Представники отців василіян у Римі взяли участь у молитві за мир в Україні у храмі свв. Сергія і Вакха

Представники отців василіян у Римі взяли участь у молитві за мир в Україні у храмі свв. Сергія і Вакха

У суботу, 2 квітня 2022 року, у рамках участі Української Греко-Католицької Церкви у молитовній ініціативі Ради Єпископських Конференцій Європи (про саму ініціативу див. внизу статті), у Катедральному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха і Жировицької ікони Пресвятої Богородиці Апостольського Екзархату у Римі відбулася Архієрейська Божественна Літургія за мир в Україні та за жертви війни і пандемії. 

Євхаристійне богослужіння очолив Преосвященний Владика Діонісій Ляхович. З ним співслужили: о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, Протосинкел Апостольського Екзархату, о. д-р Анібал Соутус, Директор Юридичного відділу і Судовий вікарій, о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, Протоархимандрит Чину Святого Василія Великого, монс. Ярослав Карп’як, працівник Конгрегації для Східних Церков, о. Марко Семеген, Директор відділу «Мігрантес» Апостольського Екзархату та ректор Собору святої Софії, о. Луїс Касіян, ЧСВВ, Ректор Папської Української Колегії святого Йосафата, о. Бернард Підгірний, ЧСВВ, віце-ректор Колегії, о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, духівник Колегії, о. Михайло Паляк, капелан української громади у м. Веллетрі, о. Юрій Павлюк і о. Юліан Вендзилович, студенти Колегії св. Йосафата, та о. Йосафат Попович, ЧСВВ, із монастиря отців-василіан у Римі. Дияконське служіння звершував д-н Роман Пауш. На молитві також були присутні: студенти Папської Української Колегії святого Йосафата, Сестри Чину Святого Василія Великого, Сестри Служебниці Пречистої Діви Марії, Сестри Катехитки Святої Анни та численні вірні Катедрального храму.

«Цією Божественною Літургією беремо участь у Великопосній молитовній ініціативі Ради Єпископських Конференцій Європи, а сьогодні у ній бере участь Українська Греко-Католицька Церква по цілому світі, випрошуючи мир та молячись за загиблих з причини війни та пандемії», – зазначив на початку проповіді Апостольський Екзарх.

Проповідник підкреслив, що у житті кожної людини є присутніми терпіння і смерть, які на його думку, належить до сутності життя у цілому світі, як у житті людини, так у світі природи. «Пшеничне зерно мусить потерпіти і умерти, щоб народилась пшениця, щоб зерно принесло великі плоди. Мусить це зерно продертись між грудки і каміння. Мусить прийняти спекоту сонця і темноту ночі, вітер і громовиці, сніг і дощ. Так є у цілій природі. Страждання навіть корисне для людини, щоб зростати фізично, психічно та духовно».

Владика пояснив, що причиною страждання у світі є не Бог, але гріх людини. Більше того, сам Син Божий «прийшов у цей світ, не щоб накладати на людину страждання, але навпаки, — щоб зціляти недужих, очищати прокажених, виганяти бісів, воскрешати мертвих. Він прийшов, щоб змінити значення страждання: те, що є прокляттям перетворити на знак спасіння. Ісус, який проголошує заповідь любові, стає жертвою людського гріха, Він зазнає страшних фізичних болів, психологічних і моральних страждань. Двома словами – це «чоловік болів». Немає людського болю, якого Він не відчув би на собі. Він є Агнець Божий, що гріх світу забирає… Проте Любов, хоча її розпинають і вбивають, воскресне».

Архієрей наголосив, що у цілком протилежний спосіб чинить ворог людського роду та всі ті, хто йому служать, чи окремі люди, чи цілі соціальні системи. «Диявол, антихрист, апокаліптичний дракон діє абсолютно навпаки. Він провадить війну, вбиває невинних людей, спричиняє геноцид народу, завдає неймовірних страждань, руйнує людську культуру і те, що людство споруджувало літами та століттями. Папа Франциск називає це «варварством і святотатством», звірством і божевіллям. Він каже, що "війна нищить не лише теперішнє, але й майбутнє суспільства, вбиває дітей, адже кожна друга дитина в Україні стала біженцем».

Однак, саме Книга Одкровення, яка за словами Владики Діонісія, хоч і може нас лякати, дає нам надію на порятунок. Адже «той древній апокаліптичний дракон був переможений Архангелом Михаїлом, який, як ми знаємо, є покровителем міста Києва, його статуя стоїть на Київських горах. Він бореться з драконом на столичних пагорбах і на рівнинах України». Тому, «ми молимося і благаємо, щоб «кінець віків» нас оминув, а настав мир на землі». 

Єпископ також підкреслив, що кожна людина має моральне право на захист свого життя та життя своїх ближніх. «Якщо існує загроза для мого життя, то я маю вибір – я можу захищатися або вибрати не застосовувати сили по відношенню до того, хто мені загрожує. Але коли я бачу загрозу для життя моїх ближніх, то я маю обов’язок їх захистити. Мир Божий треба будувати. Мир, а не звичайний пацифізм. За справжній мир треба працювати та боротися, це є наше завдання і наша молитва на сьогодні», – підсумував Владика Діонісій.

На завершення Божественної Літургії і панахиди за померлих від пандемії та війни в Україні, Протосинкел о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, подякував усім присутнім та запросив їх і надалі продовжувати молитися за Україну з твердим переконанням, що зло не має останньої сили, а після Хресного шляху є завжди Воскресіння. 

Подано за інформацією Відділу Комунікацій Апостольського Екзархату в Італії
Текст і світлини: сайт Апостольського Екзархату http://www.esarcato-apostolico-ucraino.it/uk/ 

Великопосна молитовна ініціатива Ради Єпископських Конференцій Європи

Від початку Чотиридесятниці i протягом всього періоду Великого посту, Голови єпископських конференцій Європи щодня служать Святу Месу, випрошуючи мир та молячись за загиблих з причини війни та пандемії.

Ініціатива охоплює всі єпископські конференції Європи, які почергово, відповідно до приготованого календаря, організовують у визначений день Євхаристійне богослужіння в згаданих намірах.

Так вже протягом чотирьох тижнів цього молитовного марафону, у ньому взяли участь Єпископські Конференції у таких країнах як: Албанія, Греція, Білорусь, Німеччина, Бельгія, Великобританія, Естонія, Хорватія, Болгарія, Італія та інші.

У суботу 2 квітня участь у цій ініціативі взяла Українська Греко-Католицька Церква в цілому світі.

Див. також: www.esarcato-apostolico-ucraino.it/uk/ 

Close Menu