На свято Преображення Господнього Глава УГКЦ освятить оновлений храм Добромильського василіянського монастиря

На свято Преображення Господнього Глава УГКЦ освятить оновлений храм Добромильського василіянського монастиря

П’ятниця, 2017-08-11    22:11:00 UTC+2    Анонси

У суботу 19 серпня 2017 року, на свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа, у Добромильському василіянському монастирі святого Онуфрія відбудеться святкування храмового празника, а також урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Святкування розпочнеться о 9:00 год. святковою Утренею. Після закінчення Утрені відбудеться освячення води у монастирській криниці святого Василія Великого.

Об 11:00 год. відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія та Чин освячення монастирського храму, який здійснить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук разом з іншими владиками.

Спільнота монастиря щиро запрошує усіх бажаючих взяти участь у цих ювілейних святкуваннях.

Адреса монастиря: м. Добромиль, Старосамбірський район, Львівська область.

За інформацією із сайту osbm.in.ua

Довідка

Початки чернецтва в околицях м. Добромиля сягають поч. XVII ст., коли, як свідчить давній переказ, близько 1612 року два монахи одного з львівських монастирів о. Анастасій та його товариш Йоіл, оселилися в печері на схилі Чернечої гори. А 24 серпня 1613 р. Ян Фелікс (Щасний) Гербурт, староста Мостиськ і Судової Вишні, та його дружина, княгиня Єлизавета з роду Заславських, надали обителі фундаційну грамоту, в якій «на вічні часи» записано для ченців ґрунт і дано дозвіл на будівництво церкви св. Миколая та дерев'яного монастиря.

Спорудження мурованих будівель монастиря розпочалося на початку ХVIIІ ст., після проиєднання Перемишльської єпархії до Унійної Церкви в 1691 році. Будівництво мурованої церкви Переображення Господа Нашого Ісуса Христа і монастирського корпусу розпочалось у 1705 р. і тривало до 1731 р. А в 1751 р. було закінчено будівництво дзвіниці у стилі бароко, яка має статус пам’ятки архітектури національного значення. Церква і монастир є пам’ятками архітектури місцевого значення.

Добромильський монастир дав назву реформі Василіянського Чину, яка розпочалася тут у 1882 році під проводом Отців Єзуїтів і відома як Добромильська реформа. З цим монастирем пов’язана життєва дорога Митрополита Андрея Шептицького, який у 1888 році тут проходив свій новіціат у Василіянському Чині, а в 1892—1896 був у цьому монастирі, вже як чернець-священик, вчителем новиків.

У 1946 році, після Львівського псевдособору і насильної ліквідації Української Греко-Католицької Церкви, монастир був закритий за наказом радянської влади, а від 1950 року в будівлях монастиря діяв психоневрологічний інтернат для жінок. За цей час монастирські корпуси, через надмірну вологість, стали практично непридатні до проживання. Церква була поділена перегородкою на два поверхи: на першому поверсі був склад, на другому клуб.

У вересні 1992 р. монастир повернули законним власникам, Отцям Василіянам. Через брак коштів реставраційні роботи відбувалися частинно. Від 2000 року довершено відбудову центральної церковної бані, перекрито храм, розпочато ремонт інтер’єру церкви та монастиря.

У Добромильській василіянській обителі ще й досі проводяться відновлювальні роботи, проте вже сьогодні численні паломники та туристи відвідують це благословенне місце. Кожного року в празники Преображення Господнього 19 серпня та Воздвиження Чесного Хреста Господнього 27 вересня тут відбуваються велелюдні відпусти.

Close Menu