Митрополит Пряшівський передав Главі УГКЦ мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) та Василя (Гопка)

Митрополит Пряшівський передав Главі УГКЦ мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) та Василя (Гопка)

«Блаженні священномученики Павло (Гойдич), греко-католицький Єпископ Пряшівської єпархії ГКЦ, і Василь (Гопко), Пряшівський вікарний Архієрей ГКЦ, – це спільний скарб усіх греко-католиків — як України, так і Словаччини. Адже Церква в східній частині Європи мала подібну історію, що й УГКЦ, а отже, ми справді маємо спільне коріння», — сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, після того, як Архієпископ Іван (Баб’як), Митрополит Пряшівський, Предстоятель католиків Візантійського обряду Словаччини, передав мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) і Василя (Гопка) Українській Греко-Католицькій Церкві.
Як розповів Глава Церкви Департаментові інформації УГКЦ, Єпископи Павло (Гойдич) і Василь (Гопко) завжди діяли разом, «у єдиній колегії греко-католицьких єпископів Галицької й Підкарпатської Русі-України». «Це видно зі старих світлин, зроблених тоді, коли Митрополит Андрей (Шептицький) разом із єпископами Галичини відвідував Папу в Римі. З нашими єпископами були і Павло (Гойдич) та Василь (Гопко). Це означає, що гроно греко-католицького єпископату діяло разом на добро українців-русинів, які жили по обидва боки Карпат», — зауважив Глава УГКЦ. Також він розповів про те, що Єпископ Павло (Гойдич) був ченцем василіянином, який склав вічні обіти в монастирі Отців Василіян у Крехові на Львівщині. «Отже, через святого Василія Великого існує особлива єдність між ГКЦ Словаччини та України, — продовжує Предстоятель УГКЦ. – Сьогодні постаті цих мучеників важливі для УГКЦ, щоб зрозуміти спільне коріння русинів-українців Підкарпатської й Галицької Русі та Наддніпрянської України». На думку Блаженнішого Святослава, для співпраці між ГКЦ Словаччини та України важливо думати про те, що єднає греко-католиків Центральної та Східної Європи. Адже блаженні священномученики Павло (Гойдич) та Василь (Гопко) мали спільну долю, як і мученики УГКЦ ХХ століття, бо були свідками Христової Церкви в часи комунізму й загинули від рук комуністів.
«Мені хотілось би, щоб культ цих блаженних мучеників зростав і в УГКЦ, бо це була б надприродна ланка, яка єднала б греко-католиків в Україні й Словаччині», — додав Глава УГКЦ.
Невдовзі мощі блаженних священномучеників будуть виставлені для всенародного почитання.
Як повідомлялося раніше, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 5 серпня 2012 року, на запрошення Митрополита й Архієпископа Пряшівського Івана (Баб'яка), очолив Божественну Літургію під час прощі до Літманови (гора Звір) у Словаччині. Цього ж дня Митрополит Пряшівський подарував мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) та Василя (Гопка) Главі УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu