’я – Григорій Великий, (1918—1982 рр.) – відомий український церковний діяч і науковець. Він знаний як історик Церкви, археограф, учасник ІІ Ватиканського Собору, Протоархимандрит Василіянського Чину, довголітній працівник Ватиканського Радіо та вихователь молодших поколінь українських священиків і монахів.

Народився він у с. Туринка на Жовківщині, але через тодішні обставини більша частина його життя і праці пов’язана з Римом та країнами діаспори, адже в Україні у цей час Українська Греко-Католицька Церква була офіційно заборонена. Саме тому, наукова подія, яка буде відбуватися у Львові та Брюховичах, і відзначення у Жовкві мають на меті показати та глибше дослідити особу о. Атанасія та його внесок у різні ділянки суспільного й церковного життя українського народу, як у діаспорі, так і в Україні, а також донести інформацію про цю видатну особу до широкого загалу української громадськості.

Організатори конференції у Львові та Брюховичах – Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Велямина Рутського.

ПРОГРАМА
(повноформатне зображення можна звантажити тут)

П’ятниця 9 листопада 2018 р.

Львівський національний університет імені Івана Франка
(м. Львів, вул. Університетська 1, актова зала)

Початок о 10:00 год.

  • о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського, Львів-Брюховичі, «Життєвий шлях о. Атанасія Великого, ЧСВВ»
  • д-р Ігор Скочиляс, проректор Українського Католицького Університету, Львів, «Отець Атанасій Великий та римська археографічна школа отців Василіян»
  • dr. Riccardo Burigana, професор історії екуменізму Інституту екуменічних студій, Венеція, «La partecipazione di padre Atanasio Welykyi al Concilio Vaticano II» (Участь о. Атанасія Великого у Другому Ватиканському соборі).
  • єп. Діонисій Ляхович, ЧСВВ, апостольський візитатор для українців греко-католиків у Італії, Рим, «Виховничо-духовний вимір проводу Чину в писаннях отця Атанасія Великого»

Субота 10 листопада 2018 р.

Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського
(смт Брюховичі, вул. Широка, 6, конференційна зала)

Початок о 10:00 год.

  • о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, генеральний радник і секретар Василіянського чину святого Йосафата, Рим, «Діяльність о. Атанасія Великого, ЧСВВ, як головного настоятеля (протоархимандрита) Василіянського Чину Святого Йосафата (1963—1976 рр.)»
  • Аєп. Циріл Васіль, ТІ, секретар Конгрегації Східних Церков, Ватикан, «Візія можливості заснування нових патріархатів у документі ІІ Ватиканського собору «Orientalium Ecclesiarum». Внесок о. Атанасія Великого, ЧСВВ»
  • с. Ореста Боршовська, СНДМ, докторант церковної історії Папського Григоріянського Університету в Римі, «Значення особи отця Атанасія Великого, ЧСВВ для Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії»
  • о. Терентій Тертула, ЧСВВ, докторант літургіки Папського університету св. Ансельма в Римі, «Інтерпретація ІІ Ватиканського собору о. Атанасія Великого в контексті пособорового життя Василіянського чину: літургійна перспектива».

Неділя 11 листопада 2018 р.

Храм Пресвятого Серця Христового
(м. Жовква, вул. Василіянська, 4)

11.00 — Архиєрейська Божественна Літургія

Жовківський районний народний дім
(м. Жовква, вул. Львівська, 37)

16.00 — Урочиста академія з нагоди 100-ліття від дня народження о. д-ра Атанасія Великого, ЧСВВ

Close Menu