Перший душпастирський візит від початку пандемії владика Діонісій Ляхович здійснив до м. Рієті

Перший душпастирський візит від початку пандемії владика Діонісій Ляхович здійснив до м. Рієті

У неділю, 28 червня 2020 року, українська громада м. Рієті мала радість молитися Святу Літургію разом із своїм єпископом, преосвященним владикою Діонісієм Ляховичем, ЧСВВ, Делегатом з усіма правами Апостольського екзархату для українців — католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

Архієрей очолив Божестенну Літургію у співслужінні з о. Степаном Стареправо, капеланом рієтанської громади, а у своїй проповіді поділився з вірними роздумами про українських святих. Святі і блаженні українського народу осягали святість і виявили свою любов до Бога і ближніх нерідко серед трагічних подій історії, – зазначив у пастирському слові владика Діонісій. І зараз ми переживаємо війну, пандемію коронавірусної хвороби і нечуваний потоп у Західній Україні. Тим, що люблять Бога, все співдіє на добро, як засвідчує прочитаний уривок Послання апостола Павла до римлян. Переживаємо трагедії, проте це нагода виявити нашу глибоку віру в Господа Бога та показати нашу діяльну солідарність з потерпілими, і таким чином іти слідами наших святих і продовжувати путь геройства і святості нашого народу.

Після Святої Літургії о. Степан прочитав послання Блаженнішого Святослава з приводу паводків у Західній Україні, а люди склали свої пожертви для потерпілих під час повені.

Відвідини громади в м. Рієті – це перший душпастирський візит владики Діонісія до української спільноти в Італії від початку пандемії коронавірусної хвороби; вони стали можливими внаслідок полегшення владою Італійської Республіки обов’язкових норм карантину.

Під час першої фази карантину, коли було заборонено покидати без нагальної потреби свої домівки і проводити церковні відправи, вірні єдналися на молитві завдяки трансляціям Божественної Літургії онлайн. Як тільки стало можливим знову служити Св. Літургію з участю вірних, з дотриманням встановлених цивільною і церковною владою норм, о. Степан Стареправо продовжив щонедільну душпастирську обслугу невеликої числом, але дружної церковної громади м. Рієті.

У повідомленні використано матеріали і світлини
прес-служби Апостольського екзархату УГКЦ в Італії із сайту
www.chiesaucraina.it 

Close Menu