Нунцій: настав час дати оцінку роботі Римської курії

Нунцій: настав час дати оцінку роботі Римської курії

Частина повноважень Римської курії має бути передана окремим Єпископським Конференціям, а чисельність самої Курії треба скоротити. Про такий напрямок реформ багато говорилось на нещодавній Колегії кардиналів, — розповів CREDO Апостольський Нунцій в Україні Томас Е. Ґалліксон.

«Починаючи від Другого Ватиканського Собору, Курія була таким особливим посередником, засобом для впровадження постанов Собору у світі. Зараз, після нещодавнього зібрання кардиналів, конклаву та реакції інших церковних осіб, настав час підбити підсумки і оцінити її роботу, спосіб дії – наскільки вона виконує функції, до яких призначена», — сказав під час інтерв'ю представник Ватикану в Україні.

За словами архиєпископа Ґалліксона, зараз багато говориться про те, що Курія має бути ближчою до Помісних Церков, та про те, що Папа має більше часу приділяти для єпископів та голів окремих комісій, Конгрегацій, які діють при Римській курії. «Але тут постає питання: де знайти цей час? Крім того, щоб додати кілька годин праці до робочого дня, це означає зменшити чисельність самої курії. А зменшити ватиканську курію означає передати частину її повноважень окремим Єпископським Конференціям чи іншим органам, які могли б вирішувати певні питання на місці», — зазначив Нунцій.

Пануючою думкою зараз є те, що більше повноважень та відповідальності треба дати помісним Конференціям єпископів, які відповідають за євангелізацію на своїй території.

Але, за словами архиєпископа Ґалліксона подібна реформа залежить не лише від Папи.

Джерело: www.credo-ua.org

Close Menu