Постанови Сімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Постанови Сімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Відкриття Патріаршого дому у Львові 2016.04.07Нижче подаємо: 1) Повідомлення Секретаріату Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про Сімдесят четверту сесію цього Синоду, яка відбулася у Львові 25-26 січня 2017 року; 2) Постанови, прийняті під час цієї сесії Синоду, які набирають чинності 6 лютого 2017 року Божого; 3) Заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі про необхідність дотримуватися правил безпеки на дорогах, який отцям-душпастирям доручено зачитати вірним після кожної  Божественної Літургії у Неділю про митаря і фарисея, 5 лютого цього року.

Про Сімдесят четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава 25-26 січня 2017 року Божого в Патріаршому центрі у Львові відбулася Сімдесят четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

У синодальних засіданнях брали участь усі діючі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Преосвященний владика Ніл (Лущак), Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

У першій половині дня, перед початком синодальних засідань, відбувся семінар для синодальних отців із питань сповідництва, який провели: владика Теодор (Мартинюк) – «Деякі канонічні аспекти таїнства покаяння», і отець Олег Хортик – «Зарезервовані гріхи та найважчі злочини (delicta graviora)».

Головною темою цієї сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства були богословські та правові аспекти екзорцизму. Про богословські аспекти екзорцизму доповів монс. Ларрі Хоган (Larry Hogan), віце-президент Міжнародної асоціації екзорцистів, а про канонічні аспекти екзорцизму доповідав о. П'єрмаріо Бурго (Piermario Burgo) з Італії. Завершили представлення головної теми владика Дмитро (Григорак), який повідомив про діяльність Міжнародної асоціації екзорцистів, та о. Леонід Григоренко, ЧНІ, який доповів про доцільність заснування Асоціації екзорцистів в УГКЦ. Після заслухання доповідей та предметного і всебічного обговорення головної теми отці Синоду прийняли відповідні синодальні рішення.

Синод присвятив значну кількість часу для опрацювання синодальних документів. Так, було розглянуто та затверджено: Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до духовенства і вірних УГКЦ з нагоди Великого посту; Заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства до духовенства і вірних УГКЦ та до всіх людей доброї волі про необхідність дотримуватися правил безпеки на дорогах та Семінарійну програму вишколу медичних капеланів.

У розділі розгляду інших тем для обговорення Синод заслухав інформацію про діяльність комісій Верховного Архиєпископства, яку доповів о. Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій. Про діяльність Підкомісії «За тверезість життя» у складі Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я  доповів о. Руслан П’яста, голова цієї Комісії. Він також розповів про заплановану діяльність, спрямовану на протистояння поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві та допомоги людям жити відповідно до власної гідності, дарованої Творцем.

Синод заслухав інформацію про волонтерський рух у Верховному Архиєпископстві в контексті діяльності Координаційної ради з питань душпастирства в критичних ситуаціях. Про це доповідали Преосвященний владика Богдан (Манишин), голова Координаційної ради, та отець Петро Терлецький, викладач Українського католицького університету і волонтер.

Члени Синоду заслухали інформацію про місію і діяльність Українського католицького університету, яку подали о. Богдан Прах, ректор УКУ, та пан Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи УКУ. Синод поблагословив цей церковний навчальний заклад на подальшу наукову, навчальну та виховну працю, яка повинна мати у своїй науково-дослідницькій основі історію і богослов’я київського християнства в цілості та Унійної Київської митрополії зокрема.

Про підготовку до ювілейного відзначення 125-річчя від дня народження ісповідника віри патріарха Йосифа доповів пан Олег Турій, проректор з програмного розвитку Українського католицького університету.

Сімдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у квітні 2017 року Божого.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Постанови Сімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,

25-26 січня 2017 року Божого, Львів

1. Щодо служіння екзорцизмів у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ:

А. Висловити вдячність Преосвященному владиці Дмитрові (Григораку), який за дорученням Синоду опікується екзорцистами нашої Церкви за його служіння в цій галузі.
Б. Просити єпархіальних єпископів призначати єпархіальними екзорцистами тільки кваліфікованих осіб, які пройшли відповідний вишкіл, і особисто надавати їм душпастирську опіку.
В. Просити Блаженнішого Святослава вжити необхідних заходів для включення екзорцистів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, як представників Церкви свого права, до Міжнародної асоціації екзорцистів із метою належної опіки над тими, кому доручене це служіння.
Г. Просити Патріаршу літургійну комісію УГКЦ доопрацювати і подати на затвердження Главі Церкви чини Великого і Малого екзорцизму, які будуть офіційними в нашій Церкві.

2. Затвердити з внесеними поправками та доповненнями Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до духовенства і вірних УГКЦ з нагоди Великого посту.

3. Затвердити навчальну програму курсу душпастирства охорони здоров’я та рекомендувати її для втілення ректорам семінарій Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, відповідальним за постійну формацію духовенства та відповідальним за підготовку медичних капеланів у нашій Церкві шляхом її імплементації в навчальні програми.

