Паломництво до Риму «Слідами Івана Павла ІІ»

Паломництво до Риму «Слідами Івана Павла ІІ»

5-11 жовтня 2013 р., парафіяни монастирських парафій Василіянської Провінції Святого Миколая, а також добродії Провінції, відбули паломництво до Риму, під гаслом «Слідами Івана Павла ІІ».
Мрія кожного християнина – хоч раз в житті здійснити паломництво до Святих місць, принести молитву Господу перед Чудотворними іконами та мощами Святих, які знаходяться в різних країнах світу. Такою нагодою скористалися парафіяни монастирських парафій Василіянської Провінції Святого Миколая, які з організації та благословення Протоігумена Провінції о. Павла Райчинця, ЧСВВ взяли участь у прощі «Слідами Івана Павла ІІ» до столиці світу і християнства – «Вічного Міста» Риму.
Протягом тижня (з 5 по 11 жовтня) паломники ознайомилися і були надзвичайно вражені величавою духовною, історичною та архітектурно-художньою спадщиною міст Риму, Ватикану, Асижу, Венеції (Італія), Ченстохови, Кракова та Вадовіце (Польща), Відня (Австрія).
Початком паломництва стала культурна столиця Польщі – Краків, місто Вадовіце, де народився і проживав Кароль Войтила (Папа Римський Іван Павло ІІ) та місто Ченстохова – Санктуаріум на Ясна горі, де ми спільно з тисячами паломників з усього світу молилися перед Чудотворною іконою Ченстоховської Матері Божої.
Після нічного переїзду ми відвідали прекрасне місто Італії на воді – Венецію, розміщене на 117-ти островах, з’єднаних 450-ма мостами. Найбільший з них – міст Ріальто. Після Божественної Літургії у Базиліці Святого Марка, на іншому острові Венеції ми відвідали церкву Святої Марії Оздоровлення (Санта Марії де ля Салюте), перепливши на гондолах. Місто Венеція славиться не тільки своєю багатою духовною спадщиною, але і своїми надзвичайно вузькими вулицями. Завдяки дощовій погоді нам пощастило побачити Венецію у воді.
Найбільше враження у паломників склалося від відвідування протягом двох днів духовної і архітектурної спадщини Риму-Ватикану – столиці християнства та осідку наступників апостола Петра. У Римі ми пізнали усю велич і духовну красу чотирьох Папських Базилік – Собору Святого Петра у місті Ватикані, Базилік Святого Павла, Матері Божої Більшої (Санта Марія Маджоре), Святого Івана на Лятерані; побували на загальній аудієнції з Папою Франциском на площі Святого Петра, отримали його благословення для себе, наших сімей, родин і для рідної України. Помолилися біля гробу Блаженного Івана Павла ІІ. У церкві Святого Альфонса ми молилися перед Чудотворною Іконою Неустанної Помочі. На колінах і з молитвою в серці піднялися Святими Сходами, по яких вели на суд до Понтія Пилата Господа нашого Ісуса Христа, який своєю смертю і воскресінням дав нам вічне життя. Побачили зовні Амфітеатр Флавіїв – Колізей – місце мучеництва перших християн.
Побачили і були надзвичайно вражені і Римом античним: замком Святого Ангела, площею Навона, палацом всіх богів – Пантеоном, Фонтаном ді Треві.
Відвідавши Папську Базиліку Санта Марія Маджоре, ми зустрілися та поспілкувалися з каноніком цієї святині – Преосвященним Єпископом Іринеєм Біликом, ЧСВВ, який на закінчення зустрічі уділив усім паломникам своє архієрейське благословення. Також відвідали головний монастир Василіянського Чину у Римі, в якому екскурсію провів нам о. Порфирій Підручний, ЧСВВ.
Наступного дня ми відвідали середньовічне місто Святого Франциска – Асиж. Цей духовний куточок Італії вразив нас своє красою в поєднанні з убогістю. Тут ми відвідали і молилися в Базиліці Святого Франциска, Базиліці Святої Клари, Церкві Святої Марії та Ангелів, Церкві Святого Дамʼяна. З висоти фортеці помилувалися красою околиць Асижу на фоні гір Апенін, а ввечері – красою нічного Асижу.
В останній день прощі ми побували і помилувалися столицею Австрії – Віднем. Найбільше враження – від відвідування духовної святині – Базиліки Святого Стефана, а також від спільної з українцями Відня Служби Божої у церкві, яка належить українській діаспорі у Відні.
Духовний супровід паломників у прощі «Слідами Івана Павла ІІ» здійснювали Отці-Василіяни: Андрій Белеканич з Малоберезнянського монастиря, Михаїл Станко – Настоятель Імстичівського монастиря, Мелетій Рішко з Боронявського монастиря і Тадей Мисюк з Мукачівського монастиря. Божественні Літургії відправлялися щодня, паломники приступали до Святих Тайн – Покаяння та Святого Причастя.
Із цієї благословенної і здійсненої в «Рік Віри» прощі всі паломними повернулися дуже щасливі і духовно збагачені та привезли у свої домівки і на Срібну Землю Апостольське благословення Папи Римського Франциска.
Щира подяка за організацію прощі Протоігумену Провінції Святого Миколая о. Павлу Райчинцю, ЧСВВ, за духовний супровід – Отцям-Василіянам.

Від імені паломників, з великою подякою і повагою, Оксана Мешко
Джерело: www.osbm.org.ua

Close Menu