На свято Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківському монастирі відзначили ювілей 400-ліття Василіянського Чину

На свято Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківському монастирі відзначили ювілей 400-ліття Василіянського Чину

П’ятниця, 2017-09-29    10:16:08 UTC+2    Новини

У четвер 21 вересня 2017 року, на свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, в Улашківській обителі Отців Василіян (с. Улашківці Чортківського р-ну на Тернопільщині, Україна) відбулося торжественне святкування 400-літнього ювілею Василіянського Чину.

О 9 год. тут відслужено святкову Утреню, а пізніше, об 11 год., священики і прочани молилися Молебен до Пресвятої Богородиці.

Опівдні о. Власій Фуц, ЧСВВ, настоятель монастиря, разом із парафіянами, урочисто зустрів перед входом до храму преосвященних владик Іринея Білика, ЧСВВ, каноніка Папської базиліки Святої Марії Більшої в Римі, та Леона Дубравського, ЧБМ, єпископа-ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ. Після зустрічі архиєреїв розпочалася Божественна Літургія, яку владики очолили у співслужінні з провінційним радником о. Віталієм Попадюком, ЧСВВ, монастирським і єпархіальним духовенством.

Після читання Євангелія з проповіддю до вірних звернувся владика Іриней, який роздумував про зміст і значення свята Різдва Пресвятої Богородиці, а також про ювілей 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

На закінчення Божественної Літургії лунало традиційне «многоліття», а потім усі помолилися духовний гимн українського народу «Боже великий, єдиний».

Після того усі процесійно перейшли до новозбудованої каплиці на монастирському подвір’ї та встановленої тут фігурки Пресвятої Богородиці й відбувся чин їх освячення.

По завершенні всіх урочистостей о. Власій висловив вдячність владиці Іринею та владиці Леону за те, що прибули й очолили святкування, а також подякував всім присутнім та жертводавцям, які спричинилися до побудови величної каплиці. Також за сприянням владики Іринея цього дня вірні змогли поклонитися мощам святого Івана Павла ІІ.

За інформацією, яку подав о. Власій Фуц, ЧСВВ, для сайту buchacheparchy.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu