Останні новини з життя василіянської спільноти Вільнюського монастиря святого Йосафата

Останні новини з життя василіянської спільноти Вільнюського монастиря святого Йосафата

Понеділок, 2018-02-12    9:02:46 UTC+1    Новини

Подаємо розповідь про кілька останніх подій церковного й національного значення у столиці Литовської Республіки м. Вільнюсі, в яких взяли участь настоятель о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ, та інші представники чернечої спільноти Вільнюського василіянського монастиря святого Йосафата.

Інформація подана на основі повідомлень про ці події на сайті Вільнюського василіянського монастиря та на сайті посольства України в Литовській Республіці.

*   *   *

У Вільнюсі відзначили День Соборності України

У понеділок 22 січня 2018 року в столиці Литовської Республіки Вільнюсі урочисто відзначили День Соборності України. Цього року в цей день вшанували 99-ту річницю об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну суверенну державу українського народу, події, на увіковічнення якої встановлено це свято Соборності України.

У рамках відзначення Дня Соборності України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку в центрі Вільнюса, в якому взяли участь: Посол України в Литовській Республіці В. Яценківський, разом із дружиною, парламентська делегація з України у складі Голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою Руслана Лук’янчука, члена Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Максима Курячого, представника Адміністрації Президента України, дипломати Посольства України в ЛР, представники української громади у Литві та литовської громадськості, зокрема Вільнюського відділення ГО «Саюдіс», учні з Луганської та Донецької областей, які тимчасово навчаються у Вільнюсі, а також ченці Вільнюського василіянського монастиря святого Йосафата.

У цей же день у церкві УГКЦ Пресвятої Тройці у м. Вільнюсі відбулося урочисте богослуження, присвячене Дню Соборності України.

У Вільнюсі вшанували 100-річчя бою під Крутами

29 січня Україна відзначає 100-річчя героїчної битви військ новопроголошеної на той час Української Народної Республіки проти більшовицької армії під командуванням М. Муравйова на станції Крути Київської залізниці. Крім трьох сотень зовсім ще молодих курсантів Української військової юнацької школи від переважаючих у кілька разів сил нападників станцію Крути обороняли близько ста добровольців – студентів київських університетів та учнів гімназії.

Цей бій мав вирішальне значення у становленні молодої української держави, бо, незважаючи на поразку захисників Києва, він затримав наступ на кілька днів, під час яких українська делегація у Бресті-Литовському змогла заключити сепаратний мирний договір та добитися визнання України як суверенної держави рядом європейських країн.

У день пам’яті полеглих за Україну під Крутами у храмі Пресвятої Тройці у Вільнюсі відслужено Божественну Літургію та поминальну панахиду.

У Вільнюсі відбулася традиційна екуменічна молитва за єдність християн

У четвер 25 січня 2018 року в храмі Івана Хрестителя й Івана Богослова у Вільнюсі відбулася екуменічна молитва за єдність християн, в рамках Тижня молитов за єдність 18-25 січня.

На молитву прибули священники та вірні з різних парафій та представники різних конфесій міста Вільнюс, серед них були і ченці василіянського монастиря святого Йосафата у литовській столиці. Очолив молитву єпископ-помічник Вільнюської архидієцезії Римо-Католицької Церкви преосвященний Даріус Тріоніс.

На завершення богослуження учасники спільно помолилися Господню молитву «Отче наш».

День богопосвяченого життя у Вільнюсі

З нагоди ХХІІ Всесвітнього дня богопосвяченого життя, у п’ятницю 2 лютого 2018 року у кафедральному соборі – базиліці святого Станіслава та святого Владислава у Вільнюсі відбулася традиційна зустріч монахів та монахинь Литви.

Молитовну зустріч очолили архиєпископ Вільнюса Гінтарас Лінас Грушас, єпископ Арунас Понішкайтіс, єпископ Даріус Трійоніс, кардинал Аудріс Юозас Бачкіс, єпископ Йонас Борута.

Перед Літургією відбувся чин освячення свічок та зворушлива процесія священнослужителів і богопосвячених осіб із запаленими свічками через храм до вівтаря.

Архиєпископ Вільнюса Гінтарас Лінас Грушас запросив усіх присутніх дякувати Богові за дар богопосвяченого життя і молитися за нові покликання, адже «жнива великі, а робітників мало».

Як відомо, 2 (за старим стилем 15) лютого, на свято Стрітення Господнього, Католицька Церква відзначає Всесвітній день богопосвячних осіб, який встановив 1997 року Божого святий Папа Іван Павло ІІ, бажаючи, щоб Церква краще усвідомила роль у ній богопосвяченого життя та оцінила значення осіб, які повністю посвятились Богові у чернечому житті. А для чернецтва цей день є нагодою оживити своє покликання до богопосвяченого життя, замислитися глибше над його змістом та зміцнитися у своєму рішенні, а також є нагодою спільної молитви за покликання як до чернечого, так і до священичого життя.

За матеріалами прес-служби василіянського монастиря у Вільнюсі
Світлини із сайту www.osbm.lt.ua

Close Menu