Отці Василіяни у Португалії

Отці Василіяни у Португалії

На даний час (січень, 2012) у Португалії душпастирюють для українців 10 священиків. В Патріархаті Лісабону отець Натанаїл Гарасим, ЧСВВ (з 2001), о. Йоан Лубів, ЧСВВ (з 2007) та о. Микола Ярема, ЧСВВ, (з 2009) в дієцезіях Евори та Бежі о. Іван Гудзь (з 2003), в дієцезії Алґарве о. Олег Трушко (з 2006), в дієцезіях Фатіми-Лейрії та Сантарем о. Сільвіо Літвинчук, ЧСВВ (з 2008) та о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ (з 2009), в дієцезіях Візеу та Авейро о. Іван Бабчук, в дієцезіях Порто та Брага о. Андрій Цікало, ЧНІ (з 2010), в дієцезії Сетубал о. Євген Колосок (з 2009).

Отці Василіяни в Лісабоні

22 лютого 2001 року на прохання Патріярха Лісабону приїхав перший український священик василіянин о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ. 27 вересня 2001 року приїхав о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ, а 28 вересня о. Віталій Климчук, ЧСВВ. Пізніше у 2002 році приїхав о. Боніфатій Залуцький, ЧСВВ, 12 лютого 2005 року прибув о. Давид Колеша, ЧСВВ та 17 березня о. Маріо Завірський, ЧСВВ. Впродовж цього часу, як бачимо, змінилось кілька священиків, бо одні виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. В Лісабоні все було два священики — один був для Лісабону, а другий був Координатором для душпастирювання по цілій Португалії.
21 червня 2007 року до Лісабону приїжджають о. Йоан Дмитро Лубів, ЧСВВ та о. Сільвіо Літвинчук, ЧСВВ. Обидва отці приїхали на допомогу о. Маріо на літо. Після канікул о. Сільвіо повертається до Риму, а о. Йоан залишається в Лісабоні для українців.
З червня по жовтень 2008 року та з листопада 2010 по травень 2011 року допомагав у душпастирстві о. Герман Василь Ничак, ЧСВВ.
На даний час о. Йоан Дмитро Лубів, ЧСВВ виконує поручене йому служіння в Лісабоні та Сінтрі.

21 липня 2009 року до помочі приїхав о. Микола Мар'ян Ярема, ЧСВВ й на даний час виконує душпастирське служіння в Калдаш да Раїня, Кашкайш та Аленкер. Як також о. Микола, від 20 січня 2011 року, є координаторм Отців Василіян в Португалії.

Громада в Лісабоні

Наша українська церковна громада в м. Лісабоні почала формуватись при Церкві св. Юрія 25 березня 2001 року. Спочатку всі богослуження проходили в ній, а з 13 січня 2002 року до 11 березня 2011 року молилися в церковці, що колись належала єзуїтам. На даний час всі богослужіння знову відправляються в Церкві св. Юрія. Це пов'язано з тим, що храм перебуває в аварійному стані й потрібні кошти на реставрацію.

Церковний комітет та виборна рада

При Церкві діє церковний комітет, до складу якого входять:
о. Йоан Лубів, ЧСВВ — голова церковного комітету,
о. Микола Ярема, ЧСВВ — заступник,
Оксана Киба — регент хору,
Наталія Кривокульська — голова АМ,
Тарас Грунт — керівник театральної студії,
Ольга Грунт — записує намірення та відповідальна за прощі,
Світлана Кузів — квітникар,
Микола Гопанюк — відповідальний за господарську частину,
Михайло Любий — відповідальний за господарську частину, чтець,
Петро Дмитришин — паламар,
Микола Кориневич — паламар,
Анастасія Чира — скарбник,
Ірина Петрів — відповідальна за спів.

Академічний хор духовної музики «Подих Вічності»


Розпочав свою діяльність у 2009 році при церкві. Засновником є ієромонах Василіанського Чину, о. Йоан Лубів. Регент – Оксана Киба. Хористи — віруючі люди з різних областей України.
За короткий час свого існування в репертуарі звучать літургійні твори українських класиків:
М. Вербицького
А. Гнатишина
К. Стеценка
М. Леонтовича
О. Кошиця
Д. Бортнянського
В. Староруського
Д. Січинського
А. Архангельського
С. Людкевича та ін.
Крім літургійних творів чільне місце посідають пісні до Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та Святих.
Хористи беруть активну участь у концертах релігійного й національного характеру та у проведенні свят з португальцями. Також час від часу виїжджаємо по цілій Португалії. У квітні 2010 року у Лісабоні хор величав Бога в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Владика Йосиф Мілян, відповідальний за українців греко-католиків, де не має церковної структури. Як також цього ж дня, 11 квітня 2010 року, хор отримав назву Подих вічності. Владика Йосиф поблагословив і побажав надалі плекати традицію церковного співу.
Мета, яку ми поставили – відродити в українській діаспорі в Португалії традиційний багатоголосний акапельний спів церковної музики, яким славиться Україна, добитися високого рівня виконавської майстерності духовного співу.

Театральна студія Теотокос


У 2008 році при церкві формується театральна студія. Її засновниками є о. Йоан Лубів, ЧСВВ, Оксана Болюх, Ірина Петрів та інші. Наймолодший серед талантів студії — Ростислав Грунт.
За цей час вдалося поставити вистави: «Вічне джерело» та «Надія», дійства до свят Миколая та Йосафата.
Запрошуємо до студії як дітей так і дорослих.
Керівником студії до травня 2011 року була Оксана Болюх.
На даний час керівником студії є Тарас Грунт.

Українська Писанка


Журнал виходив раз у місяць. Його редактором був о. Йосафат Коваль, ЧСВВ.

Голос Церкви Володимирового Хрещення


26 липня 2009 року починає виходити щотижневий вісник парафії, який стає духовною поживою. Головним редактором якого є о. Микола Ярема, ЧСВВ. Тираж 200 примірників.

Апостольство молитви (АМ)


25 листопада 2009 року починає діяти Товариство Апостольство молитви, побожна спілка сердець, з'єднаних з Серцем Ісуса, щоб перепросити Бога за зневаги, просити про ласки й осягти спасіння душ.
Головою АМ є Наталія Кривокульська, її заступником — Марія Скоробагата, а секретарем — Руслана Лях.
На даний час 40 осіб є членами двох спільнот: святого Василія Великого й святого Йосафата. Ревнителька спільноти святого Йосафата є Ольга Грунт, родом зі Львова, а ревнителькою спільноти святого Василія Великого — Катерина Гопанюк, родом з Тернополя.
До Апостольства покликані усі вірні через Хрещення та Миропомазання. Належачи до нього, усі його члени беруть участь у спасенній місії Церкви.
Завданням кожного є щоденно відмовляти молитву пожертвування й поєднання з Євхаристійною жертвою та роздумувати над одним таїнством з вервиці. Старатися часто брати участь у святих Тайнах: Сповіді та Євхаристії. Кожного місяця відбуваються зустрічі.
Всі члени покликані навчати християн, щоб вони приймали Євхаристію, яка дає силу жити повним життям у служінні ближнім, як члени розп'ятого Христа і Його пролитої Крові (Лк 22,20).


Історична довідка: АМ виникло у 1844 р. у Франції. Сьогодні його осередки поширилися на весь світ (40 млн. членів). В Україну АМ прийшло у 1886 р. Його запровадили оо. Василіяни, чин яких у той час відродився завдяки оо. Єзуїтам й так піднімали релігійно занедбаний народ. Перший гурток АМ виник при церкві св. Онуфрія і, незважаючи на протистояння традиціоналістів, швидко виявив свою плодотворність.

Святе Письмо

Діє біблійний гурток читання Святого Письма. Збираємось в суботу, в неділю та в святкові дні (вільні від праці).

Віднова у Святому Дусі

З жовтня 2011 року кілька осіб беруть участь у Харизматичному Католицькому Відновленні в церкві св. Єлизавети.

