Празник чудотворної ікони Пресвятої Богородиці відсвяткували в Мукачеві

Празник чудотворної ікони Пресвятої Богородиці відсвяткували в Мукачеві

У п’ятницю й суботу, 16-17 липня 2021 р., в Мукачівському василіянському монастирі св. Миколая відбулися ювілейні святкування, присвячені Мукачівській чудотворній іконі Божої Матері та 100-річчю чернечої реформи Василіянського Чину на Закарпатті.

Адже саме цьогоріч виповнюється 95 років, відколи, на прохання Отців Василіян, у 1926 р. Папа Пій ХІ подарував для Мукачівського монастиря, при якому тоді діяв василіянський новіціат, ікону Пресвятої Богородиці, написану в Константинополі в 1453 р. Ця ікона, а радше зображена на ній, з Дитям Ісусом на руках, Пресвята Богородиця, мала стати «Покровителькою» закарпатського народу, оскільки Маріяповчанський монастир, з його чудотворною іконою, який був до того часу головним відпустовим місцем Закарпаття та інших сусідніх земель Австро-Угорщини, внаслідок Першої світової війни і розпаду імперії на окремі держави, будучи на території Угорщини, відтепер опинився за кордоном.

Таким чином, у Неділю всіх святих, 27 червня 1926 року, за участю великої кількості народу (понад тридцяти тисяч), відбулося урочисте перенесення на Чернечу гору в Мукачеві подарованої Святішим Отцем старовинної ікони Божої Матері.

Чин інтронізації ікони здійснив владика Петро Ґебей, який віддав тоді в опіку Божої Матері греко-католицьку Мукачівську єпархію і всіх її вірних. З того часу вона стала «Мукачівською 3аступницею», а Святомиколаївський монастир Отців Василіян на Чернечій горі – головним відпустовим місцем цілого Закарпаття.

Також у 2021 році Отці Василіяни відзначають 100-літній ювілей від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті, яка принесла великі плоди розвитку чернечого життя і цілої Церкви на карпатських землях України.


Розпочалося відзначення цих ювілеїв у п’ятницю, 16 липня, увечері. Настоятель монастиря о. Даниїл Дербаль ЧСВВ, за участю монашої братії та паломників, відслужив велику вечірню. Після її завершення хор «Відгомін» із Святоуспенського собору м. Мукачева провадив співану вервицю. Службу Божу, в рамках вечірньої святкової програми, очолив о. Матей Химинець, ЧСВВ, із Жовківського монастиря.

У суботу, 17 липня, була відслужена архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Кир Ніл (Лущак), ЧБМ.

З єпископом Св. Літургію співслужили: протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціск Онисько, ЧСВВ, настоятель Мукачівського монастиря о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ, ігумен Імстичівського монастиря о. Полікарп Погоріляк, ЧСВВ, намісник Малоберезнянського монастиря о. Лука Буняк, ЧСВВ, настоятель Боронявського монастиря о. Еміліян Гавей, ЧСВВ, о. Матей Химинець ЧСВВ, із Жовківського монастиря, а також декани і священники Мукачівської єпархії. Інші священники служили вірним, уділяючи св. Тайну покаяння.

Під час Літургії владика Ніл виголосив проповідь, присвячену згаданим ювілеям та актуальним викликам, які постають перед сучасними християнами.

На закінчення відбулася молитва перед копією Мукачівської чудотворної ікони, яка була виставлена для вшанування при відпустовій каплиці. Перед оригіналом цієї ікони вірні мали можливість помолитися у монастирській церкві, де, крім того, було виставлено для почитання нову ікону св. Миколая – Покровителя монастиря і цілої василіянської Провінції.

Під час завершальної процесійної ходи, владика Ніл та протоігумен о. Франціск окропили прочан свяченою водою, уділяючи їм при цьому святкове благословення.

Інформація і світлини із сайту Провінції Св. Миколая osbm.org.ua 

Close Menu