Презентація проекту будівництва семінарійного храму у Брюховичах

Презентація проекту будівництва семінарійного храму у Брюховичах

У 2012 році на капітулі Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні було постановлено, що Провінційна Управа подбає про будівництво храму при Василіянському інституті філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа В. Рутського (м. Львів-Брюховичі, вул. Широка, 6). Це питання було представлено на Генеральній капітулі у Римі, як одне з першочергових для розвитку цілого Чину в ділянці вишколу його ченців.

26 лютого 2013 року під час зібрання настоятелів у Головному осідку Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні (м. Львів) відбулась презентація проекту будівництва, — про що ми спілкуємось з Провінційний вікарієм — отцем Василем Тучапцем, ЧСВВ.

— Розкажіть, будь ласка, про проект, який ви презентували у Львові

— Уже давно в нашій василіянській семінарії, що у Брюховичах, ми відчуваємо потребу семінарійного храму. Майбутні священики, які виховуються у семінарії, потребують святині, як найважливішого осередку духовного та інтелектуального виховання. Бо саме у храмі черпаємо Боже благословення.
У 2012 році на Провінційній капітулі було вирішено розпочати будівництво храму. Майже рік тривав пошук концепції проекту. Ми зробили свого роду тендер. Запропонували кільком проектним фірмам зробити свої пропозиції і зупинилися на задумі архітектора львівської фірми «Укрдизайнгруп» пана Михайла Федика. Нам сподобався його проект, який уже розглянули на Провінційній консульті.

— Що входить у цей проект і які були ваші головні вимоги до семінарійного храму?

— Ми хотіли невеликий компактний храм, який би вміщав приблизно двісті сидячих місць і одночасно зберігав давні сакральні традиції українського храмобудування. Отож, в основі храму лежить ротонда, восьмикутник, що утворює головний купол храму. Купол — великий і вражає своєю величчю. Окрім того, нижня частина храму запланована так, аби зробити у ній зали, у яких можна буде проводити різноманітні заходи. Заплановано великі хори, на рівні яких розмістимо дві бокові каплиці. Це така загальна концепція храму.
Зараз проект на завершальному етапі, готуємось до того, аби цієї весни, у квітні, розпочати будівництво. З Божим благословенням, плануємо швидко зреалізувати усе задумане.

— Чи миряни зможуть відвідувати богослужіння у цьому храмі?

— Храм буде виключно семінарійним. Але двері ніхто не зачинятиме для мирян. Тим більше, що у Брюховичах уже є діяльна парафія.

— Хто займатиметься будівництвом святині?

— Протоігумен Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, призначив відповідальним за будівництво отця Михайла Лучківа, ЧСВВ, пароха церкви святого Андрія Первозванного (м. Львів). Зараз отець Михайло готує проведення тендеру серед будівельних організацій. Вибиратимемо фірму, котра займатиметься будівництвом. Багато залежатиме від коштів, які будемо збирати від добродіїв та жертводавців.

— Скільки часу триватиме будівництво?

— Ми ще не маємо кошторису повної вартості будівництва. Було б добре цього року звести храм та залити куполи. Потім ще внутрішні роботи: розпис стін, встановлення іконостасу, престолу і т.д.
Потрібно приблизно 2-3 роки, щоб завершити будівництво.

— Як ставиться місцева ієрархія УГКЦ до будівництва храму?

— У 2012 році, після нашої Провінційної капітули, коли було розроблено деякі проекти будівництва, ми із отцем Протоігуменом та Провінційною консультую відвідали владику Ігоря Возьняка, Митрополита Львівського. Митрополит дуже радо благословив цей намір.

— На честь кого буде побудовано святиню?

— Від самого початку думка була, щоб храм було збудовано на честь Матері Божої. Теперішній ректорат Василіянського інституту філософсько-богословських студій зупинився на думці, щоб цей храм був на честь Собору Пресвятої Богородиці.

— Дякую вам за розповідь.

Розмовляв о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ

Close Menu