Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2020 року

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2020 року

Вих. ВА 20/274

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

БОЖОЮ МИЛІСТЮ
І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

СВЯТОСЛАВ,
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви
Високопреосвященним і Преосвященним владикам,

всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ

ПОСТАНОВИ
Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви
29 вересня 2020 р. Б., формат телесесії

 1. Поблагословити проголошення та публікацію Катехизму УГКЦ для молоді «Ми йдемо з Христом».
 2. Доручити Патріаршій катехитичній комісії підготувати програму презентації та популяризації Катехизму УГКЦ для молоді «Ми йдемо з Христом».
 3. Доручити Патріаршій катехитичній комісії здійснити переклад Катехизму УГКЦ для молоді «Ми йдемо з Христом» іноземними мовами.
 4. Затвердити методологію проведення аудиту судочинства в УГКЦ.
 5. Затвердити Статут Фонду єпископської солідарності.
 6. Затвердити Положення про візитацію семінарії в УГКЦ.
 7. Затвердити Інструкцію про впорядкування книговидання в УГКЦ.
 8. Затвердити Інструкцію для проведення перевірки книг та матеріалів релігійного змісту.
 9. Дати згоду на продовження мандату голови Канонічного відділу високопреосвященного владики Євгена Поповича до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.
 10. Дати згоду на продовження мандату голови Відділу соціального служіння преосвященного владики Василя Тучапця до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.
 11. Дати згоду на продовження мандату голови Патріаршої комісії у справах монашества преосвященного владики Михайла Бубнія до часу проведення звичайного Синоду Єпископів УГКЦ.

† СВЯТОСЛАВ,
Верховний Архиєпископ
Української Греко-Католицької Церкви

† БОГДАН ДЗЮРАХ,
Секретар Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
в день Святого священномученика Фоки, єпископа Синопійського,
5 жовтня 2020 року Божого

Джерело: сайт офіційних документів docs.ugcc.ua
Української Греко-Католицької Церкви 

* * *

КОМУНІКАТ
Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2020 року
29 вересня 2020 р. Б., формат телесесії

29 вересня 2020 року вперше в історії Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувся у форматі онлайн.

Такий спосіб проведення синодальних нарад було обрано з огляду на карантинні обмеження, встановлені урядами різних країн світу через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19. У зустрічі взяли участь 46 владик з України та поселень — Польщі, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії. Глобальність Церкви відчувалася навіть хронологічно, бо якщо за київським часом робочі засідання починалися о 16:00, то у Вінніпезі (Канада) це була щойно 8:00, у Буенос-Айресі (Аргентина) — 10:00, а в далекому австралійському Мельбурні вже була глибока ніч — 23:00.

Підсумок піврічної діяльності синодальних зустрічей

Розпочинаючи робочі синодальні засідання, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зауважив, що нинішнє зібрання є підсумком тривалої синодальної діяльності, яку пів року тому започаткувала наша Церква у зв’язку з карантинними обмеженнями, чинними у світі. У межах цієї діяльності Предстоятель провів із синодальними отцями кілька циклів регіональних зустрічей, під час яких владики обговорювали справу душпастирського служіння в умовах карантину, а також міркували над душпастирським плануванням на ближчу і дальшу перспективу. Окремі регіональні зустрічі владик були присвячені літургійним, канонічним і фінансовим питанням. Довершенням цієї інтенсивної синодальної праці стала нинішня сесія Синоду Єпископів, під час якої єпископат прийняв низку важливих душпастирських і канонічних рішень.

Нові прийняті Синодом документи

Зокрема, владики затвердили методологію проведення аудиту судочинства в УГКЦ для поліпшення діяльності Єпархіальних трибуналів, прийняли Положення про візитацію семінарії в УГКЦ, а також потвердили дві Інструкції, розроблені Богословським відділом Патріаршої курії, які мають на меті подальше впорядкування книговидання в УГКЦ.

Звіти фондів УГКЦ

Окрему увагу члени Синоду Єпископів УГКЦ присвятили затвердженню звітів Патріаршої курії загалом та окремих загальноцерковних фондів, як-от «Андріїв гріш», з якого забезпечувалася підтримка постраждалих від пандемії, від паводків на Прикарпатті та інших категорій потребуючих осіб в Україні, а також Місійного фонду, який покликаний сприяти розвитку в УГКЦ місійного духу і місійної діяльності.

Катехизм Української Греко-Католицької Церкви для молоді

Особливим духовним плодом цьогорічного Синоду Єпископів стало благословення на проголошення і публікацію нового Катехизму УГКЦ для молоді. Над Катехизмом працювало кілька робочих груп богословів, катехитів, молодіжних душпастирів і представників самої молоді. Усім їм Глава УГКЦ висловив сердечну подяку, яку склав владиці Давидові Мотюку, голові Патріаршої катехитичної комісії, що відповідальна за здійснення цього важливого душпастирського проєкту. Катехизм написаний у вигляді паломництва молодих людей у супроводі душпастиря до найголовніших святинь нашої Церкви та має промовисту назву «Ми йдемо з Христом». Синодальні отці не лише рекомендували Катехизм до проголошення, а й доручили Патріаршій катехитичній комісії подбати про переклад цього посібника іноземними мовами.

Привітання цьогорічних ювілярів

На закінчення синодального засідання Отець і Глава УГКЦ, згідно з усталеною синодальною традицією, привітав цьогорічних ювілярів з нагоди чергових річниць їхніх уродин, священничих свячень або єпископської хіротонії. Відтак Секретар Синоду Єпископів владика Богдан Дзюрах від імені усіх членів Синоду привітав Предстоятеля з його золотим ювілеєм від дня народження, який Блаженніший Святослав відзначав 5 травня. Музичним подарунком для всіх цьогорічних ювілярів став відеоролик зі світлинами владик і традиційним многоліттям у виконанні студентів Колегії святого Йосафата в Римі та Чоловічого хору і капели бандуристів з Канади і Сполучених Штатів Америки.

Спільною молитвою до Богородиці владики закінчили цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ, поручаючи один одного, своїх вірних, духовенство, монашество і весь український народ під опіку Матері Божої Неустанної Помочі та всіх святих і праведних української землі.

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

Джерело: сайт офіційних документів docs.ugcc.ua
Української Греко-Католицької Церкви 

Close Menu