Школа Євангелізації Святого Андрія

Школу Євангелізації св. апостола Андрія у 1980 році заснували Хосе Прадо Флорес (José H. Prado Flores) і Білл Фінк (Bill Finke) в Мексиці та о. Еміліян Тардіф (p. EmilianoTardif) у Домініканській Республіці. Ця Школа має апробацію кардинала Хуана Сандовала Ініґуеца (Juan Sandoval Iñiguez), Архиєпископа Гвадалахари (Мексика) і мексиканського єпископату. Сьогодні на п'яти континентах у 60-ти країнах діють вже 2000 шкіл євангелізації св. апостола Андрія. Програма цієї школи теоретично-практична: вони намагаються не лише євангелізувати, але також приготовляти місцеві групи, які зможуть проводити курси їхньої програми.
Розроблена і вдосконалювана протягом 29-ти років методологія школи не є традиційно дидактичною, а радше інтерактивною, тобто, передбачає активну участь у курсі самих учасників.
Загальна програма навчання ШЄСА: ділиться на 3 етапи по 7 курсів кожний: 1-й етап — християнське життя; 2-й етап — навчитися євангелізувати; 3-й етап — формування євангелізаторів.
Відповідальний за місцеву школу о. Йоан Лубів, ЧСВВ.
Відбулися курси: Нове Життя (м. Лісабон — перший раз в грудні 2010; другий раз в лютому 2011; третій раз у м. Сінтра в травні 2011); Емаус (м. Лісабон — перший раз у травні 2011).

Група служіння:

орнанізаційні питання: о. Йоан Лубів, ЧСВВ, Світлана Кузів,  о. Микола Ярема, ЧСВВ, Оксана Болюх,  Михайло Стойко
музика: Іванна Стасів, Ростислав Пащак, Ольга Петрів-Феррейра,  Тарас Грунт, Михайло Любий, Ірина Петрів
запис та прийняття: Світлана Кузів, Ольга Грунт, Оксана Люба
навчальний матеріал: Марія Дец, Тетяна Піддубняк
художник: Роман Дем'янчук
анімація: Ольга Петрів-Феррейра
зовнішні служіння: Надія Друль, Ганна Грухола,  Галина Чаплінська, Богдан Процишин
відеозйомка: Богдан Дец, Богдан Лозинський
фотограф: Михайло Головенко
Електронна пошта: santandrealisabon.johanlubiv@gmail.com
Дивись сайт: www.apostolosandrea.at.ua

Отці Василіяни у Фатімі


Починаючи із серпня 2008 року, на прохання Дон Антоніо, у Фатіму приїжджає о. Сільвіо Літвинчук, ЧСВВ (до цього часу з 2003 року був о. Євгеній Колосок). На даний час отець Сільвіо душпастирює у Фатімі, Лейрії та Сантаремі. 21 липня 2009 року до помочі приїхав о. Гавриїл Владислав Тимчик, ЧСВВ.

Світло Надії


Починаючи з 28 лютого 2010 року у Фатімі виходить духовна газета, видається 1 раз у місяць. Над її випуском працюють отці Фатімської василіянської обителі о. Сільвіо та о. Гавриїл.

Сетубал


У 2009 році о. Євген Колосок переходить до Сетубалу.

Алґарве

Починаючи з 2003 року в Алґарве виконував душпастирське служіння о. Микола Мисюк. З 2006 року продовжує та розвиває пасторальну працю по сьогоднішній день о. Олег Трушко.


Отець Олег виконує поручене служіння у С. Браш ди Апортел, Фару (церква Св. Антонія), Албуфейра (церква Св. Анни), Портімау (церква Св. Йосифа), Тавіра, Віла Реал Санту Антоніо.
Як також о. Олег є помічником Пасторального Координатора.

Евора та Бежа


В Еворі та Бежі з 2003 душпастирюють о. Іван Гудзь та о. Антоній Павчук. У 2006 році о. Антоній переїжджає до Італії, а о. Іван залишається.
Як також о.Іван є призначений Пасторальним Координатором.

Візеу, Аґеда


Спільнота у Візеу почала формуватись у 2004 році. Від самого її заснування душпастирське служіння виконує о. Іван Бабчук.

Порто, Браґа

У 2007 році до Порто приїхав отець редемпторист о. Анатолій Живчак та душпастирював до листопада 2010.
18 вересня 2010 року приїзджає о. Андрій Цікало, ЧНІ та перебирає душпастирське служіння.

http://osbmpt.at.ua

This Post Has One Comment

  1. Слава Ісусу Христу щиро сердечно передаємо вітання всім Українцям та священникам УГКЦ а особливо Отцям Васіліянам котрі мене знають а особливо о.Сільвіо Литвинчуку, дорогий друже о.Сільвіо передаю Вам найкращі вітання та побажання з КИЄВА я хотів Вас попросити сайт на СКАЙП щоб ми сіли разом та поговорили бо роки ідуть незамітно, як Ви там, та інше. +380991453837 або +380636108566 скиньте смс з повагою Василь(йоаким) та Іван (йоанікій) СТАРОСТИ

Comments are closed.

Close Menu