4. Прийняти звіт про діяльність підкомісії «За тверезість життя» у складі Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

5. Затвердити Заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства до духовенства і вірних УГКЦ та до всіх людей доброї волі про необхідність дотримуватися правил безпеки на дорогах і доручити душпастирям прочитати його після Літургії в Неділю митаря і фарисея.

6. Доручити Раді з питань євангелізації при Главі УГКЦ підготувати проект душпастирських вказівок щодо йорданських відвідин для подання на розгляд наступної Сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

7. Сімдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви провести в квітні 2017 року Божого.

8. Сімдесят шосту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести в червні 2017 року Божого.

Ці  постанови набирають чинності 6 лютого 2017 року Божого

Голова Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
† СВЯТОСЛАВ

Заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства
до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі
про необхідність дотримуватися правил безпеки на дорогах

Дорогі в Христі!

Життя є цінним і недоторканним Божим даром, щодо якого людина має виявляти особисту відповідальність як перед Творцем, так і перед іншими людьми – своїми рідними, друзями та всім народом. Ось чому передчасна втрата людського життя, спричинена збройними конфліктами, війнами, зловживанням різними небезпечними для здоров’я речовинами є не лише зведенням нанівець Божих задумів щодо цієї особи, а й непоправною втратою для всього людського роду.

В умовах розв’язаної проти України збройної агресії звістки про загиблих воїнів чи мирних жителів природно викликають у наших серцях великий жаль, смуток і жалобу. Але, поряд із жертвами війни, існує інший, для багатьох людей не усвідомлений фронт, який мало не щодня забирає безцінні людські життя осіб різного віку, статі, походження і соціального статусу. Ідеться про криваві жнива, які наш народ збирає на своїх дорогах. Статистика з цього приводу глибоко вражає: лише за минулий 2016 рік на дорогах України в 154 тис. 556 дорожньо-транспортних пригодах загинуло 3 тис. 187 осіб, а інші 32 тис. 79 зазнали тілесних ушкоджень і травм різної важкості!

Причиною такого сумного стану речей є не лише незадовільний, часто катастрофічний стан наших доріг, а й недотримання водіями правил дорожнього руху та легковажна поведінка самих пішоходів, зокрема нехтування елементарними правилами власної безпеки на дорогах. Ці трагічні випадки й утрати є для рідних і для всього народу дуже болісними, надто тому, що їх часто можна було б уникнути.

Ось чому цим Зверненням прагнемо закликати всіх учасників дорожнього руху дуже відповідально ставитися до правил дорожнього руху та поводитися на дорогах із взаємною увагою, пошаною та ввічливістю. Особливо хочемо наголосити на неприпустимості керування автомобілем у нетверезому стані.

Пам’ятаймо, що недотримання правил дорожнього руху є не лише порушенням державного закону, а й нехтуванням Божою заповіддю «Не убий! » Тому за її свідоме та легковажне порушення мусимо перепрошувати Бога в Таїнстві Покаяння. Господь обіцяє нам послати своїх ангелів, щоб стерегли нас на всіх наших дорогах (пор. Пс. 90, 12), проте ми не можемо спокушувати Його (пор. Мт.  4, 7), наражаючи самих себе на небезпеку відвертим нехтуванням Його Заповідей і легковажним ставленням до справедливих людських законів і правил, які дані нам для захисту власного та чужого життя.

Окремо звертаємося до відповідальних державних структур і служб виконати свій святий обов’язок перед власним народом і зробити все можливе, щоб радикально покращити стан українських доріг, які мають ставати комфортними та безпечними шляхами для подорожі, а не перетворюватися для багатьох наших співвітчизників на останню і передчасну путь до вічності. На додаток, праця над удосконаленням дорожньої інфраструктури може стати джерелом численних робочих місць і тим самим – реальним внеском у розвитку економіки та піднесення добробуту нашого народу. Утім, жодні економічні та соціальні вигоди не можуть зрівнятися з цінністю одного людського життя, яке ми всі спільними зусиллями можемо і повинні зберігати для Бога, для народу та одне для одного.

Нехай Господь, який є Дателем життя, подасть нам усім силу і бажання захищати людське життя всюди і завжди. Нехай на дорогах нашого земного буття нас супроводжують наші ангели-хранителі і святі покровителі подорожуючих!

Від імені Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
† СВЯТОСЛАВ

Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
в день Святих мучеників Єрмола і Стратоніка, 26 січня 2017 року Божого

Отцям-душпастирям доручаємо зачитати вірним цей Заклик
після кожної  Божественної Літургії у Неділю про митаря і фарисея,
5 лютого цього року.

Світлина вгорі – з відкриття Патріаршого дому у Львові 7 квітня 2016 р. Б.

Close Menu