Празник Преображення Господнього та відзначення ювілею 400-річчя Василіянського Чину в Підгорецькому монастирі

Празник Преображення Господнього та відзначення ювілею 400-річчя Василіянського Чину в Підгорецькому монастирі

Неділя, 2017-08-20    12:05:38 UTC+2    Новини

У суботу 19 серпня 2017 року,  у празник Преображення Господа нашого Ісуса Христа, в Підгорецькому василіянському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці (біля с. Підгірці Бродівського р-ну на Львівщині, Україна) відбулося святкування храмового празника та відзначення ювілею 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата.

Напередодні, у п’ятницю 18 серпня, монастирська спільнота молилася Велику Вечірню з Литією.

Святкування у сам день празника розпочалося святковою Утренею. Об 11:00 год. настоятель монастиря о. Віктор Батіг, ЧСВВ, очолив Молебень до Богородиці, чудотворна ікона із зображенням якої виставлена для почитання у Преображенському храмі Підгорецького монастиря.

О 12:00 год. розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський.

У своїй гомілії владика Василій зупинився над події преображення Господа Ісуса Христа, на пам’ять якої встановлене це свято, і вказав на актуальність цієї події в наш час. Адже Господь і сьогодні нам з’являється і ми можемо сьогодні його побачити у різних моментах нашого життя.

Проповідник також присвятив частину проповіді згадці про 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, згадуючи про визначних осіб з цього Чину, у тому числі ченців старовинного Підгорецького монастиря, які мали позитивний вплив на життя Церкви й народу.

За інформацією прес-служби Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні із сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Про історію Підгорецького монастиря див. на сайті risu.org.ua

Close Menu