Празником святого Йосафата у Вільнюсі розпочалось відзначення Ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Провінції Найсвятішого Спасителя

Празником святого Йосафата у Вільнюсі розпочалось відзначення Ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Провінції Найсвятішого Спасителя

2016-11-15_11372812 листопада 2016 року Божого у монастирському храмі Пресвятої Тройці м. Вільнюса відбулася урочиста Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди святкування празника св. священномученика Йосафата, якою розпочалося відзначення Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Святу Літургію очолив Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре (Рим). З ним співслужили Архиєпископ Педро Лопес Квінтана, Апостольський Нунцій у Литві, Архиєпископ Ґінтарас Ґрушас, Митрополит Вільнюський Римо-Католицької Церкви, о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, Ігумен монастиря Пресвятої Тройці у Вільнюсі, а також інші священики, що разом з вірними прибули з України, Польщі, Білорусі і Словаччини.

Святу Літургію співом звеличили брати-студенти Василіянського інституту філософсько — богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського (Львів-Брюховичі).

На початку Святої Літургії Владика Іриней оголосив про початок ювілейного року 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата. У проповіді Владика наголосив на потребі єдності Церкви, до якої кликав і за яку віддав своє життя свщм. Йосафат, і яка так потрібна Україні і всім християнам.

На завершення єпископи, які взяли участь у богослуженні, звернулися до численних вірян і гостей зі словами про важливість цієї події для кожного віруючого й усієї Церкви, її значимість для всіх людей . Слово також мали перший Голова Паламенту незалежної Литви проф. Вітаутас Ландсберґіс, Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, директор Департаменту культурної спадщини Литви Діана Варнайтє.

Усі присутні на Архиєрейській Літургії мали можливість отримати повний відпуст з нагоди спільної молитви з василіянською спільнотою в Ювілей її 400-ліття.

За матеріалами сайту:  http://osbm.in.ua

Close Menu