На свято Благовіщення за юліанським календарем, 7 квітня 2018 року, вступили в дію канони Партикулярного права УГКЦ

На свято Благовіщення за юліанським календарем, 7 квітня 2018 року, вступили в дію канони Партикулярного права УГКЦ

Субота, 2018-04-28    22:56:38 UTC+2    Новини

У суботу 7 квітня 2018 року, на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії за юліанським календарем (старим стилем), в Українській Греко-Католицькій Церкві вступили в дію канони Партикулярного права, які затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах 3-12 вересня 2017 року.

Перед тим канони Партикулярного права УГКЦ були проголошені у 2015 році ad experimentum, на пробний період трьох років, починаючи від 7 квітня 2015 року, а для виконання основного завдання – опрацювання вичерпного збірника помісного права УГКЦ – Синод єпископів УГКЦ дав свою згоду на заснування робочої групи під керівництвом голови Канонічного відділу Патріаршої курії владики Євгена Поповича, архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського. Поки праця цієї робочої групи триває, Синод єпископів УГКЦ на черговій сесії у вересні 2017 року прийняв рішення про проголошення канонів Партикулярного права УГКЦ, які перед тим були прийняті на триріччя, внісши у них деякі необхідні зміни, тож надалі вони є зобов’язуючими у цілій Українській Греко-Католицькій Церкві, в Україні й за її межами.

Канонів Партикулярного права, як і цілого Кодексу канонів Східних Церков, повинні пильно і ретельно дотримуватися всі священнослужителі та віряни в єпархіях та екзархатах УГКЦ по всьому світі. Про це зазначається у Декреті, даному в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, у вівторок, 3 квітня 2018 року.

Варто додати, що право автентичного тлумачення канонічних норм цього партикулярного права належить Синодові єпископів УГКЦ, а в період між Синодами єпископів – Отцю і Главі УГКЦ, за порадою Постійного Синоду.

За інформацією із сайту news.ugcc.ua

Декрет проголошення канонів Партикулярного права УГКЦ від 3 квітня 2018 року опублікований на офіційному сайті УГКЦ за цим посиланням.

Самі канони Партикулярного права УГКЦ опубліковані на офіційному сайті УГКЦ за цим посиланням.

Close Menu