Новий навчальний рік у Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого м. Івано-Франківська

Новий навчальний рік у Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого м. Івано-Франківська

Неділя, 2017-09-03    14:11:32 UTC+2    Новини

У перший день вересня розпочинається навчання в усіх школах України. Не є винятком і Католицька школа св. Василія Великого, яка цьогоріч отримала статус гімназії. Для більш як двохсот учнів цього навчального закладу сьогодні пролунав перший дзвоник.

Привітати учнів та вчителів Католицької школи-гімназії святого Василія Великого з початком навчального року завітав Преосвященний владика Йосафат Мощич, єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ.

Розпочались урочистості з нагоди Дня знань Архиєрейською Божественною Літургією, яку із владикою Йосафатом співслужили о. Амброзій Козак, ЧСВВ, та о. Роман Кузмінський.

Священнослужителі, разом з усіма учасниками молитви, просили в Бога ласк для успішного початку нового навчального року, щедрого благословення для вчителів та учнів.

«Коли приходите до школи, не розсіюйтесь пустими і непотрібними справами, адже в такому випадку диявол прийде і знайде вас неуважними, та вкраде знання ще перед тим, як воно зросте у вашому серці», – зазначив владика Йосафат, проводячи паралель із євангельською притчею про сіяча.

По завершенні Святої Літургії відбулася святкова лінійка, на якій усі радо вітали найменших школярів, які вперше переступили шкільний поріг, а також випускників Католицької школи-гімназії.

За інформацією із сайту Івано-Франківської Архиєпархія УГКЦ
Світлини з цього ж сайту та сайту Департаменту освіти та науки
Івано-Франківської міської ради

Довідка

Католицька школа ІІ-ІІІ ступенів — гімназія святого Василя Великого, заснована при монастирі сестер Чину Святого Василія Великого у м. Івано-Франківську, яка у січні 2017 року відзначила своє п’ятнадцятиріччя, вирізняється від інших шкіл міста й області насамперед своїм християнським спрямуванням. Навчальний процес у ній побудовано на тому, що учні мають можливість, окрім звичайної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України, вивчати додаткові предмети: українознавство, логіку, риторику, ритміку. Вчителі намагаються прищепити дітям добрі християнські якості, формувати християнський світогляд, щоб теперішні учні, ставши дорослими, були зрілими християнами, відповідальними людьми.

Місія школи – навчання і виховання молодих громадян України на високих принципах християнської моралі при забезпеченні їхнього всебічного гармонійного розвитку.

Директором Католицької школи-гімназії святого Василія Великого є сестра Йосифа Ірина Кіяк, ЧСВВ. У проводі школи та серед викладачів є й інші сестри-монахині цього Чину, а також миряни. Капеланами цієї школи від початку були ченці Василіянського Чину, на даний час капеланом школи є о. Амброзій Козак, ЧСВВ.

Close Menu