Празник Різдва Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею Василіянського Чину в Імстичівському монастирі

Празник Різдва Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею Василіянського Чину в Імстичівському монастирі

П’ятниця, 2017-09-29    10:14:19 UTC+2    Новини

У днях 20-21 вересня 2017 року в Імстичівському василіянському монастирі (с. Імстичово Іршавського р-ну Закарпатської обл., Україна) відбулися відпустові святкування празника Різдва Пресвятої Богородиці та відзначення 400-літнього ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата.

Архиєрейську Божественну Літургію під час цих святкувань очолив єпископ Мукачівський Кир Мілан Шашік СМ.

З архиєреєм співслужили: протоігумен Провінції Святого Миколая о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, настоятель Імстичівського монастиря о. Павло Кречун, ЧСВВ, декани і священнослужителі Мукачівської греко-католицької єпархії.

Ієромонахи-василіяни з різних монастирів уділяли вірним святу Тайну Сповіді.

Також у святкуваннях взяли участь представники Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Й. В. Рутського (Львів-Брюховичі): секретар ВІФБС о. Никанор Ситар, ЧСВВ, та брати студенти.

Були присутні теж сестри Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії, із Провінції Святого Йосифа в Сербії, на чолі з Провінційною настоятелькою с. Мартиною Кмитою.

Під час Літургії владика Мілан уділив дияконські свячення піддиякону Михайлу Фетьку, з клиру Мукачівської єпархії.

У своєму пастирському слові до вірних після прочитання Євангелія преосвященний владика Мілан звернув увагу на те, що за роки, які минули від часу виходу Церкви з підпілля, Імстичівський монастир помітно відновився як споруда. Віднову цієї будівлі нелегко було проводити після стількох років закриття і запустіння, однак набагато важче, – зазначив проповідник, – здійснювати віднову людських душ, а якраз про це нам потрібно дбати в першу чергу. Отож, потрібно старатися, щоб це місце ніколи не спорожніло, щоб молоде покоління стояло тут у центрі і ніколи не бракувало тут тих, які хочуть слухати слово Боже, які знаходять у Церкві «живу воду», усвідомлюючи, що Церква є тією матірʼю, без якої неможливо жити. У цей празник, – додав архиєрей, – ми теж дякуємо Господу Богу, що дав нам Пречисту Діву Марію, свою Матір, яка є для нас взірцем, як потрібно довіряти Богові і вірити в Нього.

Наприкінці святкувань настоятель Імстичівського монастиря о. Павло Кречун мав подячну промову, в якій вказав на зміст відзначення в цьому році ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата та нагадав імена визначних василіян, які здійснювали своє служіння в цьому старовинному монастирі, зокрема під час підпілля Греко-Католицької Церкви.

На завершення владика Мілан уділив усім присутнім Папське благословення з повним відпустом з нагоди василіянського ювілею та відбулося окроплення свяченою водою і мирування.

Інформація та світлини із сайту osbm.org.ua

Close Menu