Празник Святого Василія Великого в Куритибі

Празник Святого Василія Великого в Куритибі

1 січня за григоріанським календарем Церква святкує празник святого Василія Великого, засновника монашого життя у Східній Церкві. Це день особливого святкування для Василіянського Чину Святого Йосафата, послідовників свого великого чернечого Патріарха. Василіянська спільнота в Куритибі приготувалася до цього святкування відновою духа під проводом о. ігумена Павла Сербая, ЧСВВ.
Напередодні свята була відслужена Вечірня з литією і подячна пісня св. Амбросія Медіоланського «Тебе Бога Хвалимо».
У день святого Василія Великого, об 11 годині ченці разом із сестрами служебницями, василіянками і катехитками св. Анни зібралися на Архиєрейській Святій Літургії, яку очолив владика Володимир Ковбич, ЧСВВ, єпарх Куритибський. Йому співслужили отці Павло Марків, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Святого Йосифа, Степан Стареправо, ЧСВВ, генеральний радник, Василь Цимбаліста, ЧСВВ, головний редактор часопису «Світло» в Канаді та інші.
Відзначення свята св. Василія спонукає насамперед усіх ченців і черниць, за молитвами покровителя куритибської обителі та цілої василіянської Провінції у Бразилії, святого Йосифа, Обручника Пресвятої Богородиці, вірно наслідувати Христа Господа за правилами святого Василія; також усім вірним у молитві і праці зберігати традицію нашої Церкви, вірно передавати її прийдешнім поколінням й осягати Царство Боже.

Бр. Стефан Вонсік, ЧСВВ
фото: Бр. Лука Лупипса, ЧСВВ

Close Menu