Отці Василіяни змагались на «Кубок блаженного Йосафата Коциловського» (Фоторепортаж)
Під час молитви. Отець Августин Шоп'як, ЧСВВ, отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ

Отці Василіяни змагались на «Кубок блаженного Йосафата Коциловського» (Фоторепортаж)

Владика Борис Ґудзяк та отці-василіяни учасники змагань на "Кубок блаженного Йосафата Коциловського"

Вперше в Україні, на гірськолижному курорті «Буковель», відбулись змагання з гігант-слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ на «Кубок блаженного Йосафата Коциловського».
Ідея змагань виникла півроку тому під час зустрічей місцевих владик з директором гірськолижного курорту «Буковель» Олександром Шевченком та Архиєпископом Томасом Едвардом Ґалліксоном, Папським Нунцієм.

Серед понад ста священиків, семінаристів та мирян було п’ятеро ієромонахів Василіянського Чину Святого Йосафата – о. Василь Тучапець, Провінційний Вікарій Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні; о. Ігнатій Москалюк, ігумен Червоноградського монастиря; о. Августин Шоп’як, ігумен Золочівського монастиря; о. Йоаким Ковальчук, ведучий веб-порталу ЧСВВ; Ігнатій Гвоздик, диякон Золочівського монастиря.

Змагання приносить багато позитивних емоцій

Напередодні змагань у місцевій церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці (с. Поляниця, Івано-Франківська обл.) відбулась вечірня молитва за участю владик Володимира Війтишина, Митрополита Івано-Франківського, Миколи Сімкайла, єпарха Коломийсько-Чернівецького, та чисельного духовенства із парафіянами.

Учасників змагань проінструктував головний менеджер лижної школи Буковеля Андрій Піллероа.

День змагань розпочався зі Святої Літургії, яку очолив Митрополит Івано-Франківський, владика Володимир Війтишин у співслужінні з єпархом Коломийсько-Чернівецьким, владикою Миколою Сімкайлом та єпархом Паризької єпархії Святого Володимира владикою Борисом Ґудзяком.

Основним акцентом під час богослужіння було слово владики Бориса.

Під час молитви. Отець Августин Шоп'як, ЧСВВ, отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ

— Сьогодні ми змагаємось, але будемо й спілкуватись. Адже у XXI столітті шукаємо нові категорії та стиль спілкування, щоб промовляти до людей. Думаю, що лижі також повинні належати до одного з засобів нової євангелізації.

Після Літургії владики подякували всім парафіянам місцевого храму за гостинність, яку вони проявили до учасників змагань. Особлива подяка для пана Олександра Шевченка.

Розпочались змагання із Архиєрейського благословення владики Бориса, який поручив усіх під опіку блаженного Йосафата Коциловського.

— Нехай Господь благословить цей день, нехай Покров Пречистої буде з нами. І нехай нас супроводжає блаженний Йосафат Коциловський, владика Перемишльський, який їздив на лижах, який був військовим, і був василіянином. Людина великої дисципліни, блискучий адміністратор, але також спортсмен. Нехай його приклад, приклад нашої підпільної Церкви, буде перед нашими очима і нехай він нас супроводжує у цей день і у всі дні нашого життя. Амінь.

Завершились змагання нагородженням призерів, які були визначені у таких категоріях:

Категорія «Священики до 40 років»:
І – о. Микола Семенишин
ІІ — о. Богдан Чеборак
ІІІ – о. Софрон Зелінський

Категорія «Священики після 40 років»:

Під номером 89 змагався д. Ігнатій Гвоздик, ЧСВВ

І – о. Тарас Шпех
ІІ – владика Борис Ґудзяк
ІІІ – о. Петро Глібчук

Категорія «Семінаристи та студенти навчальних закладів УГКЦ»
І Артемій Димид
ІІ Василь Качмарський
ІІІ Богдан Кліщ

Категорія «Родини серед дорослих»:
І Василь та Іван Качмарські
ІІ Андрій та Оксана Стадницькі
ІІІ Андрій Задільський та Лідія Афанасієва

Категорія «Родини серед дорослих і дітей»
І – Юстина та Марко Загаратовські
ІІ – Петро і Ганна Дідула
ІІІ Павло і Галина Дідули

Отець Василь Тучапець, ЧСВВ, у змаганнях показав четвертий результат

Після нагородження переможців владика Микола, єпарх Коломийсько-Чернівецький, наголосив, що це вперше в Україні на Буковелі відбулось змагання між духовенством Української Греко-Католицької Церкви.

— Сьогодні священики показали, що вони не тільки рухаються, але й добре їздять на лижах. Показують достойні результати.

Архиєреї подякували усім організаторам змагання за «Кубок блаженного Йосафата Коциловського» та подарували ікону святих, мучеників і блаженних УГКЦ на руки директора гірськолижного курорту «Буковель».
Олександр Шевченко наголосив, що від сьогодні розпочато хорошу традицію і будуть священики з різних єпархій змагатись у Буковелі. Переконаний, що це дасть поштовх до здорового способу життя.

о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ

Йосафат Коциловський народився 3 березня 1876 р. у лемківському с. Пакошівка. Теологічні студії закінчив у 1907 р. у Римі і згодом, 9 жовтня, прийняв св. Тайну Священства. Незабаром призначений віце-ректором і професором богослов'я Духовної семінарії в Станіславові. 2 жовтня 1911 р. вступає на новіціят ЧСВВ. Його Архиєрейські свячення відбулися 23 вересня 1917 р. в Перемишлі. У вересні 1945 р. був ув'язнений польською владою.
Помер 17 листопада 1947 р. у київській в'язниці.
Блаженний священномученик Йосафат Коциловський – беатифікований папою Іваном Павлом II 27 червня 2001 року. День вшанування – 27 червня.

Close Menu