Послання Папи Франциска на святкування 50-го Всесвітнього дня миру перекладене на українську мову

Послання Папи Франциска на святкування 50-го Всесвітнього дня миру перекладене на українську мову

Папа ФранцискЯк і в попередні роки, 8 грудня 2016 року, у свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Католицькій Церкві латинського обряду, Папа Франциск видав своє Послання на святкування Всесвітнього дня миру (1 січня), який цього року буде вже п’ятдесятим. Це послання, тема якого: «Ненасильство: політика миру»,  -  12 грудня опублікував сайт прес-служби Святого Престолу, а його український переклад опублікувала сьогодні, 15 грудня, на своєму сайті редакція «Католицького оглядача».

Папа розпочинає свій лист словами: «На початку цього нового року я складаю мої щирі побажання миру всім народам і націям світу, главам держав і урядів, а також керівникам релігійних громад і різних рухів громадянського суспільства. Я бажаю миру кожному чоловікові, жінці і дитині. Я молюся про те, щоб образ і подоба Бога в кожній людині дозволили нам розпізнавати один одного, як священні дари, які мають величезну гідність. Особливо в конфліктних ситуаціях, давайте будемо поважати цю «найглибшу гідність» і зробимо ненасильство нашим способом життя».

Заповідаючи тему цьогорічного послання, Папа Франциск пише: «Я хочу зосередитися на темі ненасильства як політики, яка має на меті мир, і я прошу Бога допомогти нам всім досягти ненасильства в глибині наших почуттів і особистих цінностей. Нехай милосердя та ненасильство будуть в основі того, як ми ставимося один до одного в наших особистих, соціальних та міжнародних стосунках. Якщо жертви насильства здатні втриматися від спокуси помсти, вони можуть стати найбільш ймовірними учасниками в ненасильницьких процесах розбудови миру. Нехай відмова від насильства стане характерним стилем наших рішень, наших відносин, наших дій, політики у всіх її формах, від місцевого, щоденного до світового рівня».

Повний текст послання Папи Франциска на святкування 50-го Всесвітнього дня миру можна прочитати на сайті «Католицький оглядач», за що сердечна подяка редакції цього сайту.

Послання Папи італійською мовою можна знайти на сайті Святого Престолу.

Святкування цього Дня миру започаткував Папа Павло VI, проголосивши його 8 грудня 1967 року, як «День всесвітніх молитов за мир». За літургійним календарем Католицької Церкви латинського обряду воно співпадає із урочистим святом Пресвятої Марії, Божої Матері. Перший День всесвітніх молитов за мир був відзначений 1 січня 1968 року, а 17 грудня 1969 року Генеральна Асамблея ООН проголосила його офіційним, давши йому нову назву: «Всесвітній день миру» (англійською World Day of Peace). (Не слід плутати з Міжнародним днем миру, International Day of Peace, встановленим резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, який, починаючи з 2002 року  відзначається 21 вересня). Загальним гаслом Всесвітнього дня миру є слова: «Пробач і ти отримаєш мир».

У Всесвітній день миру Римські Архиєреї звертаються до віруючих і всіх людей з посланням миру, яке публікують заздалегідь, 8 грудня, звертаючи увагу на найбільш болючі й актуальні теми суспільного життя і закликаючи до припинення ворожнечі й насильства в усьому світі. Цей день є водночас днем молитви до Бога за мир у світі, припинення воєн, кровопролиття, насильства й несправедливості.

Close Menu